Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi szabad felhasználású...

Mennyi szabad felhasználású hitelt vehetek fel, 3 hónapos munkaviszonnyal? Fizetésem nettó 243000ft 6m forintért van egy ház amit nagyon meg akarok venni.

Figyelt kérdés
2023. máj. 8. 01:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
77%
Persze, elvétve akad olcsó, de jó ház. Viszont itt azt állította az illető, hogy sok ilyen van, de nem tud hitelt szerezni a szavainak azzal, hogy csak egyetlen ilyen házat belinkeljen, ezért teljesen jogos a feltételezés, hogy csak a szája jár.
2023. máj. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 A kérdező kommentje:

Azt én nem tudom, de én azért vagyok itt mert amit venni akarok 6m.

És az tényleg nekünk az asszonnyal tökéletes.

2023. máj. 8. 19:04
 63/74 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként siralmas, hogy 8 éve 6 millióért még jó állapotú garzonlakást kaptál megyeszékhelyen, 8 millióért meg már 55nm körüli, felújított panellakást. Akkoriban a falu végi putrik ilyen 1 millióért voltak hirdetve. Most egy panellakás 30 millió és a faluvégi putrit hirdetik 5-6 millióért. Mondjuk az ugyanúgy eladhatatlan most is, mint akkor.
2023. máj. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
77%
63: Nem 8 éve volt az, hanem 15-18.
2023. máj. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
100%
#64 Pedig de. Max nem Budapesten. Én 2015-ben, nem egészen 8 millióért vettem az 54nm-es lakásomat, megyeszékhelyen, a városközponttól 15 perc sétára. Most ha 32 millióért meghirdetném, már holnap elvinnék.
2023. máj. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, ez sehol nem fog sikerülni, mert egyrészt egy ekkora személyi kölcsönhöz nem elég a 3 hónapos munkaviszony, másrészt nagyon alacsony az alapfizetéset. A bónuszt nem fogják személyi kölcsönnél figyelembe venni.


OK, értjük, hogy valamiért nagyon el akartok költözni a pároddal, de ennek nem az a módja, hogy a friss, épp csak 3 hónapos munkaviszonyoddal személyi kölcsönért rohangálsz, miközben a párodnak sincs semmi stabilitás az életében.


Mutatok 3 variációt, ami akár megoldás is lehet:


1. Ha nem jó a szülőkkel, akkor el kell költözni albérletbe. Ez egyértelműen olcsóbb lesz, mint 6M személyi kölcsön részlete (már ha kapnál), különösen azon a környéken, ahol ennyiért házat lehetne venni, tehát ki lehet próbálni, meg tudtok-e ketten élni úgy, ha félre is tesztek minden hónapban?


2. Meg lehetne próbálni megyegyezni az eladóval úgy, hogy köttök pl egy Előszerződést, és pár hónapig nagyobb részletben fizettek (szigorúan utalással, hogy később jogosultak legyetek a CSOK-ra), ezt betudjátok önerőnek, közben összeházasodtok, megigénylitek az 1,43M CSOK-ot 2 vállalt gyerekre, a maradékot meg felveszitel 3%-os támogatott hitellel.


3. Megegyeztek az eladóval kb 6 hónapos fizetési határidőbe. Felveszel annyi személyi kölcsönt, ami elég lehet önerőnek (minimum 2M Ft), majd vártok 90 napot, mert az MNB nem támogatja, hogy személyi kölcsön legyen az önerő, de 90 nap után a bankok már adnak lakáshitelt. Ezt követően a maradékot fel lehet venni lakáshitelként, hosszú futamidőre, hogy ne legyen megterhelő a részlet.


A fő problémát abban látom, hogy nincs a fejedben semmi koncepció egyelőre, csak kapkodsz, megfontolatlan döntéseket hozol, miközben semmi biztos pont nincs még az életedben, ami nem gond, hiszen nagyon fiatal vagy. Épp ezekért nem kellene bevállalni ekkora elköteleződést.

Simán találhattok a környéken olcsó albérletet, ugyanúgy, mint alkalmi áron házat, én a helyetekben ezt az utat választanám ideiglenesen annak érdekében, hogy megtapasztaljam, mennyit tudok tartósan félretenni a fizetésből.


Arról méllyen hallgatsz, miért nem tudtatok eddig félretenni a barátnőddel, mi az oka, hogy nincs semmi önerő? Először ezt kell rendbetenni, nem nekiugrani egy nagy hitelnek.

2023. máj. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
61%
#66 Könyörgöm, csak a 2-es pontot ne írtad volna! Ilyen kapcsolatra és ennyire gyenge jövedelemre miért vállaljanak gyereket? Ráadásul kettőt? Hogy ők is és a gyerekek is csak szenvedjenek? Nyomorult CSOK-ot is aki kitalálta, agyon kellett volna verni!
2023. máj. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
61%

08.03, a 300E Ft körüli jövedelem nem is olyan nyomorult, az is sokat lendítene a helyzeten, ha a lány is elkezdene végre rendesen dolgozni, azt meg mindenkinek magánek kell(ene) eldönteni, hogy a CSOK az árt, vagy használ neki. Azért mert egyes fiatalok éretlenek, infantilisek, nem jelenti azt, hogy az értelmesebbeknek ez ne lenne jó lehetőség.


Nem tudom sajnálni azokat, akik minden előző tájékozódás, észérv nélkül veszik fel a babavárót, meg a CSOK-ot, majd belebuknak, de ebben nem maga a lehetőség a hibás, hanem a az egyén.

2023. máj. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
61%

#68 De a lehetőség is hibás. Ebben a formában legalábbis. Ugyanis a CSOK két dolgot hozott: egyrészt az egekbe vitte az ingatlanárakat, ezáltal aki nem tudja felvenni a CSOK-ot, annak szinte esélye sincs lakást venni, aki meg fel tudja venni, az ugyanott áll, mint a CSOK előtt.

Másrészt a CSOK a buta, pénzügyi analfabétákat ösztönzi arra, hogy annak ellenére gyereket vállaljanak, hogy valójában nem engedhetik meg maguknak.


A normális anyagi körülmények között élő családok eddig is megvoltak, nem a CSOK miatt fognak még egy gyereket vállalni.


A CSOK egy teljességgel elhibázott dolog és csak abból az aljas okból hozták létre, hogy a kormányközeli építőipari cégeknek piacot teremtsenek.

2023. máj. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
61%

09.01, mint már írtam, azokban az országokban is drágák az ingatlanok, ahol nincs CSOK, tehát nem jó érv, hogy kizárólag a támogatás miatt lett nálunk drága az ingatlan.

Mivel a CSOK meglévő gyerekekre is jár anyagi helyzettől függetlenül, van, akinek nagyon jó lehetőség, van akinek meg nem az, de az én véleményem szerint továbbra sem a támogatás hibája, ha valaki eszetlenül használja fel. Az hogy támogatni kell-e a gyermekvállalást, vagy sem, megint elég összetett kérdés (társadalmi szinten mindenképp, de nyilván van, akinek sose szabadna gyereket vállalni)

Egyébként nem az ingatlanok drágák nálunk, hanem a bér rettenetesen alacsony, de ez már egy teljesen másik történet.

2023. máj. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!