Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Első hitelkártyám lesz,...

Első hitelkártyám lesz, okosan lehet használni?

Figyelt kérdés
Auchannál igényeltem. Pár héten belül küldik. Arra a célra használnám hogy: hó vége felé ha egy kicsit anyagilag megcsúszok, tehát vésztartalék, vagy mondjuk kamatmentes áruhitel, vagy egy albérletváltásnál lesz pénz a kaucióra, amit részletben vissza lehet fizetni - vagy egy nem várt egészségi probléma, stb. Ha okosan használom, ezek beleférnek?
2023. jún. 15. 12:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
24%
#10 Kedves okoskodók! Azt àruljàtok el hogy , miért baj ha valaki biztonsági tartaléknak hasznàlja? Hozzunk egy példàt: keresek 300k-t. A fizetésem 5.-én van. Elsején közbejön egy vàratlan azonnali kiadàs , a megtakarításomhoz(részvény,alap,kötvény) nem szeretnék nyúlni ott a hitelkeret. 10.-én a forduló, még onnantól kezdve van 3 hetem visszafizetni kamatmentesen. Illetve ha esetleg a következő elszàmolàsba csúszik akkor 1,5 hónapom van visszafizetni.. Ebben semmi rosszat nem làtok. Persze ehhez kell egy kis pénzügyi affinitàs ami nektek nincs ahogy làtom. Na lehet lepontozni
2023. jún. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
82%

Túl magas a kamata azért. Ha biztonsági tartalék kell, akkor legyen inkább folyószámla hitelkeret, annak sokkal alacsonyabb a kamata.


Anyámnak fogalma sem volt róla, hogy kell a hitelkártyát használni. Elköltötte a félmilliós keretet, mert "szüksége volt rá", aztán meg a minimum 50-ezres "törlesztőt" tette rá vissza, de azt is elköltözötte, mert nem volt pénze.


A hitelkártyával a magas kamat és büntető költségek miatt nagyon gyorsan adósságcsabdába lehet kerülni. Nem éri meg. Ha kölcsön kell, akkor folyószámla hitelkeret vagy személyi kölcsön.

2023. jún. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek a többiekkel, ez nem okos használat.

A 11-es már kapisgál valamit, ha valóban vannak egyéb tartalékai a kérdezőnek, lehet értelme.

Szintén a kiírtnál valamivel okosabb használat lenne, ha:

- most megigényled, elköltesz róla egyhavi fizudnak megfelelő összeget kaucióra és egyebekben

- szépen barátod a fiókba és egy ideig nem nyúlsz hozzá

- 45 nap múlva azaz augusztus elsején a júliusi fizudbol visszafizeted a teljes összeget

- onnantól kezdve minden hónapban hitelkártyáról élsz és a következő (szeptember 1, október 1 és így tovább) alkalommal kapott fizudból betörleszted

- amint elkezd nőni a fizetésed vagy csökkenni a költségeid, elkezded még hamarabb visszafizetési, azaz a fizetésedből való költekezésre átállni a hitelkártyás helyett

- amint visszakapod a kauciót visszafizeted a maradék összeget is, ha van

Ehhez kell azért némi önfegyelem (tényleg ne költs többet/hamarabb) és szerencse (ne rúgjanak ki, ne üssön be egy még durvább infláció, fizetésemelés hiányában), én nem merném bevallalni, ahhoz túl bonyolult a terv.

Volt eszemben hasonló, épp lakás miatt, aztán szerencsémre nem lett rá szükség.

Jó, ha az átlagbér 4-5-szörösét keresném, akkor mernék így eladósodni, hogy voltaképp el sem adósodok, csak ezt a pénzt forgatom a sajátom helyett, de szerintem a vésztartalékkal SEM rendelkező emberek többsége nem ilyen.

Nem vagyok hitelellenes, sok esetben lehet értelme, de sokszor pont az ilyen túl jól hangzik esetekben okoz fejfájást.

2023. jún. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
64%
És igen, ha sürgős, akkor inkább egy jó kis személyi kölcsön, infláció alatti kamattal és akár kicsit félrerakni a törlesztőre. A kaució pont jó példa, hisz 99% hogy visszakapod, csak jól kell kiszámolni az időpontot. Sokkal több ilyen példát viszont nem tudok.
2023. jún. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!