Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákként megéri hitelkártyát...

Diákként megéri hitelkártyát venni?

Figyelt kérdés
Egyenlőre debit bankkártyát használok, de úgy hallottam, hogy a hitelkártya mellé járnak kedvezmények. Annyi, hogy kicsit hülye vagyok ehez és nem teljesen értem, hogy hogy működik: akkor most ezen nem tudok pénzt tárolni, csak hitelt felvenni?
2023. jún. 23. 12:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha arra akarod használni a hitelkártyád, hogy többet költsél vele, mint amennyi a havi jövedelmed, mert abból esetleg most nem jössz ki havi szinten, akkor nem fog menni és jönnek a büntetőkamatok.
2023. jún. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hitelkártya csak annak éri meg aki fegyelmezetten kezeli a pénzügyeit és időben visszafizeti a banknak a hitelkártyáról felhasznált pénzt az utolsó fillérig.

A bankok a trehány disznókon keresik a pénzt akik nem törlesztenek időben.

Ja és a kutyát nem érdekli hogy miért nem tudsz fizetni. Nincs épp pénzed vagy elfelejtetted. Megy a kamat ami nagyon magas a hitelkártyánál.


Te melyik kategóriába tartozol ?

2023. jún. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Én nem a hitel miatt szeretnék, hanem a visszatérítés miatt
2023. jún. 23. 15:03
 14/15 anonim ***** válasza:

"Diákként megéri hitelkártyát venni?"

Hitelkártyát nem venni kell, hanem igényelni és örömmel adja a bank, ha megfelelsz a feltételeknek. Ugyanis, ha nem figyelsz oda rá, hogy minden hónapban időben visszafizesd a hitelkártya tartozásodat, akkor, ahogy a fentiek írják, fizetheted büntetőkamattal.

Sajnos sok pénzügyi analfabéta úgy használja a hitelkártyáját, mintha egy 13. havi fizetése lenne, amit bármikor elkölthet, de sosem kell visszafizetnie, aztán csodálkozik, amikor hívogatják a behajtók meg végül a végrehajtó és az eredeti hitel háromszorosát vasalják be rajta.

2023. jún. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Hitelkártya csak annak éri meg aki fegyelmezetten kezeli a pénzügyeit és időben visszafizeti a banknak a hitelkártyáról felhasznált pénzt az utolsó fillérig."

Pontosan. Ha van egy komoly kereseted, mondjuk 600 nettó, vagy felette, akkor neked baromira megérheti a hitelkártyával költeni a pénzed, majd minden hónapban a fizetésedből szépen feltölteni a hitelkeretedet.

De ha te csak 200 nettót keresel, akkor bajosan fogod mindig időre visszafizetni a hitelkártya-tartozásodat. Ilyenformán többet fogsz bukni a büntetőkamatokkal, mint amennyit nyersz az esetleges 1-2 ezres visszatérítésekkel.

2023. jún. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!