Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Első hitelkártyám lesz,...

Első hitelkártyám lesz, okosan lehet használni?

Figyelt kérdés
Auchannál igényeltem. Pár héten belül küldik. Arra a célra használnám hogy: hó vége felé ha egy kicsit anyagilag megcsúszok, tehát vésztartalék, vagy mondjuk kamatmentes áruhitel, vagy egy albérletváltásnál lesz pénz a kaucióra, amit részletben vissza lehet fizetni - vagy egy nem várt egészségi probléma, stb. Ha okosan használom, ezek beleférnek?
2023. jún. 15. 12:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Ezek beleférnek, de ez már nem okos használat.
2023. jún. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
az okos használat ha azonnal lemondod
2023. jún. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Az okos használat az, hogy kamatforduló előtt visszafizeted, így sosem sarcolnak meg, de élvezed az előnyeit: moneyback, biztosítás, stb.
2023. jún. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
És télen még jégkaparónak is kiváló :)
2023. jún. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

#3 - filléres előnyök, magas kockázat mellett.

A banknak ez jó üzlet...

2023. jún. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Én az első évben 60 ezret kaptam vissza összesen, és körülbelül 12 ezer forint volt a teljes költségem (havi bankszámladíj + most vonták le a 2. éves kártyadíjat előre), tehát 48 ezret kerestem vele és 0 ft kamatot kellet fizetnem. Lehet így is :) Ha nagyon szerettem volna, akkor akár 80-85 ezer ft-ot is visszakaphattam volna és akkor már 70 ezer körül lenne a profitom. nem sok pénz, de mégis csak jól jön :)
2023. jún. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Biztonsági tartaléknak jó,csak vigyàzni kell hogy addig nyújtózkodj csak ameddig a takaród ér
2023. jún. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Ne használd vésztartaléknak, mert az azt jelenti, hogy nem tudod időben visszafizetni (mert hogy nincs pénzed). Hitelkártyát csakis azoknak kellene használnia, akinek van bőven pénze és az utolsó fillérig vissza tudja fizetni a határidőig.

Egyébként nem éri meg.


Én mindent hitelkártyával fizetek, amit lehet, emiatt rengeteg pénzt is kaptam már vissza, ingyen repülőjegyet is kaptam már, és ingyenes belépőket reptéri lounge-okba. De vissza is fizetem minden hónapban, sosem csúsztam és nem is fogok.

2023. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

#5


Mi ebben a kockázat? Mondj már egyet.

Én egy év alatt 100k körül kaptam vissza, és az egyik utazásnál a biztositás is triggerelt egy törölt járatra, amiből még kaptam 100 EUR-t.

2023. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Hintalow ***** válasza:
90%

Az a helyzet, hogy hitelkártya annak jó, akinek pénzügyileg nem lenne rá szüksége. Sajnos a hónap végi megcsúzás lehetősége ebből már kilóg. Ráadásul manapság már a visszatérítések is brutális módon meg lettek nyírbálva, nem igazán éri meg ezzel szórakozni (kis visszatérítési szórzók, alacsony felső korlátok kifizetésre)

Jó eséllyel akik itt írják, hogy jó pénz jön vissza belőle, azoknak régebbi kártyáik lehetnek, jobb kondíciókkal.

És ismét hangsúlyozom, ahol hó végi megcsúszás a fókusz, ott nem lesznek havi 300-500 ezer forintos kártyás költések, hogy maxolni lehessen a visszatérítést.

Cserébe egy ilyen csúszásnál akkora kamatozás lesz, hogy abszolút nem megérős.

2023. jún. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!