Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » KIZÁRÓLAG elméleti szinten el...

KIZÁRÓLAG elméleti szinten el lehetne kezdeni így egy lakáshitel törlesztését?

Figyelt kérdés

Szóval csak gondolkoztam így a dolgokon, hogy mi a fenét is lehetne csinálni manapság, hogy az embernek azért lassan saját lakása legyen, ezért csak elméletben kérdezem.

Szóval adott a férfi aki keres kb havi 500.000Ft-ot nettóban és a nő, aki kb ugyan ennyit. Számottevő megtakarítás per pillanat nincs.

Tételezzük fel, hogy a nő felvesz 10-15M-t x futamidőre, x kamatra, a lényeg, hogy az ő fizetéséből azt nyugodtan tudja törleszteni és még marad is. A férfi ezt a 15M Ft-ot fel tudja-e használni egy lakás önerőjére, úgy, hogy a lakásra/házra a hitelt ő veszi fel szintén egy olyan törlesztőrészlettel, amivel ő azt fizetni tudja egyedűl. Így mind a 2 fél egyszerre egyidejűleg törleszt 2 különböző hitlet, ellenben már egy kifizetés alatt álló "saját" lakásban élnek.

Ez így működhet, vagy igazi világi idiótaság amit leírtam?



2023. jún. 29. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

És miért is akarnátok két hitelt fizetni, amiből az egyik nyilván szabadfelhasználású lenne, ahelyett, hogy ketten, adóstársakként fizetnétek a lakáshitelt, aminek sokkal kedvezőbb a kamata?


Egyébként önerő megvan? Mert anélkül nem fogsz tudni lakáshitelt felvenni.

2023. jún. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Ha jól értem, akkor az önerő a nő által felvett 15M lenne, amit odaad a férfinak hogy egyedül vegyen fel lakáshitelt.


Ha te vagy a nő, akkor ez egy nagy nem! Ne adj oda 15M-t egy pasinak se, bármekkora is most a szerelem. Így még tulajdonrészed sem lesz, jogilag nem közös ingatlan!

2023. jún. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha házasok, akkor nem fog menni, mert akkor alapból adóstársak és a lakáshitelnél a bank látni fogja a már meglévő 15-öt, szóval azt belekalkulálják a jtm-be. Ha nem házastársak csak éppen nagyon szerelmesek, akkor pedig orbitális nagy balgaság lenne a nő részéről felvenni a 15-öt és odaadni a faszinak.
2023. jún. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
A sógorom megcsinálta. Egy korábbi nőjének vett fel hitelt lakásra, aztán persze szétmentek, de mondjuk ott a nő volt annyira normális, hogy átvette a hitelt.
2023. jún. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Amúgy én a csávó vagyok, de pont ezért írtam, hogy a kérdés ELMÉLETI, mert nem igazán az érdekelt, hogy milyen morális/párkapcsolati kérdéseket feszeget a dolog. Amúgy nincs párom meg semmi ilyesmi, szóval senkit nem veszélyeztet semmi anyagi csőd.

Szimplán az érdekelt, hogy elméletben lehet-e "lakásod" a "semmiből".

1. olvasd el mégegyszer amit leírtam, mert nem értetted szerintem

2023. jún. 29. 11:06
 6/9 Hintalow ***** válasza:
86%

Ott bukik el a dolog, hogy ingatlanfedezet nèlkül 10-15 millió forint szabadfelhasználású hitelt nem fognak adni senkinek.

Viszont ha jól èrtem ingatlan az nincs a kèpletben egyik fèlnek sem.

2023. jún. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hintalow ***** válasza:
82%

A maximum amit ki lehet csikarni jelenleg bármilyen kalkulatorból szabadfelhasználásra az kb 12000000 ft, 8 èvre ez sacc 210.000-es törlesztő lenne.

Sok szerencsèt egy ilyen konstrukció sikeres hitelbìrálatához 😅

2023. jún. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%

Szóval jobb lenne 30 milla után az évi 15+% hitel kamatot fizetni (5 milla) mint ugyanilyen lakást évi 2.5 milláért bérelni, és a megtakarított pénzeket mondjuk befektetve évi 10-20%ot fialtatni?

Kétlem.

2023. jún. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem lesz így saját lakás.
2023. jún. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!