Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Kincstárnál, vagy kereskedel...

A Kincstárnál, vagy kereskedelmi bankoknál (konkrétan OTP, Erste) célszerűbb állampapírba fektetni a pénzt?

Figyelt kérdés

Történelmileg úgy alakult hogy a fenti kétbanknál is van számlám és értékpapír számlám is, viszont komolyan felmerült, hogy talán célszerűbb volna a Kincstárnál tartani azt a pénzt ami nem kell likvid tőkeként.


Az Erste valahogy soha nem állt kézre, nem tudtam vele megbarátkozni. Az OTP elég jól működött, de magával a céggel nemigen vagyok kibékülve.



2022. okt. 12. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azért tartok 5m-t állampapírban a K&H-nál mert nullázza a számlavezetési díjam.

Ha nincs valami extra bonusz a bankodnál, akkor csakis a kincstárba érdemes tartani.

ingyenes számlavezetés, ingyenes kiutalás, általában olcsóbb visszaváltás..

2022. okt. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csakis kincstar
2022. okt. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kincstár.
2022. okt. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kincstár. Online ügyfélkapun keresztül ingyenes számlanyitás, ingyenes számlavezetés, webkincstárat is igényelve otthonról kényelmesen veszel állampapírt, annak van az elején egy kis kezdeti költsége az addigi kamatok miatt, az is minimális, és vissza is hozza egy hónap alatt kb. Beállíthatod, hogy a kamatot a folyószámládra utalja vagy a pénzszámládon maradjon bent stb, a végén pedig egybe kiutalja a választott számládra ha lejár. A bankok csomó kezelési költséget vonnak.
2022. okt. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi skacok.


Ki is töltöttem a számlanyitás űrlapot és be is küldtem.

Gondolom most a Kincstár lép és kapok tőlük szerződést postán.

Elektronikus csatornát nem kell külön igényelnem, ahhoz elég volt a jelölőlőnégyzetet kipipálni?

2022. okt. 12. 17:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha bepipáltad, hogy webkincstárt is igényelnél, akkor teljesen jó, küldeni fogják emailben majd a belépéshez szükséges infókat. A szerződésed meg postán megjön, pár napon belül jóváhagyják a regisztrációt.
2022. okt. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Királyság!


Azzal ugye nem csináltam hülyeséget, hogy az elektronikus csatornákon kívül semmilyen formában nem engedélyeztem megbízás teljesítést?

2022. okt. 12. 18:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is így csinàltam. Más módon úgyse fogsz venni csak webkincstárból, úgy meg nincs is értelme mást választani.
2022. okt. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!