Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan védhetném a pénzem...

Hogyan védhetném a pénzem jobban az inflációtól?

Figyelt kérdés

Van kb 1 millió Ft-om MÁP+ állampapírban, dec. 13-án van az esedékességfizetés napja.


Van még 500 ezer PMÁP 2024, ennek dec. 20. a napja.


Továbbá 450 ezer PMÁP 2025, ennek márc. 27. a napja.


Bankszámlán is olvad 450 ezer.


Hogyan védhetném ezeket a pénzeket jobban az inflációtól?

Bankszámlán hagynék úgy 100 ezret, a többit pedig nem(alig) kockázatos eszközbe tenném, lehetőleg amivel nem kell sokat foglalkozni és átlagembernek is egyszerűen kezelhető. Úgy 500 ezernek könnyen/olcsón hozzáférhetőnek kell lennie, a többi annyira nem számít.


Állampapírokban gondolkodom, a bankszámlán lévő pénzből mit vegyek? PMÁP vagy az az új, azthiszem BMÁP a neve? A MÁP+ papírokat érdemes most azonnal ezekbe áttenni vagy várjak decemberig?



2022. okt. 9. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Elköltöd.
2022. okt. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Mondjuk nem csak passzív eszközökbe pakolod, hanem tanulsz valami piacképeset és többet keresel mint eddig.
2022. okt. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudna valaki a kérdésre válaszolni?


10:58

"tanulsz valami piacképeset" Ezt csinálom, programozó tanfolyamon vagyok. Épp erre a karrierváltásra akarnék felkészülni, nem tudható hogy alakul az átmeneti időszak. Az infláció nőhet, a jövedelem pedig kieshet akár egy évig - vidéken juniorként nehezebb elhelyezkedni, bp-re költözni meg nem szeretnék.


Amúgy valóban sajátos eset vagyok, a fizetésem nettó 120 körül van, évekkel ezelőtt volt 200 körül is. De a jövedelmemtől függetlenül alig költök pénzt. A kaja kb 25 ezer a mostani árak mellett is. Egyedül élek egy panellakásban, víz-villany párezer ft, a fűtés évente 120 körül, de ki tudja mennyi lesz a jövőben.


Ha milliós fizetésem lenne, akkor sem élnék más életmódot. Gyereket nem szeretnék és autót sem akarok venni.

2022. okt. 9. 12:11
 4/7 anonim ***** válasza:
20%

"Ezt csinálom, programozó tanfolyamon vagyok."

🤡💩😅

2022. okt. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi vicces. Az újratervezés programból jutottam be az egyik iskolába.

[link]

2022. okt. 9. 12:56
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Amennyiben hosszútávon gondolkodsz (20 év), van rendszeres befektetni valód, nem okoz gondot pénzügyileg képezni magad, akkor tőzsdei részvények avagy ETF. Államkötvény rövidtávú, alacsony kockázatú befektetés, ezért hosszútávon mindig bukni fogsz rajta.
2022. okt. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
37%
Kokain és prostik. Elmegy a della de legalább lesz pár forró élményed, amik halálodik veled maradnak. Még akkor is, ha nem jaktozol az adrián.
2022. okt. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!