Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az USA-ban miért ennyire más...

Az USA-ban miért ennyire más az emberek hozzáállása a hitelekhez?

Figyelt kérdés
Beszélgettem egy ottélő, Indiából származó emberrel és mondta, hogy az elején ő sem értette miért van így, mert náluk otthon is az volt a szokás, hogy gyűjteni, aztán vásárolni lehetőleg hitel nélkül. Az USA-ban meg az emberek pszichológiai viszonyulása a hitelekhez teljesen más, mert már 10%-os önerőre is vehetnek házat és legtöbb mindent hitelkártyáról vásárolnak, kapnak rá ilyen credit score-t is és nem számít gondnak eladósodni. Valahogy az a mentalitás, hogy éljünk a mának, fogyasszunk minél többet és a holnap majd lesz valahogy. Ott is elég sokan mennek csődbe különböző élethelyzet változások miatt (pl. baleset, válás, stb), de valahogy mégsem félnek tőle annyira. Érdekes ez a dolog, de ha hosszútávon nézzük lehet nem jár jobban az, aki kuporgat, szűkösebben él, mert idővel úgyis csak elinflálódik a pénz, a másik meg legalább több mindent megengedett magának.

2023. ápr. 22. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott a credit report-od dönt az életedről
2023. ápr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az USA-ban a kínai mintás, sokat szidott szociális pontok már rég működnek, csak credit score-nak hívják, azért. Akkor kapsz nagyobb hitelt, ha tudod bizonyítani, hogy eleve súlyosan el vagy adósodva.
2023. ápr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes ez a dolog, de ha hosszútávon nézzük lehet nem jár jobban az, aki kuporgat, szűkösebben él, mert idővel úgyis csak elinflálódik a pénz"


Az szerintem pont egy pénzügyekhez nem értő ember, aki csak a bankszámlán lekötetlenül vagy pláne otthon gyűjtögeti a pénzt. A pénzt, amit félreteszel, be kell fektetni. Állampapírba, részvényekbe, ilyesmikbe, hogy ne inflálódjon el.

2023. ápr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez már többgeneràción àtivelő trend hogy felvesznek sok pénzt 30-40 évre
2023. ápr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Valahogy az a mentalitás, hogy éljünk a mának, fogyasszunk minél többet és a holnap majd lesz valahogy."


Emiatt kerekedett a mostani válság is, mert felsőbb szinteken is hitték emberek, hogy ez a végtelenségig így megy. Illetve nem hitték azt, annál okosabbak, hanem ennek ellenére tojtak az egész világgazdaságra és nyomták a csengőt, a realitás most meg majd benyújtja a számlát.

2023. ápr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Akar 5 % onerore is adnak lakashitelt. Azt nem tudom pontosan nekem mennyi onerom volt de minimalis. Gondolj bele ha most nekiallsz gyujteni 40 millios lakasra, mire osszejon a 40 millio addigra 55 millioba fog kerulni az ahitott lakas.

Amerikaban a credit score alapjan itelnek meg mikor hitet veszel fel. Ha alacsony akkor magas kamatozasu hitet kapsz. Ha rendszeresen torlesztesz akkor megy fel a credit score. Ha nincs semmi hiteled akkor szepen lassan esik vissza a credit score …

Mondta a fonokom hogy neki el kell fogadni hogy egesz eleteben lesz valami autohitele, vagy egyikre vagy a masikra fizeti a hitelt.

Nekem is fura volt eleinte de megszoktam hogy en is hitelre veszek autot, a hazam is hitelre van.

2023. ápr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak Amerikában teljesen mások a hitelkamatok, amikor itt volt 4-5% akkor ott 2%, amikor itt most 10%, akkor náluk most 5-6%.


Magyarországon is levihetnék 5% a kötelező lakáshitel önerőt, az emberek 99%-a nem is kapna a maradék összegre hitelt, mert túl kicsi a fizetése. Oké leviszik 5%-ra, akkor a 40 milliós panelre 2 millió önerő kell, de az emberek 99%-ának nincs elég fizetése ahhoz, hogy 38 millió hitelre fizesse a törlesztőt. Vagy most akármilyen más számokat mondok, akkor is ugyanez a helyzet.

2023. ápr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De nem jobb érzés, ha az embernek nincs hitele? Az mégis csak egy adósság, akkor nem vagy független. Nekem a szüleim soha nem vettek fel hitelt semmire, ők azt mondják anélkül akarnak élni. Van is egy ilyen mondás, hogy "addig nyújtozkodj, amíg a takaród ér".
2023. ápr. 23. 14:34
 9/9 anonim ***** válasza:

kérdező, az USA-ban egy átlag diplomás irodista lazán megkeres havi nettó 5-6 ezer dollárt, abból nem okoz gondot törleszteni pár száz dollárt autóra. Házra pedig ott is általában párban vesznek fel hitelt 30 évre, havi törlesztőjük átlagban 2000 dollár körül van és ketten már könnyen keresnek 10 ezer dollárt. Nekik ez nem olyan nagy teher mint nekünk.


#7: ez kb. így is lett. Idéntől bevezették a 10%-os önerőt, 4 bank már ad így is hitelt, de egyszerűen olyan sok a törlesztő, hogy az emberek nagyon nagy része nem tud ezzel élni.

márc. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!