Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 16 évesen berakhatom a pénzem...

16 évesen berakhatom a pénzem a bankba, hogy kamatozzon?

Figyelt kérdés
2023. jún. 22. 22:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Hat akkor anyukádnak vagy kųrva sok pénze van, ami kamatozik ennyit, vagy valami másba rakta csak nem ért hozzá.


Államppaírt lehet ebben a korban is, de nem tudom pontosan a rendszert. Valami olyasmi hogy par évig nem veheted ki fixen (lehet 18 eves korodig, vagy nem tudom), de infláció+3% kamatot fizet, ami a következő 2-3 évben 15-20%- körüli kamatot jelent.

Vagy a szüleid nyitnak szamlát és arról vesznek neked, aztán a kamatokat a te számládra kérik.


Szerintem mindenképpen állampapír legyen, menjetek be valamelyik szülővel valamelyik állampapír forgalmazó ügyfélszolgalatra és kérdezzetek rá milyen lehetősegek vannak.

2023. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nekem is az a gyanúm, hogy nem ért hozzá, mert nem sokat rakott be, de a bankban intézte, szóval mi más lehet?


Köszönöm a válaszokat

2023. jún. 23. 10:41
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond hogy 28 % adót rácsesznek màr mindenre kivéve az àllampapirra. A banki betét konkrétan semmit nem ad és még le is vonnak belőle
2023. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Bankban is leet allampapír számlát nyitni, szóval akár még az is :D

De ha nyitsz akkor az államkincstárnál csináld mert arra nem kell szamlavezetési díjat fizetni. Meg mondjuk OTP-nél egy junior számlát, ott tarthatod a pénzed meg oda futhatnak be a kamatok akár. Vagy ha nem akarod használni a penzt csak kamatoztatni akkor mehet a kamat az allampapírszámlára is, aztán egyből vissza is forgatod.

2023. jún. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
61%
"allampapír számlát" 😂😂 bankosként nem hallottam még ilyenről 😂 Értékpapír számláról viszont màr igen
2023. jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!