Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha kb 100ezer forintot felrete...

Ha kb 100ezer forintot felretenni egy honapban az jonak számít?

Figyelt kérdés
Marmint ugyhogy jelenleg sajat haztartast vezetek budapesten ami a szuleime de megengedtek, h hasznaljam a lakast es fizetesem netto 400e.
2023. ápr. 22. 06:56
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
84%

En se tudok kulonosebben fozni, de egy csirkemellett felkockazni, befuszerezni sultcsirke fuszerrel, egy kis olajon megsutni, majd leonteni egy uveg szosszal azert nem olyan nehez. Kozben egy labasba vizet engedni, megsozni, majd beletenni a makaronit, spagettit vagy epp zacskos rizset, se olyan hatalmas nagy tudomany.


Egy hust felszeletelni (de tudod mit, vegyel eleve szeletelt hust) befuszerezni, majd egyszeruen serpenyoben megsutni is egyszeru.


A daralt hus annyival "nehezebb", hogy egy hagymat is fel kell kockazni hozza.


Csirkecomb: Tepsi, sutopapir, sutozacsko, bele a befuszerezett csirkecomb, kis olaj sprayvel megfujod es mehet is be a sutobe. Szinte nincs is vele munka. Krumplit is lehet igy sutni, befuszerezed, hagymat is vaghatsz melle meg egy palinkas poharnyi viz, hogy megpuhuljon.


Fagyasztott zoldseg is labasban egy kis vajon 4-5 kanal vizzel, lefedve 5-10 perc alatt kesz. Neha megkavarod es megnezed kesz van-e.


Vagy ott vannak a felkesz termekek, mint a lidl-os 400g-os lasagne, amit egy alkalommal megeszel, 650 forint


Ezek mellett persze rendelhetsz kajat, beulhetsz valahova, de heti 4-5 etkezest siman kivaltanak ezek a legegyszerubb fozesek.

2023. ápr. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
79%
De miért is kellene kevesebbet költened? Ha te így jól érzed magad, akkor minden rendben van. Az hogy félre raksz egy felelős magatartás. Az hogy csomó dolgot kihozhatnál olcsóbban ez tény. De minek is? Akik recepteket meg mit tudom én mit írtak, azoknak az az élet lényege, hogy a kapott munkabérből a lehető legolcsóbban megéljen valaki? Vagy esetleg ő jól érezze magát a bőrében?
2023. máj. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
52%

Nem attól fogja jól érezni magát valaki, hogy elkölti a pénzét.


A kérdező csak nem veszi a fáradságot arra, hogy főzzön magának.

2023. máj. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
22%
Az, hogy havi 100 ezret raksz félre, bevételedhez és a jelenlegi élethelyzetedhez viszonyítva egyáltalán nem jó.
2023. máj. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
85%

Attól nem lesz boldog és kiegyensúlyozott hogy elkölti a pénzét, de attól igen hogy nem kell folyamatosan olyan dolgot csinálnia amit nem szeret. pl. főzni (gondolom nem a kedvenc hobbija ha keresőképes korára sem tanulta meg az alapokat sem)

Miért kellene mindenkinek a maximumot (amit tud) félre tenni a jövedelméből?

Ez mindenkinek magának kell eldönteni, hogy anyagilag biztonságban érzi-e magát úgy ahogy csinálja az életét, vagy sem. Ha neki biztonságos akkor jó, ha nem akkor gondolkozzon hogy tudna többet félretenni. Új állás, új képzettség, vagy kevesebb fogyasztás által? Én pl. nem teszek félre. Volt egy pont az életemben amikor szétnéztem, és megállapítottam hogy elég amim van, és már elég öreg is vagyok ahhoz hogy ne kelljen gyűjtögetnem. Ha megtetszik valami amire van a elég havi jövedelmem akkor miért ne vehetném meg? Mennyivel lenne jobb ha azt az összeget a bankszámlámon nézném? Kérdezőnek ezt a családjával kell megbeszélnie, hogy elvárás-e tőle hogy elköltözzön a lakásból későbbiek folyamán.

2023. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 NTBS ***** válasza:
0%
Nem rossz, de tanulj meg főzni.
2023. máj. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 Barbell Deadlift ***** válasza:
19%

Szerintem 400 ezerből kevés, ha 100 ezret tudsz félre tenni.

Ez csak egyéni vélemény. Én havi szinten 180-220 ezret költök, és ebben benne van két hobbi, meg egy autó fenntartás, ami nem fogyaszt keveset, plusz speciális diétát követek, ami sokba kerül.

2023. máj. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

"De miért is kellene kevesebbet költened? Ha te így jól érzed magad, akkor minden rendben van. Az hogy félre raksz egy felelős magatartás. Az hogy csomó dolgot kihozhatnál olcsóbban ez tény. De minek is?"


A kerdezo irta (#13. hsz), hogy 10-15 ev mulva lehet hazat akar venni.


"Akik recepteket meg mit tudom én mit írtak, azoknak az az élet lényege, hogy a kapott munkabérből a lehető legolcsóbban megéljen valaki? Vagy esetleg ő jól érezze magát a bőrében?"


Nem azt mondta a kerdezo, hogy utal fozni es hogy mar attol felmegy a vernyomasa, ha ragondol, hanem hogy nem tud. Sok csaladban szokas az, hogy kizarolag anya foz. Fiukent en csak megmelegitettem az elozo napi ennivalot, esetleg reggelire sutottem egy tojast, rantottat. Ugy gondoltam a lanyok megtanultak az anyjuktol fozni, de egyetem alatt rajottem, hogy ok is pont ugy telefonalgatnak haza, hogy ezt vagy azt hogy is kell, mint a fiuk.


A #21-es hsz-ben irtam par egyszeru receptet, hogy probalja ki, meg az is lehet, hogy megtetszik neki. Senki nem mondta, hogy ezentul minden nap foznie kell es nem ulhet be valahova, nem rendelhet maganak pizzat, levest vagy barmi mast.


En mondjuk jol erzem attol magam, ha szinte minden nap otthon reggelizek es kavezok, igy tobb penzem marad utazasra.


Szerintem a kozeput a megfelelo, nem kell az 5 eves telefonoddal szenvedj, de az is tulzas, ha minden evben lecsereled egy ujra. Persze, ha millios fizetesed van es megengedheted magadnak, akkor hajra.

2023. máj. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%
Már az dicsérendő, hogy gondolsz megtakarításra és nem tapsolod el a teljes havi fizudat, mint oly sokan mások. Szóval kezdetnek teljesen jó a havi 100 ezer félretett pénz, amit igényeid és tapasztalataid szerint növelhetsz később.
2023. máj. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is teljesen jó és én nem is adok főzési tanácsokat, hiszen nem is kérted és nem is biztos, hogy akarsz ezzel foglalkozni.
2023. máj. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!