Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki devizában tartja a pénzét,...

Aki devizában tartja a pénzét, az konkrétan mibe fekteti? Vagy csak áll a számláján?

Figyelt kérdés
Gondolkodok euró vásárláson (most egész jó az árfolyam), de utána hogyan tovább? Annak nem látom értelmét, hogy csak álljon a bankszámlán.
2023. jún. 2. 22:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
38%

Még a 90-es években kezdtem el valutára váltani a megtakarításaimnak körülbelül a felét. Akkor még nem volt Európai Únió sem. Még 100 HUF alatt volt egy USD. És nem csináltam vele semmit, csak lekötöttem az Osztrák számlámon és kamatozott. Aztán amikor lecsökkentek a kamatok kezdenem kellett vele valamit. Úgy döntöttem, hogy óvatos duhajként tőzsdézni kezdek. Évekig olvastam és tanultam, aztán egy Ausztrál egy londoni és egy ciprusi brókercéget választottam és kiutaltam hozzájuk a valutámat. Ekkor már volt EU. Hihetetlen szerencséim voltak. Az ikertornyok lerombolásakor például éppen longoltam az aranyat. Egyetlen nap alatt megötszöröztem a devizában lévő pénzeimet a tőkeáttétel miatt. De a svájci frank elengedésekor is jó irányban álltam. Viszont a ciprusi brókerem bedőlt a svájci frank elengedésekor. De nagyon korrekt volt az egész pénzügyi rendszer, és a betétbiztosítási alap 4-5 hónap levelezés és igazolások küldése után, egy másik brókerhez utalva visszaadta a pénzem. Később az Ausztrál brókercéget felvásárolták a kínaiak. És a brexit alkalmával a londoni brókeremtől is el kellett jönnöm. Jelenleg az ACY-n, a ThinkMarkets-en és az InstaForexen van devizám, itt vannak accountjaim. Többször kellett különféle online vizsgákat tennem, mert vagy 6-8 éve nem akarták engedni, hogy az évtizedek óta meglévő 400-szoros tőkeáttételem megmaradjon, az új jogszabályok miatt. De ezeken a vizsgákon mindig megfeleltem, és amúgy is régi VIP ügyfél vagyok, ezek a tőkeáttételek megmaradhattak. Nem tudom, hogy csinálták. Több tízezer USD van mindegyik számlán, gondolom nem akarták, hogy elmenjek máshová. De a tőzsdézéshez nem csak a fundamentális elemzést, hanem a chart alapján a technikai elemzést is meg kell tanulni. Nem egyszerű, és nagyon kockázatos módja a pénz megtartásának és gyarapításának. És a tőzsdén bármi okozhat hisztit. A Netflix-szel úgy buktam 6 ezer dollárt, hogy jók voltak a kilátások 10 pénzügyi mutatóból 10 pozitív volt. De a gyorsjelentésből kiderült, hogy az új belépők NEM nőttek olyan ütemben, ahogy a cég tervezte, ezért a befektetők elkezdték hajigálni... Éppen nem volt rajta stop-loss, egy nap alatt buktam vele hatezret, holott előtte két hónapig ültem rajta, míg 500 dollár plusszt összeszedett. Nade nem panaszkodom, mert összességében plusszos vagyok, egy szavam sem lehet.

Visszakanyarodva az elejére 2002-2008 közti időszak és a 2011-es év kivételével egész életemben az USD/HUF keresztárfolyam emelkedését láttam. De azért vannak hullámvölgyek. Néha több évesek! De érdekes módon sosem volt késztetésem, hogy visszaváltsam forintra. Bár mindig nyűgös volt az adóbevallásnál, hogy dollár elszámolású a számlám, és minden adott nyereséges pozíció zárást az adott nap árfolyamán kellett forintban nyilvántartani és a bevallásban ezek összegét szerepeltetni. Még van olyan dollárom a brókereknél, amit 79 forintért vettem. Most meg 340.

Ha kereskedni is akarsz, akkor előbb tanuld meg a tőzsde játékszabályait rendesen. És még akkor is érhet meglepetés. Mert hiába a jó gazdasági adatok, ha KimDzsongUn kilő egy rakétát a Japán tenger felé, akkor befosik mindenki, és elkezdenek esni random módon egyes részvények. Ilyen dolgokra nem lehet előre készülni, és sok bosszúságot és veszteséget okoz. Nekem most a Tesla emelkedése okoz sok örömöt és pénzt. Bár a technikai elemzés szerint lassan ki kellene szállni belőle, de itt már bőven nyereségben vagyok, és naponta korrigált stop-lossokkal szerintem hagyom 260-ig menni az árfolyamot, ott realizálok majd profitot (ha a stop-loss addig nem üt ki). [Ez a véleményem most. De nyilván az elemzői várakozások tanulmányozása, ill. a gyorsjelentések olvasása során ez bármikor megváltozhat.]

2023. jún. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!