Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Önkormányzati lakást bérelnék,...

Önkormányzati lakást bérelnék,feltétele lakástakarékossági számlát nyitni. Tartozásom van, ezt vonhatja a végrehajtó? Ha igen ez az önkormányzatot érdekli?

Figyelt kérdés
2023. jún. 14. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:

"Tartozásom van, ezt vonhatja a végrehajtó?"

Nem "vonásnak" hívják, viszont igen, ráugorhat a megtakarításodra.


"Ha igen ez az önkormányzatot érdekli?"

Szerinted tud róla, ha nem mondod el neki? Egyébként ezt az információt tőlük kéne megkérdezned.

2023. jún. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, a lakástakarékszámla is végrehajtás alá vonható.
2023. jún. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Meg kell egyezni a vegrehajtoval rendszeres torlesztesben es akkor amig rendesen fizeted addolig bekenhagynak.

Jobban is jarsz mint ha a bered 33%at letiltja mivel kevesebbe is meg tudtok allapodni.


Anyam a felmillios tartozasat havi 10kval fizette vissza es nem is piszkaltak a beret es a szamlajat.

2023. jún. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Gyedet,cspt nemtud vonni postás hozza.

De nem nemtudtam velük megegyezni 50 a minimum amivel fizethetem,nem engedtek 10ezerrel megpróbáltam. Nem érdekelne,ha levonják csak ez ne legyen indok ahoz,hogy lakást kapjak..

2023. jún. 17. 09:44
 5/6 anonim válasza:
Elfogadnak gyedet ? Èn úgy tudom nem .Egyébként nem érdekli a tartozàsod kivéve ha nav
2023. szept. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös!

Azért nem tudja "vonni", mert a postás hozza. A postásnál lévő pénzt, amit kivisz a kérdezőnek, a végrehajtó nem tudja inkasszálni.


Egyébként sem tudják - közvetlenül - letiltani a GYED és családi pótlékot. Azok végrehajtás alól mentes ellátások, tehát nem tilthatóak. Viszont ha bankszámlára kapod őket, akkor az onnantól kezdve számlapénz és többnyire senkit nem érdekel, hogy nem lesz bevételed, ha inkasszálják a bankszámlán lévő pénzed, ami GYED-ből vagy akár családi pótlékból származik.


A végrehajtónak teljesen mindegy, hogy miből fizeted meg a részletet, ha meg tudsz vele egyezni részletfizetésben.

2023. szept. 15. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!