Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldön általános az ilyen...

Külföldön általános az ilyen banki hozzáállás, ti találkoztatok már ilyennel?

Figyelt kérdés

Bementem a bankba egy pénzköteggel, hogy befizessem a számlámra.

Valamivel nagyobb összeg, de nem valami szupervagyon, amit vittem (8000 euró). Otthon gyűlt össze, azért fizettem be, hogy ne menjen mínuszba a számlám.


Már amikor elővettem a köteget, döbbenetet láttam a bankos arcán, aztán innentől kezdve gunyorosan, cinikusan és lekezelően bánt velem, mint egy bűnözővel. Tudom, hogy meg kell kérdezniük, honnan van a pénz, ez teljesen jogos és normális (bár azt hittem ennek 10ezer euró a határa), de hogy közben így bánjanak az emberrel, az nem hiszem, hogy szükséges. Megkérdezte honnan van a pénzt, mondtam, hogy otthon gyűlt össze, most szeretném befizetni. Jó, de honnan származik - mondom a fizetésemből. Erre: na ne mondja már, hogy készpénzben kapja a fizetését. Most komolyan játszotta a hülyét vagy csak engem akart csesztetni? Satöbbi satöbbi, gúnyolódás meg röhögcsélés.

Már majdnem mondtam, hogy ha azt hiszi valami illegálisat csinálok, akkor hívja a rendőrséget vagy jelentse a pénzügyi felügyeletnek vagy amit akar. Komolyan ekkora cirkuszt kell csinálni 8000 euró miatt?

Aztán aláíratott velem pár dokumentumot, majd utolsó megjegyzésként hozzámvágta, hogy: na jó, ezt még talán elfogadjuk, ugye nem fizetett be mostanában nagyobb összeget, de ha minden nap ide jár ilyen összeget befizetgetni, akkor azért már baj lesz.

És ezután csak 8 órával később jelent meg az összeg a számlámról, mert gondolom szétellenőrizték, de hát csodák csodája nem tudtak mit találni.

Ez komolyan általános hozzáállás? A legmesszebb állnak tőlem az illegális dolgok, nem gondoltam, hogy ebből ekkora cirkusz lesz, és semmi kedvem magam úgy érezni, mint egy bűnöző, ha bemegyek a bankba. Mondjuk nem először találkozom ilyen stílussal, mikor egy másik bankba bementem, hogy számlát nyissak, az első kérdésük az volt, hogy minek az magának. :D :D Elképesztő. :D


2023. ápr. 14. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
szerintem csak kifogtál.egy fszkalap ügyintézőt
2023. ápr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még kamu az egész
2023. ápr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2-es nekem is úgy hangzana, ha nem tegnap éltem volna át az egészet. Komolyan azt hiszed, hogy kitaláltam ezt (az egyébként egyáltalán nem érdekfeszítő) sztorit, hogy kamu felháborodásomban ide leírjam? :)

Csak még mindig ideges leszek, ha visszagondolok rá, hogy hogy kezelt ez a – az 1-es jól mondja - fszkalap ügyintéző.

De talán azért gondolod kamunak, mert általában nem viselkednek így az ügyintézők, és tulképp erre irányult a kérdésem, hogy általános-e. Én nem járok bankba, mindent online intézek, ezért elég kevés ilyen tapasztalatom van, de ez a tegnapi teljesen ledöbbentett.

2023. ápr. 14. 20:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 Általában nem fizet be valaki 8000 eurót kp-ban. Az ügyintézők gyakrabban bunkók.
2023. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4. Igen, ezt én is sejtem, meg tényleg azt is értem, hogy meg kell kérdezniük, hogy honnan van. Ki is kellett töltenem egy papírt, hogy a fizetésemből származik, és az évek során ATM-ből vettem fel.

Csak azért döbbentem meg ezen, mert pláne a környék, ahol lakom, tele van ultragazdag emberekkel (én nem vagyok az), akiknek 8000 euró aprópénz (értem, hogy akkor sem mindennapos, hogy készpénzben hordozzák magukkal), és ennyire nem kellett volna furcsállnia, hogy valakinél van ennyi pénz. Azt mondod gyakrabban bunkók, hát, kár, azt hiszem a továbbiakban is kerülni fogom a személyes kontaktust. :))

2023. ápr. 14. 22:07
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Semmi különös, kifogtál egy bunkó ügyintézőt, biztosan irigy volt rád.


Engedd el, nem érdemes ilyen miatt idegileg kikészülnöd.


Én már tettem helyre kormányhivatalos, bankos, és magyar államkincstáros ügyintézőt is. A legutóbbinak azt mondtam, hogy kikapom a székéből, ha nem fejezi be. Tegye a dolgát, az a feladata, nem pedig kritizálni, minősíteni az ügyfeleit. Nézett nagyot, de befogta a száját, mert látta rajtam, hogy tényleg megteszem, amit ígértem.


Én is vittem már be 9 milliót bankba. Készpénzes bérfizetésből raktam össze. :)

2023. ápr. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amerikaban udvariasak a banki dolgozok, nem hiszem hogy kotekednenek. Viszont nincs az a hulye aki pl 8 ezer dollar kp-t a bankba akarna rakni mert itt az adohatosag figyelheti a bankszamlat es senki nem akar leadozni 8 ezer utan ha nem muszaj.

Ha pl eladnam az automat akkor csak kp-t fogadnek el es nem a bankba tennem hanem masik autora koltenem, vagy esetleg aprankent elkoltenem bevasarlasra. Inkabb safe-be raknam mint bankszamlara.

2023. ápr. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"mert itt az adohatosag figyelheti a bankszamlat"


Az "itt" alatt nem tudom, hogy hazánkat, vagy más államot értesz, de hazánkban nem figyeli az adóhatóság senki bankszámláját.

A bank kötelessége a gyanús pénzmozgásokat jelenteni a NAV-nak. A NAV pedig eldönti, hogy foglalkozik vele tovább, vagy sem. Továbbá attól, hogy bankba teszed a megtakarításod, még nem lesz vele kapcsolatban automatikusan adókötelezettséged.

2023. ápr. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gungasam ***** válasza:

"Az "itt" alatt nem tudom, hogy hazánkat, vagy más államot értesz, de hazánkban nem figyeli az adóhatóság senki bankszámláját."

Engem elküldtek egy válalattól , még 2009-ben és a végkielégítést meg a felmondási pénzt és utolsó ledolgozott hónapot egyszerre kaptam meg. A folyószámlára utalta a cég , mint ahogyan a fizut szokta.

Akkor engem behívtak az adóhivatalba az adóellenőrök. Egy gyári melóst, aki órabérben a vasat aprítja egy soktucat embert foglalkoztató vállalatnál.

El kellett magyaráznom az adóhivatalnak, hogy 57 évesen mennyi az órabérem, hogy kirúgtak, mert a kínaiaknak eladták a céget és nem kell a vénember, és egy hónap alatt ezért lett több mint másfél millió bevételem.

Honnan jött nekik hogy anegyvenöt éves munkám alatt pont akkor ellenőrizzenek engem amikor a legnagyobb bevétere tettem szert?

2023. máj. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Akkor engem behívtak az adóhivatalba az adóellenőrök. "


Mint mondtam, nem figyeli a NAV a bankszámládat. Maximum a bank minősítette "gyanús" pénzmozgásnak a nagy összeget és jelentette feléjük, azért vizsgálódtak.

De még mindig igaz, hogy nem figyeli a NAV a bankszámlákat. Kezdjük ott, hogy nincs is rálátásuk.

2023. máj. 16. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!