Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jó befektetési tanàcsadó?...

Jó befektetési tanàcsadó? Nagyságrendileg mennyibe kerülhet egy tanácsadás?

Figyelt kérdés

Teljesen laikus vagyok, csak szeretnék kezdeni valamit a pénzemmel.


Gyerekek mellett “nincs időm” (nem ér annyit a többlet bevétel) arra, hogy menedzseljem a pénzemet a munkám mellett, váltani meg nem szeretnék tőzsdézésre, mert hosszútávon a saját szakmámmal, főleg egy recesszió esetén jobban járok szerintem.


2023. jún. 25. 23:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%

10.: Szerintem több probléma is van a gondolatmeneteddel.


1.: Azért gondolsz valamit kockázatosnak, mert úgy érzed oda terelik az embereket? Itt ismét előjön, hogy valaminek nem jársz utána, csak vakon fújod, amit környezetedtől hallottál, ami a lehető legrosszabb befektetési stratégia, így vezetnek be a málnásba. Igen, az állampapírban is van kockázat, mint az éves infláció számolása, idő előtti visszaváltási árfolyamon bármikor változtathatnak, esetleges államcsőd, de nincs kockázat nélküli befektetés. Az otthon tartott pénznek is van kockázata.


2.: Hogyha abszolút nem értesz a dolgokhoz és nem vagy hajlandó rá időt szánni, hogyan döntöd el, amit a "szakember" mond az valós, és valójában arra van szükséged, nem másra?


3. Úgy gondolod reális elvárás, hogy egy kurzus alatt megtanulod, amit egy profinak évek alatt sikerült?


Jövőbe senki se lát, hiába kapsz tanácsot, az vagy igaz, vagy nem, kockázatot mindig te viseled. Alapvetően egyetértek, hogy érdemes többféle befektetésben tartani a pénzt, viszont ha nem szeretnél tanulni, korlátozottak a lehetőségek. Nincs olyan kurzus, ami után hirtelen mindent tudni fogsz, lásd tanulmányaid: megtanították az alapokat, de ahhoz, hogy jó szakmád legyen, neked is bele kellett pakolni az időt, energiát, éveket. Ugyanez befektetésekre is igaz, ezért kell kezdeni az alapoktól: szakirodalom könyvek.

2023. jún. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
41%
Jaj ez ugyan ez a kérdező, aki kötött állítása szerint kötött egy lakástakarékot, aminek a kondícióit se ismerte igazán rendesen, aztán mikor szembesítettük vele, hogy talán nem a legjobban választott, akkor itt őrjöngött meg hisztizett mindenkinek.
2023. jún. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

#11


1. Ne hülyéskedj, szerintem mindenki érzi, hogy nagyon-nagy baj van az államkasszával. Az is látszik, hogy van egy vezetésünk, akik BÁRMIT megtehetnek jóformán, és mondanám, hogy vannak nemzetközi szerződéseink, amik ezeknek keretet adnak, de azon túl, hogy folyton próbálnak alóla kibújni, az sem bíztató, hogy a fidesz szavazók többsége már megkérdőjelezi, hogy érdemes-e az eu-ban lennünk vagy a NATO-ban. Nem lesz nagy társadalmi ellenállás, ha úgy alakul és ki akarnak lépni. Onnantól elég magas kockázatot futunk.


2. Egy pénzügy diplomám azért van. Dolgoztam bankban jópár évet, csak nem a befektetési oldalon. Teljesen nem vagyok laikus, de nem is mondanám, hogy meg tudom mondani, hogy hogyan kell összerakni egy befektetési portfóliót.


3. Nem kurzust szeretnék, hanem egy olyan személlyel beszélni, aki napi szinten azzal foglalkozik, hogy befektet vagy tanácsot ad másoknak, hogy ne a nulláról kelljen elkezdenem bogarászni a különböző bankok ajánlatait, mert sok idő.

2023. jún. 26. 07:54
 14/25 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kerdezo

Hogy a kerdesedre js valaszt kapj, en penzugyi tanacsadasert ide mennek:

[link]

2023. jún. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

#14 Köszi! Ő az egyik, akit ismerek. Még kettő másik van, de az egyikük szerintem inkább csak elad termékeket, nem tanácsadást nyújt.


Neked van vele tapasztalatod?

2023. jún. 26. 08:30
 16/25 anonim ***** válasza:
64%
Tanacsadason nem voltam nala, csak a blogjat olvasom.
2023. jún. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

#12 Nem az egy másik kérdező lehetett.


Én is “rossz” lakástakarék szerződést kötöttem, de az azóta lejárt. Az OTP-nél voltam és szerintem akkoriban voltak annál jobb kondíciók is, de 19 évesen megkötöttem azt, amit a bankom adott.


Szerencsére amúgy nem sokat buktam rajta ahogy számolgattam.

2023. jún. 26. 09:05
 18/25 anonim ***** válasza:
53%

Érdekes, hogy az egyetlen korrekt, cáfolhatatlan tényeket tartalmazó válasz nullára van pontozva, a többi válasz pedig jó nagy butaságot tartalmaz.


Kérdező, tévúton jársz.

2023. jún. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
47%

Ha az itteni trollok reakcióinál komolyabb, szakmai válaszokat vársz, akkor azt tematikus facebook-csoportokban tedd fel!


Jól ismerem a magyar nyelvű pénzügyi-befektetési fórumokat, így leginkább a [link] csoportban érdemes feltenned a kérdésed. S ne tanácsadót keress, hanem tanácsot a problémádra (hová tegyem a pénzem, hogy ne romoljon tovább?). Fogsz kapni többtucatnyi választ, amit olyan emberek írnak majd, akik már azon az úton járnak, amelyiket keresed. Szemben ezzel a troll oldallal, ahol ócska tinik pontozgatnak le komoly, szakmai válaszokat, meg irkálnak mélyenszántó marhaságokat.


Egyébként én írtam a 6-os választ, tartom minden szavát, hisz egyik sem cáfolható érvekkel. Portfoliót bármilyen összeggel lehet ma már csinálni, akár 50 USD-vel is, hisz vannak olyan brókerek, amelyeknél törtrészvényt is tudsz venni, gyakorlatilag ingyen, pluszköltségek nélkül.

2023. jún. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
#19 Köszi! Felpontoztam a válaszod, bár így sem érte el az 50%-ot.
2023. jún. 26. 18:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!