Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyivel járok jobban, ha...

Mennyivel járok jobban, ha készpénzben kérem a fizetésemet?

Figyelt kérdés
A bankba csak annyit fizetek be, amennyi fedezi a fizetnivalókat, hiszen minden pénzkivételnél és kártya után díjakat számolnak fel.
2023. jún. 12. 07:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem lehet készpénzben kérni.
2023. jún. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell kivenni pénzt hanem kártyával kell fizetni és akkor nincs pénzfelvételi díj. Éves kártyadíj akkor is van ha semmire nem használod a kártyádat.
2023. jún. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
A legtöbb munkahelyen nem lehet készpénzben kérni a fizetést.
2023. jún. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
Ha van rezsicsökkentési nyilatkozat 150K-t ingyé veszel ki. A többiért kell fizetni
2023. jún. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Mindek kérnéd készpénzben? Fizess kártyával mindenhol, ami meg szükséges készpénz, az úgyis belefér a havi 150-be, ami ingyenes.
2023. jún. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Én még soha nem dolgoztam olyan munkahelyen, ahol opció lett volna az, hogy készpénzben kérem a fizut, igaz eddig mindenhol legálisan bejelentve dolgoztam...


Ha csak nincsen valami illegális célod, akkor szerintem nem érdemes készpénzben kérni a fizetést.


A készpénznek mindig nagyobb a költsége, mint a bankban tartott számlapénznek.

2023. jún. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobban jársz. A bruttó béredből eleve lejön 34-35%, mire nettó lesz, ennyit talán sehol más országban ne mvonnak le járulékként, emellett az EU legmagasabb ÁFÁ-ját fizeted, ami 27%. Ráadásul a magyarországi bankolás talán a legdrágább egész Európában. Még pluszban erre is költeni szerintem ostobaság. Persze aki olyan jól keres, hogy nem számít neki ennyi veszteség, az herdálja nyugodtan a pénzét, de a nagy többségre nem ez jellemző.
2023. júl. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Hát, akit havi 1000 forint bankköltség a földhöz vág, az valamit rosszul csinál.
2023. júl. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
#8 Sok embert 10ft hitelkártya kamat földhöz vàg és nyomozàst kér rà hogy miből ered. True story
2023. júl. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
8 és 9! Sok banknál nem éppen 1000 Ft a havidíj, hanem a többszöröse, kivéve az alapszámlát. Az éves kártyadíjról szó sem esett, kibocsátáskor is fizetni kell nem olyan keveset. Ha bankot, csomagot váltasz, az sem ingyenes. Ha átutalsz bizonyos összeget, annak is van költsége. A kényelemnek ára van, itthon különösen.
2023. aug. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!