Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vettem állampapírt 7 éves...

Vettem állampapírt 7 éves lekötésre. Ma már csak a 99.7%-át éri. Hogy lehet ez? Tényleg átvágás?

Figyelt kérdés

Vettem több, mint 3M-ért 100.5% os vételnél 2 napja.

Tegnap könyvelték el.

Ma már csak a 99.7%-át éri.


Elképzelhető, hogy hiába a 16%-os kamat, két-három év múlva már csak a 60% kapom vissza, mert leértékelik?!


2023. jún. 22. 11:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
60%

#9 - Jól van, ha jobban tudod, akkor nem tudom minek jössz ide kérdezgetni.


A 2031/I-nek van egy napi vételi és eladási árfolyama.


Amikor te vetted, akkor a vételi 100,5% volt az eladási 99,5%.

Ma a vételi 100,7% az eladási 99,7% (vagyis a T+2 napos árfolyam miatt nem pont ennyi, de ez mindegy.)

Napról-napra nő az árfolyam, ahogy halmozódik a kamat.


Nem kell külön 1%-ot fizetni, az az eladási árfolyamba már bele van számolva.


"Holnap megnézem, ki tudja, lehet már csak 98%-on lesz! Tehát a 3M 98%-át kapom vissza és még - 1% a visszaváltási költség, ha kivenném holnap!"


Nézzed...


"Viszont megnéztem és a vételi árfolyam ma 100.89%! Le vagyok döbbenve."


Azt mégis mitől? Attól, hogy naponta nő a vételi és az eladási árfolyam is, ahogy halmazódik a kamat. Döbbenet!

2023. jún. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%

“Az 1% visszaváltási költség pluszba jön rá, ha kiveszem 7 év előtt.“


A nevertekre pluszba jon ra, de amikor megnezed a portfoliod piaci erteket webkincstaron akkor az 1%-os visszavaltasi dijjal csokkentett osszeget latod. Ettol te nem lettel szegenyebb, csupan annyi tortenik hogy a “veteli” arat irja ki neked mint “portfolio erteke” (tehat amennyiert az allamkinsctar hajlando visszavenni toled).

2023. jún. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 xswerdy ***** válasza:
77%

így van, a webkincstár a portfóliód értékeként azt mutatja, amennyit ma kapnál, ha visszaváltanád. Tehát figyelembe veszi az 1%-ot.


Amikor vetted, akkor a felhalmozott kamat miatt 100,5-ön tudtad venni. Aznap 99,5-ön tudtad volna eladni. De Te pár nappal később nézted, addigra felgyűlemlett még 0,2% kamat.


Alapból állampapírt lejárat előtt a másodlagos piacon tudsz eladni, annyiért, amennyiért van rá vevő. Ha pl. aktuálisan magasabb kamattal lehet új kibocsátásút venni, akkor bizony a régebbinek le fog menni az árfolyama. De a webkincstárban nem piaci áron adod el, hanem névérték+felgyülemlett kamat+1%-ért. Ez a lehetőség egyébként nem garantált, hogy a teljes futamidő alatt fenn fog állni, és azonos feltételekkel.

2023. jún. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
65%
Mindennap 16 órakor növekszik az összeg az 1 napra jutó kamattal. Péntekenként 3 nappal, mert a hétvégét is akkor számolják hozzá. Tehát néhány hét vagy hónap után behozza az árát és utána már csak növekszik az összeg.
2023. jún. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Megnyugodhatsz, nekem az összes papírom bmáp, pmàp, pemàp, 101% feletti eladàsi àrfolyamba van.
2023. jún. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Nyugi kedves Kérdező, nekem is van pénzem állampapírban. Sajnos homály is, mert matekból több kevésbé fontos dolgot tanítottak, mint fontosabbat a törivel együtt.
2023. jún. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell ehhez matek, sem pedig történelem, szimplán értő olvasás és egy 7-8 évesnek megfelelő logikai színvonal!
2023. jún. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
53%
Meg mondjuk az ,hogy ne legyen értelmi fogyatékos az ember.
2023. jún. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

16. vagyok

A törit példának írtam...


18#

Ha tudnád, ki az értelmifogyatékos...


Szóval, végigolvastam a hsz-aitokat, hát, ha ezt a 7-8 éves gyerek érti, akkor neki -is -felesleges a suli.


Kedves Kérdező, rá kell szánni az időt, neki kell ülni, hogy megértsd. Gondolom, az itt válaszolók se ezzel a tudással, logikával születtek, ők is vették a fáradságot, hát vegyük mi is.


A logikánk megvan, buták sem vagyunk, az ért.f-tól messze állunk kedves 18-as, fog ez nekünk menni.


Mindentől függetlenül köszi az értelmes magyarázatokat.

2023. jún. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Nem kell aggódnod, 1% a visszaváltás költsége. Ha vétel másnapján eladtad volna akkor buktál volna rajta.

2023. jún. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!