Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A végrehajtó milyen esetben...

A végrehajtó milyen esetben zároltathatja a lakossági folyószámlámat és kinél, hogyan kezdeményezhetem a feloldását?

Figyelt kérdés

2023. jún. 26. 16:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

A végrehajtó nem zárolja a számládat, hanem inkasszál a tartozásod összegében. A bank pedig átutalja neki a törvény szerint mentes rész feletti összeget.


A maradékkal szabadon rendelkezhetsz, ugyanúgy használhatod a számládat és a kártyádat, mint korábban. Vásárolhatsz kártyával, átutalhatsz és készpénzt vehetsz fel.


Egy inkasszó 35 napig tart (ha a számládon levő, inkasszálható összeg kevesebb, mint a tartozásod). Utána újabb inkasszót küldhet a végrehajtó, aminek ugyanúgy van törvény szerint mentes része.

2023. jún. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Az inkasszóval tisztában vagyok. A zárolás érdekel.
2023. jún. 26. 18:49
 3/24 A kérdező kommentje:

Már pénteken nem érkezett meg az OTP folyószámlámra egy csekély, 600 Ft-os nyeremény a Szerencsejáték Zrt-től (annak ellenére, hogy ott nulla lett az egyenlegem, tehát kiutalták), a szokásos utalás szerint, ahogyan évek óta jött. Nem történt közben számlaszámváltozás sem, semmi, ami indokolná, hogy ne érkezzen meg.

Hétvégén még be tudtam lépni az OTP netbankba, ma már nem, a szokásos módon próbáltam, azt írta nem jó a felhasználónév / jelszó páros. Biztos, hogy jól írtam be, mindig azzal lépek be. A harmadik próbálkozás után letiltott 24 órára és azt írta, a számla zárolva van.

2023. jún. 26. 18:53
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem a végrehajtó zárolta.


Más lesz ott a bibi...

2023. jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Mégpedig?
2023. jún. 26. 19:22
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Csak az OTP a megmondhatója.


A végrehajtó nem tud ilyet csinálni.

2023. jún. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Akkor majd elárulják, ha akarják, vagy mondják, hogy fáradjak be egy fiókba.

Írtam nekik emailt arra a címre, amit a zárolásról értesítő emailben hivatkoztak meg.

2023. jún. 26. 19:40
 8/24 A kérdező kommentje:
Azzal problémázhatnak esetleg, hogy az állandó lakcímem már nem él, amivel nyitottam a számlát és nem jelentettem nekik változást?
2023. jún. 26. 19:42
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Bankszámlát zárolni egyébként az ügyészség, a rendőrség, a bíróság, a NAV és az önkormányzati hatóság tud. Végrehajtó nem.
2023. jún. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

A NAV és az önkormányzati hatóság milyen indokkal zároltathat egy bankszámlát? ű

Erre tudnál valami jogszabályt esetleg hivatkozni?

2023. jún. 26. 19:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!