Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet tudni valahonnan, ha...

Lehet tudni valahonnan, ha egy számlát sztornóznak?

Figyelt kérdés

Mondjuk lakásfelújítási támogatás, fundamenta, önkormányzati támogatás.

Ha hiányzik egy kisebb összeg, veszek valamit, ami elszámolható de aztán visszaviszem 30 napon belül, azt lehet tudni?


2023. ápr. 22. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, mindent nyilvántart a NAV, természetesen a sztornót is. Sőt, ez lényegében nekik infó.
2023. ápr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
#1 Az oké, de gondolod, hogy a Fundamenta vagy az önkormányzat lekérhet ilyen infot a NAV-tól? Meg az is kérdés, hogy érdekli-e őket egyáltalán. Begyűjtik a számlát, mert előírás, és annyi.
2023. ápr. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, azt már én sem gondolom hogy ténylegesen utánajárnak. Ha lenne is rá lehetőség, kapacitás sincs erre, ebben biztos vagyok.
2023. ápr. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az összes számlát be kell jelenteni a NAVhoz. Ha valaki kiállít egy számlát arról tud a nav. És ez igaz a sztornó számlára is.
2023. ápr. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem a navról van szó, hanem az, aki ellenőrizni ezeket az elszámoló tetéleket, mint pl a fundamentánál, annak van-e rálátása egy cég vagy vállalkozó számláira?

Azt tudom, egyértelmű hogy a nav mindent tud. Engem az érdekelne, hogy a fundenta mit tud 😁

2023. ápr. 23. 06:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Sztornózott számlát beadni kifizetésre csalás büntette. Btk 373. Sok sikert!
2023. ápr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem kifizetésre hanem igazolásra.


Már minden megvan, kb egy medence hiányzik, ami elszámolható lenne, de azt meg nem akarunk. Most vegyek tuját 100at, mikor kanapé kéne? Érted... Tuja meg nem.

Egyszerűen a hiányzó összeg értékében csak olyasmire van szükség ami nem számolható el, egyszerűen nem tudom mit csináljak.

2023. ápr. 23. 12:21
 8/9 anonim ***** válasza:
És ha vennél egy kanapét, és megkérnéd, hogy a számlára olyat terméket írjanak helyette, amit elszámolhatsz?
2023. ápr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy vegyél valamit az Ikeában, oda utána egy évig vissza lehet vinni. Amikor leadtad a számlát, még nálad volt a termék, később meg semmi közük hozzá.
2023. ápr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!