Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érvénytelen így az érettségi...

Érvénytelen így az érettségi jelentkezésem vajon?

Figyelt kérdés
Igen, figyelmetlen voltam, leszögezem előre. Jelentkeztem még február 15-én ismétlő érettségire egy tárgyból egy jobb eredmény gyanánt e-papíron ügyfélkapun, minden dokumentumot feltöltöttem, befizetési igazolást is. De! Sajnos én hülye a megbízás azonosítóhoz írtam az érettségi jelentkezési lap iktatószámát, azt is a 20-as szám nélkül. Nem utalták vissza a 30 ezret, nem értesítettek 5 napon belül, hogy bármi probléma lenne, de arról sincs hír, hogy elfogadták volna a jelentkezést. Egy kicsit aggaszt, semmi e-mail, semmi az ügyfélkapus tárhelyen. Vajon erre a malőrre is érvényes az az 5 nap, mint a dokumentumok pótlása esetén? Egyébként ezek rendben fel vannak töltve, csak ez a hülye közleményes dolog.

2022. márc. 9. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a címzett nevéhez írtad az iktatószámot? Ez esetben valóban kérdéses, hogy be tudnak-e azonosítani, de valószínűleg nem lesz ebből gond, mivel amúgy is mellékelni kellett az utalásról szóló igazolást, amiben szerepel minden általad megadott adat. Én a helyedben azonnal felvenném a kapcsolatot az illetékesekkel, jelezvén nekik a problémát, hogy még időben tudják javítani a rendszerükben, ne ezen múljon! Ha ez megnyugtat, én is jelentkeztem érettségire, de én sem kaptam semmilyen visszaigazolást arról, hogy jó vagy nem jó, gondolom egyszercsak majd érkezik egy levél...
2022. márc. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1. Erste Netbankon van egy ilyen rész, hogy "megbízás azonosító", na oda írtam. :/ Egyébként minden más rendben, alá is van írva a jelentkezési lap, az átutálásnál is ott a név, minden, ami kell. Csak tartok tőle, hogy már későn jeleznék. De egy e-mailt írok azért, hogy nyoma legyen. info@oh.gov.hu-ra küldjem, vagy erettsegi@kir.hu-ra, szerinted? Ez valahogy elsiklott, vállalom is.
2022. márc. 9. 20:14
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyébként belegondolva a mellékelt dokumentumból, ami a tranzakciót is tartalmazza, azon adatok alapján vissza tudják követni, hogy ki utalt, gondolom én.
2022. márc. 9. 20:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Írj mindkettőre, az a tuti! :-)

Szerintem is be tudnak azonosítani, vagyis jobban mondva, inkább igen, mint nem, kérdés hogy mennyi energiát akarnak ebbe ölni.

2022. márc. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egy volt tanárom szerint, már jelentkezés után 16-án (szerdai nap) egy esetleges probléma esetén szóltak volna, így nincs különösebb ok az aggodalomra, de mondta, hogy figyeljek máskor jobban.
2022. márc. 9. 21:40
 6/11 A kérdező kommentje:
Mert érted, ha a dokumentumoknál szólnak, vagy az aláírásnál, akkor itt is ez lett az volna az eljárás, gondolom én, s akkor a 8 munkanapban fellebbezhettem volna. Egyébként a tanárom mondta, hogy csak arról értesítenek elfogadott jelentkezésnél, hogy melyik suliba kell menni vizsgázni.
2022. márc. 9. 21:45
 7/11 A kérdező kommentje:
Egy anno nisznél dolgozó ismerős meg azt mondta, hogy nem is kormányhivatal értesít, hanem a kijelölt iskola a további teendőkről. Elsőfokú közigazgatási határozatnak számít a jelentkezés, tehát hiba esetén már aznap szólniuk kellett volna írásos határozatban, de nem szóltak külön a kormányhivataltól, se az oktatási hivataltól, így minden rendben, elvileg.
2022. márc. 9. 21:56
 8/11 A kérdező kommentje:

"A jelentkező (illetve kiskorú vizsgázó esetében a szülő, gondviselő) a köznevelési feladatot ellátó hatóságnak (a továbbiakban: kormányhivatal) a vizsgajelentkezésre vonatkozóan meghozott döntése ellen a döntés kézhezvételét követő öt napon belül jogszabálysértésre hivatkozva fellebbezést nyújthat be. A fellebbezés benyújtására meghatározott határidő jogvesztő, a határidő elmulasztása miatt igazolásnak helye nincs.


A fellebbezésnek nincs formai követelménye, géppel vagy kézzel írt papíron is be lehet nyújtani, megfelelő indoklással ellátva. A fellebbezésben új tényre csak abban az esetben lehet hivatkozni, ha az új tényről a jelentkezőnek az elsőfokú eljárásban nem volt tudomása, vagy arra önhibáján kívül eső ok miatt nem hivatkozott."


Na megnyugodtam, ha probléma van, akkor meg simán fellebbezek, hogy nem szóltak. De azért írok, az a tisztességes.

2022. márc. 9. 22:00
 9/11 A kérdező kommentje:

[link]


amúgy itt pont a külföldi befizetésnél áll ez, hogy fel kell tüntetni azt a 20-as számot, az iktatószámmal. Én már ezt nem értem.

2022. márc. 9. 23:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Gondoltam visszajelzek, hogy -csak beszélnünk kellett erről- tegnap megérkezett a tárhely.gov.hu-ra a visszaigazolás a kormányhivataltól az érettségi jelentkezést illetően, aláírással, pecséttel ellátva. Szerintem nézz rá te is, hátha!
2022. márc. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!