OTP vagy K&H jobb ugyfel hozzaallas szempontjabol?

Figyelt kérdés

OTP-t valamiert mindenki utalja, gyakori kerdeseken meg a K&H-rol rosszakat olvastam hitelek szempontjabol, viszont en csak folyoszamlat szeretnek.


Jelenleg otp smart es k&h minimum csomagokat nezem.

Mas bank nincs kozelben.


Velemeny?


2019. márc. 4. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Országszerte van több száz fiók meg több ezer ügyintéző, mindegyik más más ember, szóval ez a kérdés így értelmetlen hogy melyik jobb "ugyfel hozzaallas szempontjabol"?
2019. márc. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

K&H


OTP drága

2019. márc. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Masodik, kifejtened ezt kicsit bovebben? Bankmonitor szerint epphogy az otp az olcsobb a smart csomaggal.
2019. márc. 4. 12:18
 4/9 anonim ***** válasza:
Az OTP drága, persze ponzoralt hirdetés szerint a legolcsobb... Mire akarod használni? Egyéni preferenciák... Ha van munkavallaloi kedvezmény nem árt utána kérdezni... Raiffeisen, erste, cib mostanság itt érdemes nezegetni
2019. márc. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De miért drága a smart csomagja pl? Érdekes, mindenhol csak ezt olvasom, hogy drága, de amikor elolvasom a hirdetményét, akkor max a cib tud versenyezni vele.


Miért drága?

2019. márc. 5. 07:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapcsolati díj pl, bármit intézel 500ft/nap.. Pl egy ltp miatt legalább 3x kell kódorogni... Hirdetmény nem árt átböngeszni, mit adnak miért... Ahogy nézem vannak csomagok stb ami azért fizetős, mondjuk jó szokás révén kedvezménykent tünteti fel a havi 2 ingyenes kp felvételt, meg a 20e forint alatti tranzakciók díjának elengedését... Nekem mondjuk erstenel kolléga extra van, ott nincsenek csomagok, egyszerűen ingyen van SMSt lehet kérni 299ft/hó ért, ezzel kifujt.. Az OTP egyébként ott fososkodik hogy eltelik 2 év, és egyszercsak at dobnak olyan csomagba hogy a gatyad rafizeted, én csak mammer szamlacsomagoknak hívom... Bázis, bázis extra havi 1200 ért, ha netbankot akár még 500forint havonta... Gondold át ha neked jó az OTP feltétele akkor oks, de érdemes más bank hirdetmenyeit is átböngeszni
2019. márc. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ugyintezesi dij csak akkor van felszamitva ha olyan dolgot akarsz bankfiokban vegezni, amit egyebkent neten el lehetne intezni.


Ezt a 20000 ft alatt engedik csak el a tranzakcios dijat hol olvastad? Smartnal nincs ilyen nincs megcsillagozva se, es bankmonitoron se irjak, mikozben a tobbinel odairjak ahol en is olvastam a sajat oldalukon.


En nem szeretek bankfiokba jarni, netet reszesitem elonyben, ezert nem ertem, hogy miert draga az otp. Ezert kerdezem, mert attol fuggetlenul kivancsi vagyok miert irjak mindenhol, hatha en nezek el valamit.

2019. márc. 5. 09:13
 8/9 anonim ***** válasza:

OTP-ról váltottam K&H-ra. Lakáshitel miatt elsődlegesen. Amit nagyon sajnáltam az az online felülete, mert egyben láttam az LTP-t, a szép kártyát és az ep-t is. Kezelhető, használható felület volt. A K&H-é is elég felhasználó barát, talán egyértelműbb is a funkcióit tekintve, de nem látom egyben a megmaradt otp-s pénztáraimmal a számlámat.

Ami engem nagyon zavart náluk az a rengeteg "rejtett" költség. Mindenféle címszóval tűnt el hol 70 forint, hol 370 a számlámról. Simán összejött belőle havi 1-2 ezer forint úgy, hogy elvileg nem volt számlavezetési díj.

A K&H-nál megtaláltam a nekem kedvező csomagot. Adott darabszámú utalás és csoportos megbízás ingyenes. Fölötte természetesen vonnak le némi tranzakciós díjat. Világosan látszik az üzenet díj elkülönítve és a számlavezetési díj, illetve annak kedvezménye is, amire előre szerződtem. Számomra ez így sokkal felhasználó barátabb, hiszen tudtam mire fogok fizetni és arra is fizetek, amit teljesen egyértelműen tüntet fel az online számlatörténet.

Az utolsó döfést a hitelügyintézés adta meg. Egy hihetetlenül flegma nővel találkoztunk két különböző fiókban, két különböző nő személyében is. (Az elsőnél gondoltuk csak rossz napja volt, azért érdeklődünk máshol is.)

Csaknem számon kért minket, hogy mit akarunk mi a kis megtakarításunkkal, két mérnök fizetéssel. Miért nem vállalunk be előre gyereket és élünk a CSOK-kal? Majd ajánlottak egy közel 6,5%-os hitelt.

A K&H-nál 4% lett a vége, ami már nem mindegy azért. Kedves ügyintéző, kávéval, teával kínálás, privát irodában fogadás, biztató, segítő hozzáállás.

Amikor úgy döntöttünk a számláinkat is átvisszük, az OTP-s ügyintéző még odavetette fél vállról, hogy "megkérdezhetem miért akarja megszüntetni a számláját?". Addigra már annyira elegem volt belőlük, hogy őszintén elmondtam minden érvemet, ami más bank mellett szólt. :)


Akárhogy is nézzük egy bankot az ember az ügyintézői alapján (is) ítél meg. Ha nem oda illő ember foglalkozik az ügyfelekkel, akkor a bank felelőssége őt leváltani, olyat ültetni a helyére, aki tükrözi a bank szellemiségét. Mivel az OTP-nél a környékünkön három fiókban is lekezeléssel találkoztam, a végén nagyon szívesen váltottam.

2019. márc. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Online felületen mit intézel? Semmit, hiába a hangzatos dolgok, a magyar jogszabályok nem rugalmasak annyira hogy online mindent lehessen intézni... Ha az otpnél lennék akkor nagy valoszínuseggel ott lenne a 3db Ltp, önyp, folyószámla, hitelkártya, de mivel ezek ügyintézése, ahogy a nyolcas is mondta nagyon nehézkes ráadásul arányaiban drágább így nem OTP... Nekem az egész egyszerre mint komplett csomag számít...


Egyébként otpnél többször bebizonyosodott hogy az ügyintezők szakkepzetlenek, a belső oktatásuk nagyon nem lehet jó, legutóbbi ltp lejáratkor nem tudták hogyan kell kiutalni, mik a lépések stb.. Jó ideig szólítani sem akartak.. Legalább 12 ügyfél jött utánam... Es mentek előre. Összesegeben az OTP egy nulla ugyfelkozpontusaggal rendelkező cég... Meg tehetik mert a sok nyugdíjas mind náluk van, jól át is verik őket...

2019. márc. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!