Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi szabad felhasználású...

Mennyi szabad felhasználású hitelt vehetek fel, 3 hónapos munkaviszonnyal? Fizetésem nettó 243000ft 6m forintért van egy ház amit nagyon meg akarok venni.

Figyelt kérdés
2023. máj. 8. 01:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a segítséget mindenképpen.
2023. máj. 8. 15:23
 32/74 anonim ***** válasza:
81%

Erről tegyél le, kispajtás!

1. Amelyik ház 6 millió forint és nem romhalmaz, az Mucsajröcsöge-alsón a cigánysor végén van, ahova épeszű ember nem költözik.

2. Önerő nélkül semelyik bank nem fog veled szóbaállni lakáshitelre. A legjobb városokban is 20% önerő kell, de falvakban kérhetnek akár 40-50%-ot is.

3. Szabad felhasználású hitel maximum futamideje 84 hónap. 6 milliónak a havi törlesztője lenne 130 ezer, ami NEM fér bele a JTM-be.

4. Ilyen gyenge fizetésre eleve nem érdemes hitelt felvenni, vagy nagyon max 40-50 ezres törlesztővel, mert élni is kell pénz

5. 3 hónapos munkaviszonyra eleve nem szoktak ekkora hitelt adni sehol.


Amit tehetsz: képezd magad, hogy jobb fizetésed legyen és tegyél félre önerőre, aztán pár év múlva hátha tudsz valamit venni.

2023. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 A kérdező kommentje:

Nem cigány soron van a ház.

Nem romhalmaz.

Szabad felhasználásut akarok.

És 3 hónap kell minimum ami meg is van.

Ha csak várok sosem lesz házam.

Fizetésem

1.170eft

2.282eft

3.277eft

Általában 280 megvan. Az első fizetésem kevesebb lett mert nem kaptam akkor még bónuszt.

Tulórával olyan 330 körül van.

Min 154eft a kötelező.

Ha nincs benned segítő szándék ne írj.

Ha csak várok az életben nem lesz házam. Nem tudunk tovább várni, nem tudod a helyzetet.

2023. máj. 8. 15:38
 34/74 anonim ***** válasza:
83%

Nézd. A saját ház nem alanyi jog. Sajnos nem mindenkinek adatik meg. Tudni kell, mikor kell elengedni valamit. Te ilyen kevés jövedelemmel sajnos nem engedheted meg magadnak a saját házat. A saját érdekedben tegyél le róla, mert anyósnál élni még mindig ezerszer jobb, mint a bedőlt hitel miatt az utcára kerülni.


Eleve akkor ha jól értem papíron minimálbér az alapbéred, márpedig a bankot az fogja érdekelni, nem pedig, hogy mennyi a bónuszod, ugyanis bónusz vagy van, vagy nincs.

Namost minimálbérre JTM szerint max 77 ezres törlesztőt vállalhatsz be, ami nagyon max olyan 4 millió hitelösszeget jelent szabadfelhasználással. Még ha meg is kapnád a hitelt, miből fizeted a vagyonszerzési illetéket (6 milliós háznál kedvezménnyel is 120 ezer)? És miből fogtok élni? Még ha átlag tényleg kapsz 240-et, lejön a hitel, marad 163 ezer. Abból kellene megoldani a rezsit, két ember étkezését, közlekedést, háztartási kiadásokat, mindent. Lehetetlen!

2023. máj. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
83%

Nem rossz szándékból írnak neked, szerintem a többség már a saját bőrén megtapasztalta, hogy sajnos ezek a dolgok sokkal nehezebben mennek, mint ahogy az ember hiszi.


Erre a fizura egyik bank se ad ekkora törlesztőjű hitelt. Ahogy önrész nélkül se nagyon. Ahogyan 6 millióért sem kapsz olyan házat, amibe ne kéne még egyszer ennyit beleölni.

Nyilván sokunk élete könnyebb lenne, ha nem így lenne. De így van.


Képezd magad, így nől a fizetésed. Spórolj és akkor pár év múlva teljesülhet a vágyad.

2023. máj. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 A kérdező kommentje:

330 körül van meg tulorával jövőhonaptól.

Nem 240.

Közlekedési nekem 1300ft-ba kerül mert a cég álja.

Nem jobb anyosnál. Itt nincs biztos lakhatás nincs az hogy évek múlva veszek egyet innen kerülök utcára nem abból a házból amit veszek!

Egyszerűen nem értitek, tudom hogy nehéz azért vagyok itt.

De nem tudok várni éveket!!!

Heti 6 napot dolgozok csak hogy meglegyen a 330 hogy ki tudjam fizetni a hitel törlesztést.

Hogy végre nyugtunk legyen.

Tudom hogy kell költeni majd a házra de lakható!

Tehát le tudjuk nyugodtan hajtani a fejünket! Ha nem költünk rá egyből akkor is! Mivel újítva lettek a szobák fürdök! Ezért is akarom megveni mert szaros 6mft és lakható

2023. máj. 8. 16:14
 37/74 anonim ***** válasza:
77%

Csak nem látszik, hogy a párod ugyanígy törné magát.

Most jó, hogy fog keresni már jövő héttől, de ha ilyen tarthatatlan a helyzet, eddig nem jött rá? Már fél éve is dolgozhatna valamit, ha te tudtál állást találni, ő is tudna, vagy járhatna munkaügyi központban tanfolyamra, ott is fizetnek egy kis ösztöndíjat.

Ha te túlórázol, 6napozol, neki is kéne, és nem most kéne kapkodni, alighogy elkezdtetek dolgozni.

Az a ház is ha a világ végén van, akkor alkuképes lesz, meglátod.

Az ügyvéd és a Földhivatal is belekerül összesen 80-100 000 Ft-ba legalább.

Egy adásvétel is 3-5 hónap is lehet attól függően, mikor akarják eladni, mikor akarnak kiköltözni.

2023. máj. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 A kérdező kommentje:

Nem lakik benne már a tulajdonos.

Nincs a világ végén jó helyen van lakható.

Tudom hogy nehéz el hinni de tényleg ez van, ezért is akarom nagyon.

Tavaly is idény munkán dolgozott.

Én korábban is dolgoztam csak nem voltam be jelentve.

2023. máj. 8. 16:29
 39/74 A kérdező kommentje:
Az ügyvéd pont a barátom az még nem is vészes olcsón megcsinálná
2023. máj. 8. 16:30
 40/74 anonim ***** válasza:
77%

Nem fogtok tudni megélni! Gondold végig!

Egy ház rezsije télen simán megvan 60 ezer forint. Két ember havi kajája még spórolósan is legalább 80 ezer. A hitellel és ezekkel már 217 ezres kiadásnál jársz. És akkor agyon dolgozod magad, spórolósan eszel és nincs semmi szórakozás vagy kirándulás. És ugye nem biztos, hogy mindig tudsz túlórázni. És mivan, ha mondjuk lebetegszel? Vagy miből lesz pénz megjavítani bármit, ha elromik a házban?

Hidd el, jobban jársz, ha ebbe nem vágsz bele, mert csak vegetálni fogsz és keservesen meg fogod bánni!


A barátnőd miért nem dolgozik? Ketten azért könnyebb volna!

2023. máj. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!