Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyen jellegű jövedelemmel...

Ilyen jellegű jövedelemmel szabad felhasználású jelzáloghitel?

Figyelt kérdés

Van egy tehermentes lakásom, ami a anyukámé volt. Neki volt rá egy jelzáloghitele amit majdnem bebukott, de kifizettem neki. Azóta nekem fizet havonta x összeget “albérleti díjként”, ragaszkodott hozzá, hogy a pénzem egy részét így adja vissza.


Én eddig másik városban dolgoztam, most hazajöttem és mivel nem szeretnék albérletbe menni, de a lakás kicsi, kitaláltam, hogy mivel nagyon nagy a belmagasság ketté osztanánk és tulajdonképp az emeleten csinálnék magamnak egy külön lakást.


Ehhez szeretnék jelzáloghitelt felvenni, és a kérdésem az lenne, hogy ha van albérleti szerződésünk (adózok is az összeg után természetesen) azt bele tudom számítani jövedelemként, vagy ezzel lenne e valami probléma? Illetve az baj e, hogy anyukám mint albérlő ott él a férjével és be is vannak oda jelentve?


Elnézést, ha kicsit össze-visszára sikerült a kérdés!


2023. máj. 22. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Bankja válogatja. De sok feltételnek kell megfelelni.
2023. máj. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A bankot nem érdekli, hogy te adózol-e. Egyébként ha édesanyádnak adtál kölcsön, amit utána ő részletekben visszafizet, akkor miért kellett úgy megbonyolítani az egészet, hogy albérleti díjként fizeti?

Mert így már bevételnek számít és valóban adóznod kell utána, de igazából neked ez nem bevétel, hiszem kölcsön adtál neki.

Csupán érdekel, hogy mi volt itt a mögöttes elgondolás, mert első hallásra nekem úgy tűnik, hogy a már egyszer leadózott jövedelmed megforgatod és még egyszer leadózod, amire nem lenne semmi szükség, csak kiadást gyártasz magadnak.

2023. máj. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"A bankot nem érdekli, hogy te adózol-e" Ez igen nagy tévedés, ha ingatlan bérbeadásból akarunk jövedelmet igazolni, nagyon is számít, mi van a NAV jövedelem igazoláson. Persze nyilván az is számít, hogy itt közeli hozzátartozó a "bérlő". Szerintem ezt inkább engedd el, de ha elég a saját jövedelmed enélkül a hitelhez, akkor van esély jelzálog alapú hitelt igényelni.
2023. máj. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp feltétel, hogy folyószámlára kapd, de a legtöbb helyen közeli hozzátartozóval kötött szerződést eleve nem fogadnak el.

De tényleg minek adózol a már leadózott jövedelmed után?

2023. máj. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én nem akartam tőle visszakérni ezt a pénzt, nem kölcsön akartam adni. Csak aztán meg azt mondta sérti a büszkeségét elfogadni, ezt találta ki, én meg nem akartam már vitatkozni.


Igazából elvileg lenne elég jövedelmem, viszont ha hozzá nézem, hogy diákhitelt is fizetek lehet pont nem jönne ki a matek.

2023. máj. 23. 19:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!