Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jó befektetési tanàcsadó?...

Jó befektetési tanàcsadó? Nagyságrendileg mennyibe kerülhet egy tanácsadás?

Figyelt kérdés

Teljesen laikus vagyok, csak szeretnék kezdeni valamit a pénzemmel.


Gyerekek mellett “nincs időm” (nem ér annyit a többlet bevétel) arra, hogy menedzseljem a pénzemet a munkám mellett, váltani meg nem szeretnék tőzsdézésre, mert hosszútávon a saját szakmámmal, főleg egy recesszió esetén jobban járok szerintem.


2023. jún. 25. 23:41
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Jajj, ez egy FIRE csoport? :/ Na jó, lehet megnézek egyet, de én továbbra is inkább valaki olyat keresnék, aki képes megmondani, hogy most melyik bank ajánlata a legjobb, hogy ne nekem kelljen már egy fél éves baba mellett számolgatnom, miközben a nagyobb is most két éves…
2023. jún. 26. 18:14
 22/25 anonim ***** válasza:
72%
Sosem érdekelt a pontozás, én tudom, mit miért írok le. A lepontozgató trollok meg nem érdekelnek.
2023. jún. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Az egyik hozzászóló írta, hogy a portfóliót gondozni kell, na ebben tökéletesen igaza van. Nincs az a befektetési tanácsadó akinek egy mostani jó ötlete a jövőben is nagy eséllyel sikeres lesz. Jobb ha te olvasol utána. Mivel hogy gondozni kell, nincs hátradőlés a fotelben.
2023. júl. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

#23 Vannak olyan portfóliók, amik viszonylag stabilak és évi 1 max 2 alkalommal nyúlnak hozzá.


Nem ebből akarok meggazdagodni (nem akarok meggazdagodni), vagy megélni hosszútávon.


De nem nagyon látom a logikát abban, hogy van egy munkám, amit szeretek és élvezek csinálni és feladom (részben majd később egészben), hogy a “megtakarításaimat kezeljem”, ami kb. azt jelenti, hogy brókerkedjek. Amit nem szeretek.

2023. júl. 8. 06:36
 25/25 anonim ***** válasza:

Én nem is a meggazdagodásról beszéltem, egy szóval sem. Befektetési tanácsadást akár a számlavezető bankodban is kaphatsz, de itt azért egy kis érdekellentét áll fent közötted, meg a banki tanácsadó között. Ugyanis ilyenkor jellemzően a saját befektetési alapjaikat fogják rádtukmálni. Amit úgy kezdenek, hogy a múltban lévő hozamokat fogják mutogatni. Ami a múltban sikeres volt, nem biztos hogy a jövőben is az lesz. Viszont neked mint laikusnak nem árt képben lenned az alapokkal. Például: Mibe fektet az alap? Részvénypiac, kötvény, netán deviza? Vagy valami vegyes?

Azt akartam ezzel írni, hogy nem fogod megúszni azt hogy egy kicsit elmélyedj ebben.

2023. júl. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!