Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A váltóleszámítolási díj...

A váltóleszámítolási díj miért jutalékbevétel?

Figyelt kérdés

Mivel díj én a jutalékráfordításhoz írtam volna, de a bevételhez kell. És nem tudom mi a magyarázata.

Számomra úgy logikus, hogy én fizetem de bevételként kell feltüntetni.


2023. jún. 4. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Kellene ismerni a szövegkörnyezetet. Aki kapja, mert végzi ezt a - már ősidők óta nem végzett, de számvitel házifeladatokból kihalni nem akaró - szolgáltatást, annak bevétel.
2023. jún. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nincs semmiféle szövegkörnyezet

Random, nem összefüggő mondatok vannak felsorolva, amiket be kell sorolni.

"Váltóleszámítolási díj" ennyi a szövegkörnyezet. Az adott összeget pedig besoroltuk a jutalékbevételekhez. Kérdés, hogy ez miért bevétel ?!


Persze ha oda van írva, hogy kapott díj akkor érteném, hogy bevétel, de nincs odaírva a díjról meg nekem az jut eszembe hogy nekem kell fizetni és ráfordítás.

2023. jún. 4. 09:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor az lehet a mögöttes megfontolás, hogy ezt bankok végezték 1930-ban, azoknak ez eredménykimutatásában vannak “díj -és jutalékbevételek”. Akik igénybe veszik ezt a szolgáltatást, azok termelő, kereskedő vállalatok, (nekik nincs ilyen eredménykimutatás soruk, hanem náluk ez a díj az “egyéb szolgáltatások” soron jelenik meg, mint pl bankköltség), vagy magánszemélyek (rájuk legtöbbször nem jellemző kettős könyvvitel).
2023. jún. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Huu próbálom megjegyezni, köszönöm szépen!
2023. jún. 4. 10:07
 5/6 anonim ***** válasza:

A leszámítolást végző pénzügyi szolgáltató számára ez bevétel, annak a vállalkozásnak pedig, aki kéri a váltó leszámítolását, ráfordításként jelenik meg a könyveiben.


Európában már nem igazán használnak váltót vállalkozások sem, nem tom mé kell ilyenekkel basztatni az elgyötört diákokat 2023-ban.

2023. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
(Biztos van a kamaránál valami beszáradt őskövület akinek a váltók a becsípődései)
2023. jún. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!