Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha kb 100ezer forintot felrete...

Ha kb 100ezer forintot felretenni egy honapban az jonak számít?

Figyelt kérdés
Marmint ugyhogy jelenleg sajat haztartast vezetek budapesten ami a szuleime de megengedtek, h hasznaljam a lakast es fizetesem netto 400e.
2023. ápr. 22. 06:56
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
32%

28-as ez írja a kérdező a saját kérdéséhez hozzáfűzve:

Kb 120e megy el kajára [...] 40e a számlakra. [...] nekem nem létfontosságú a minél előbbi lakás vagy autó vásárlás de azért félre is akarok tenni valamennyit ha mondjuk 10-15 ev múlva vennék egy házat.

Te azt láttad meg a posztban hogy 10-15 év múlva (esetleg, de nem biztos benne) házat vásárolna én meg azt hogy "nem létfontosságú a minél előbbi lakás vagy autó vásárlás".

Ez nem adekvát ami írsz a 28-as válaszodban, milyen összefüggés lenne a fiatal lányok/fiúk főzési tudásával az hogy a kérdező elégedett kiegyensúlyozott vagy boldog-e? Amit ennyire meg sem próbálunk (kérdező a főzést) ahhoz a munkához nem vonzódunk, ami annyit jelent hogy semmi kedvünk hozzá. Elég egyszerű ha van kedve hozzá akkor próbálkozzon, ha nincs akkor ne, mivel nincs kényszerhelyzetben.

Nem kell mindenkinek lakásra vagy kocsira vagy akármire gyűjteni, az élet célja ez nem lehet. Abban igazad van hogy a középút a jó megoldás. Csak kinek mi a középút az nem egyforma.

2023. máj. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek jó a 100e megtakarításod. Te döntesz, hogy racionalizálsz-e a költéseiden, hogy ez több legyen, esetleg tanulsz befektetési formákat is mellé.
2023. máj. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen függ élethelyzettől. Nekem van saját lakásom, egy nagyjából 5 milliós, nem túl likvid megtakarításom borúsabb napokra, ezen felül én viszont simán felélem a 900k körüli havi fizumat, mert egész egyszerűen nem érdekel az, hogy majd nyugdíjas koromban bezzegezhessek. Bejártam a fél világot, a fizum arra megy, hogy bejárjam a másik felét és ha napi kétszer rendelek kaját, akkor hát napo kétszer rendelek kaját, nem érdekel. Asszonnyal együtt nagyjából 1.5 millió a nettó bevételünk, a fentiek alapján évi 15 milliónyi megtakarítás alatt pénzherdáló hülyék vagyunk, legyen hát.


Kíváncsi lennék a 150-ből két főre éttermezőkre amúgy, 10k-ból egy főre 2-3 fogás meg 2 ital már csak a kimondottan olcsó helyeken jön ki. Egy jobb középkategóriás bisztróban minimum 40k a számla és abban nincs nagy borozgatás meg chateaubriand steakek, csak valami felezett előétel, 2 átlag főétel, 1-2 desszert, meg pár pohár bor vagy jobb sör. 600ft egy presszó az aluljárókban, könyörgöm.

2023. máj. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%

Jónak számít-e? Átlag magyar anyagi helyzetekhez képest igen.


Az, hogy személy szerint jó-e az más kérdés.


Kinek milyen igényei vannak, van-e tartozása, hitele stb, no és mi a terve a jövőben.


Ülj le és számolgass.


Számold ki pl jelen árak mellett kb 80 éves korodig mennyi csak az alap megélés (és csak a jelen árat nézve se kevés), számolhatsz a félrerakottal is külön, hogy az elég-e számodra. Stb.


Játszadozz a számokkal és rájössz a kemény igazságra.


Nem rossz a 100k (pilanatnyilag). Hosszú távon... Igény függő.


Pihenések, telelés, nyaralás, ruházkodás, egészség, x évente nagyobb gépek cseréje vagy behal, ház, autó stb. Hobbik és egyéb nincs is benne.

2023. máj. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
79%
Kezdetnek próbálj meg 150-et félrerakni pár hónapig. Ha sikerül, akkor állandósítsd!
2023. máj. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%

10: Lehetetlennek éppen nem mondanám, de te ennek a háromszorosát költöd. Nem arról van szó nálad, hogy 100 nem elég, de 135 vagy 168 már igen...

Aki nem dohányzik, nem iszik, nem drogozik, nem tart fenn autót, kisállatot, stb., annak nem lehetetlen a 100e forintból kijönni sem.

2023. máj. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%

Kérdéses, hogy mik a terveid a jövőben, kérdező. Ha családot akarsz alapítania valamikor, akkor nagyon kevés.


Nem tudom, hány éves vagy, de legalább egy 20M-t össze kellene hozni önerőnek egy lakásra/házra, ez így nagyon lassan fog összejönni.

2023. máj. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
22%

33: "Egy jobb középkategóriás bisztróban minimum 40k a számla és abban nincs nagy borozgatás meg chateaubriand steakek, csak valami felezett előétel, 2 átlag főétel, 1-2 desszert, meg pár pohár bor vagy jobb sör. 600ft egy presszó az aluljárókban, könyörgöm."


Tiszta sor, de számomra nulla értéke van, illetve valahol félek is tőle, 2x voltam az elmúlt 7 évben nagyon beteg, mindkétszer közétkeztetéshez tudom kötni, hogy elkaptam. Nem tartom tiszta és biztonságos dolognak.


A szabadidőnek viszont nagy értéke van számomra.

Egyszer nem megyek el 40 000-ért enni, abból 8 napig tudok élni úgy, hogy semmit nem kell csinálnom, azaz szabad vagyok.

Vagy tudok belőle 10x színházba menni, vagy 18x táncórára. Ennek csilliókkal több az értéke számomra.

Az evés az kb. teher számomra.

2023. máj. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%

16: 15 perc alatt el tudom mondani azt a 20-féle kaját, amit mindig elkészítek otthon. Igaz, mosogatni kell, az plusz meló.

És nem szükséges főtt ételt enni, el lehet lenni hideggel is, én is csak heti 2-4-szer eszem főttet, ami egy leves, főzelék vagy sült.

Pl. tegnap és tegnapelőtt sem ettem főtt ételt csak szendvicset és édességet. Nem érte el a 2000 Ft/nap összeget. Persze függ a testsúlyodtól is, ha 100 kiló vagy, lehet 2500 Ft is még így is.

Plusz ugye vitaminok, táplálékkiegészítők. De azért 100 000 alatt lehet maradni.

A szüleid sem főznek, nem jársz hozzájuk vagy nem hozol el onnan ételt?

2023. máj. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
26%

22: Nekem az, hogy minél kevesebb munkábajárással minél több szabadidőm legyen.

Tehát igen, az, hogy mondjuk 400-nak a feléből vagy még kevesebből éljek meg, mert akkor 10 év munka után 10 év megélhetésemet fedezi. Leegyszerűsítve.

De ha befektetésekkel is foglalkozik az ember, akkor nem kell a tőkét felélnie, akkor amíg tud hozamokat csinálni, addig nem kell másnak dolgozni munkabérért.

Teneked jól esik, hogy 25 évesen azt látod, hogy 40-45 évig ugyanúgy telnek a napjaid, ahogy most? 8-10 óra alvás, 8 óra + utazás másnak dolgozás, és magadra marad napi 2-5 órád, ami vásárlással, evéssel, fürdéssel, mosással telik? Én ezt elmondom, egészen pontosan 3 hétig bírom, utána menetrendszerűen megbetegszem.

2023. máj. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!