Ez konkrétan mit jelent?

Figyelt kérdés

!!!A munkaszerződés lejáratát meghaladó futamidő a Bank egyedi mérlegelése alapján engedélyezhető.!!!


Ápolóként dolgozók egy kórházban. Határozott idejű (december 31-ig) kaptam a szerződésem. De hitelt szeretnék fel venni, nem rossz a fizetésem sem, és hát tudjuk hol hogy ez pont nem az a munkahely ami egyik napról a másikra meg szűnne.


Vagy esetleg másik banknál lenne esély arra hogy így kapjak hitelt?



2022. jún. 20. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:

"Határozott idejű (december 31-ig) kaptam a szerződésem. "


Ez konkrétan azt jelenti, hogy a bank saját belátása szerint vagy biztosítja a 2022. december 31-ét követően lejáró hitelt, vagy sem.

Ez munkahelytől független. Nem az a lényeg, hogy itt egyik napról a másikra megszűnik-e a munkahely, hanem az, hogy a határozott idő lejárta után lesz-e további bevételed/jövedelmed akár ettől a munkahelytől, akár egy másiktól, hogy fizetni tudd a hitelt. Ezt a kockázatot mérlegeli egyedi döntés alapján a bank.

2022. jún. 21. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 03.31-es téved, a bank (gondolom OTP) nagyon is megnézi a szektort, a konkrét munkahelyet és ez alapján dönt a határozott munkaviszonyban dolgozó ügyfél hitelezhetőségéről. Az sem mindegy, mennyi van még hátra a szerződésből és hajalndó-e a munkáltató Szándéknyilatkozatot írni a továbbfoglalkoztatásról.
2022. jún. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk apolokent pont nem fenyeget az hogy elkuldenek a szerződés lejartaval mivel amugy is lasszoval kell fogni oket.
2022. jún. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A 03.31-es téved,"


Arany Bogaram!

A lényeget megfogtam, ugyanis erre válaszoltam -> "!!!A munkaszerződés lejáratát meghaladó futamidő a Bank egyedi mérlegelése alapján engedélyezhető.!!!"


Tehát egyedileg fogja mérlegelni, hogy ad vagy nem, mivel határozott idejű szerződése van. Ez független a munkahelytől, mivel egységesen igaz minden határozott idejű munkaviszonyra.

Az más kérdés, hogy mondjuk az OTP az állami egészségügyben dolgozókat másképp kezeli, mint azokat, akik X. Y. Kft-nél nyomják a melót. De ugyanez nem biztos, hogy igaz mondjuk a Takarékbank Zrt-re is.

Benne van a lényeg: EGYEDI MÉRLEGELÉS...

2022. jún. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ugyanilyen helyzetben a Raiffesentől kaptam hitelt. Nagyon ajánlom őket!
2022. júl. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!