Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákként megéri hitelkártyát...

Diákként megéri hitelkártyát venni?

Figyelt kérdés
Egyenlőre debit bankkártyát használok, de úgy hallottam, hogy a hitelkártya mellé járnak kedvezmények. Annyi, hogy kicsit hülye vagyok ehez és nem teljesen értem, hogy hogy működik: akkor most ezen nem tudok pénzt tárolni, csak hitelt felvenni?
2023. jún. 23. 12:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nem
2023. jún. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"Annyi, hogy kicsit hülye vagyok ehez és nem teljesen értem, hogy hogy működik"


Na ez az a szituáció, mikor valakinek BIZTOS HOGY NEM ÉRI MEG hitelkártyát tartani.


Olvasd el és értsd meg a feltételeket, illetve hogy milyen visszatérítéseket tud biztosítani a hitelkártya. Ha úgy látod hogy tudod teljesíteni a feltételeket, és ki tudod használni a visszatérítéseket, mert azokat a dolgokat amúgy is megvásárolod, amikhez köttetnek, akkor mérlegelheted, hogy neked megéri-e ez a dolog.

2023. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Először is kell hozzá fix jövedelem, munkahely. Ha ez nincs meg ne is gonsolkodj rajta.
2023. jún. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 NTBS ***** válasza:
50%
Nem.
2023. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt fix jövedelem alapján adnak. Egy.


Kettő. Az okos ember hitelkártyát úgy használ, hogy arról költ, de fordulónap után visszafizet minden centet, különben fizeti a havi 3% körüli kamatot, és adósságba hajtja magát.

2023. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Azt a részt értem, hogy adnak visszatérítést a vásárlások után, plusz ha legalább 5x használom akkor egy fix összeget. Fix jövedelmem is van. Azt a részét nem értem, hogy tudok-e rajta pénzt tárolni, vagy azt a másik kártyámon kell továbbra is?
2023. jún. 23. 12:38
 7/15 anonim ***** válasza:

#6


Egy keretösszeg van rajta, amiből költhetsz, egy havi fordulónapon összesítik, utána van kb 10 napot visszafizetni, vagy kamatozni kezd.


Az, hogy neked egy pl 1 milliós keretösszeg "tárolásnak" minősül-e, nem tudom, de mindenképp szükség lesz más bankszámlára is, ha ez a kérdésed.

2023. jún. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7 Értem, köszönöm szépen!
2023. jún. 23. 12:41
 9/15 anonim ***** válasza:

#5 - Az egy és a kettő között van még egy lépés:

okos ember mérlegeli, hogy azért az apróért megéri-e neki szórakozni vele.

Ha igen, akkor lép a 2-es pontra.

2023. jún. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9


Ja, hát igen. Mondjuk havi párezer forintot ki lehet belőle hozni odafigyelés nélkül, aztán ennyi.

2023. jún. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!