Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jó befektetési tanàcsadó?...

Jó befektetési tanàcsadó? Nagyságrendileg mennyibe kerülhet egy tanácsadás?

Figyelt kérdés

Teljesen laikus vagyok, csak szeretnék kezdeni valamit a pénzemmel.


Gyerekek mellett “nincs időm” (nem ér annyit a többlet bevétel) arra, hogy menedzseljem a pénzemet a munkám mellett, váltani meg nem szeretnék tőzsdézésre, mert hosszútávon a saját szakmámmal, főleg egy recesszió esetén jobban járok szerintem.


2023. jún. 25. 23:41
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
A kérdésem az lenne, hogy ismer-e valaki jó tanácsadót és tud-e ajánlani, csak ezt nem engedte kiírni az oldal.
2023. jún. 25. 23:42
 2/25 anonim ***** válasza:
65%

Nem értem minek kell bonyolítani. Ez bef tanácsadó jól lecsipegeti az első pár évi hasznodat ilyen olyan díjak címszóval.


Berakod SP 500 index követő ETF-be, és legközelebb 20 év múlva nézel rá. Pont. Nem kell vele foglalkozni.

2023. jún. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
77%
Ja, és ők is ezt csinálnák, csak még jó eséllyel szarabb portfoliokkal, mint az SP500 ETF. Tök feleslegesek. 2023at írunk.
2023. jún. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Mondjuk inkább tanácsadót kerestem volna, aki egy konzultáción elmondja, hogy melyik banknál nyissak számlát, milyet, mire figyeljek, hány százalékban osszam meg a megtakarításom a befektetések között és mond egy ETF típust (amúgy 8 éven belül lehet hozzá kell férnem és előtörlesztenem a lakáshitelt, ráadásul havonta oda raknám a megtakarításomat…).
2023. jún. 25. 23:52
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem olyan személyt, akinek odaadom a pénzem és “lecsíp belőle”, hanem olyat, akinek mondjuk fizetek 30-50 ezret egy óra konzultációért vagy passz és keresem, ha van új kérdésem.
2023. jún. 25. 23:54
 6/25 anonim ***** válasza:
28%

Halott ügy.


Ugyanúgy, mint a kettes-hármas válaszoló ötlete is.


S mi van, ha a következő 30 évben medvepiac lesz, s az S&P500 30 évig esni fog?


A japán index (az S@P500 japán megfelelője) 1989-ben esni kezdett, s most, 34 év után még mindig nem érte el az akkori csúcsát. Tehát, aki akkor vett, még ennyi év után is mínuszban ül...


Egy portfoliót gondozni kell. Olyan, mint egy kert. Ha nem tudod, mit csinálsz, tönkremegy. Nem teheted meg, hogy szétszórod a magokat, aztán magára hagyod 20 évre, de akár csak 3 hónapra sem.


"“nincs időm” (nem ér annyit a többlet bevétel) arra, hogy menedzseljem a pénzemet a munkám mellett, váltani meg nem szeretnék tőzsdézésre, mert hosszútávon a saját szakmámmal, főleg egy recesszió esetén jobban járok szerintem"


Van az a portfolió, ami mellett labdába sem rúghatsz a munkáddal/szakmáddal. Egy jól összerakott portfolió növekedési rátája nem hasonlítható semmilyen szakmához.


Dehát, nyilván, mindenki azt csinál a pénzével és az életével, amit akar...

2023. jún. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

#6 Ha van elég tőkéd portfóliót csinálni, akkor ez lehet igaz. Nekem nincs.


De pont az általad vázolt medvepiacnál, miből fogunk megélni? Hozzányúlok a tőkémhez?

2023. jún. 26. 05:37
 8/25 anonim ***** válasza:
77%

Hogyha a következő 8 évben szükséged lehet a pénzre, akkor a tőzsde, ingatlan felejtős, mert bukhatsz rajta. 10 év alatt szerintem kötvényt érdemes vásárolni, mert alacsony kockázatú, visszakapod a pénzed + kamatot, ráadásul mindezt minden további költség nélkül, ingyenesen az államkincstárnál megteheted. Befektetés előtt elolvasod a nyilvános ajánlattételt (5p/típus) és kivalasztod, ami céljaidnak megfelelő (valószínűleg PMÁP lesz az).


Ugyanakkor ez a befektetés arra jó, hogy a hivatalos éves inflációt fedezze, nem fog reál értéken többet érni (de legalább nem is inflálódik el). Rövidtávra szerintem nincs más, jobb, alacsony kockázatú befektetés.


Amennyiben van olyan összeg, amit hosszútávon nélkülözni tudsz (15-20 év), akkor érdemes lehet tőzsdén befektetni, ugyanakkor elengedhetetlen, hogy olvass némi szakirodalmat, járj utána a dolgoknak, mert így csökkentheted a költséged. Pl Benjamin Graham - Az intelligens befektető.


Tőzsdén való befektetésre két lehetőséged van. Vagy külföldi bankot választasz, ahol alacsony a tranzakció költség, számlavezetési díj, de van adó avagy választhatsz magyar brókert, ahol mindez magasabb, de cserébe nem kell a profit után adót fizetni (TBSZ számla). Hosszútávon, több millió befektetett összegnél utóbbi rendszerint jobb.


Egy kurzuson nem fogsz mindent megtanulni, mert ahhoz megfelelő kérdéseket kell feltenned, amit tudás nélkül nehéz. Szerintem érdemes egyszer rászánni az időt és utána nézni a dolgoknak. Hogyha marad konkrét kérdésed, akkor érdemes szakembert megkérdezni, specifikusan.

2023. jún. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

#8 Köszi!


Sajnos nem merem az egészet állampapírban tartani, főleg mivel nagyon nyomnak bele mindenkit az állampapírba így elég ijesztőnek is tűnik.


Elméletileg 8 év alatt még 2x talán kitermeljük ezt az összeget, meg lehet, hogy a kamatforduló után is elég jó lesz a banki kamat (most 3%), és megéri nem előtörleszteni. De mondjuk azt sem tudom kiszámolni, hogy nem akarunk-e, ha egyszer leesnek az ingatlanárak, inkább gyorsan venni egy családi házat. Még nincsenek gyerekek, de többet is tervezünk és már a másodiknak sem lenne külön szobája.

2023. jún. 26. 06:37
 10/25 A kérdező kommentje:
Szóval tök jó lenne átbeszélni valakivel, aki ért hozzá, hogy mit csináljunk és milyen opcióink vannak. Főleg, ha mondjuk nem többszáz ezer forint az órabére, hanem mondjuk egy orvosi vizsgálat ára körül mozog.
2023. jún. 26. 06:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!