Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem fizet, akkor elviszik...

Ha nem fizet, akkor elviszik a házat?

Figyelt kérdés

Édesanyám testvére nem fizeti a banki hitelt, jelenleg 7 millió forint tartozása van. Letagadja, hogy ezt ő vette volna fel.

Ma érkezett egy bírósági behajtói levél, hogy április 27-ig kerüljön megfizetésre a tartozás, vagy az adós mindenhol fellelhető vagyona behajtható. Ebbe vajon beletartozik édesanyám háza is?

Anya és 2 testvére közösen a ház tulaja/örököse, illetve mindhármuknak az a bejelentett lakcíme, és nagyon félek, hogy anyukám elveszti a házat a feje felől.

Sem édesanyám, se a másik testvére NEM tudtak erről a hitelfelvételről, nem is kezesek/adótársak. Egyedül úgy derült ki ez a hitel, hogy a postás ma bedobta a bírósági levelet. A testvér, aki hitelt vette fel, most nem is lakik a házban, csak mint bejelentett lakcíme.

Ügyvéd tud valamit tenni?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. ápr. 18. 22:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"És atipikusan?:)"

A közös tulajdon lehet megosztási szerződéssel egyértelműsített. Ikerházaknál gyakori az ilyen, hogy van egy szerződés arról, hogy (például) a telek első része az enyém, a hátsó a szomszédé (térképmásolaton jelölve a megfelelő részeket). Ha jól tudom, bankok ezt el is várják, ha hitelt akarsz felvenni osztatlan tulajdonra.


"Mit jelent, hogy megtámadható? Ki támad kit és hogyan?"

Nyilván az támad, akit sérelem ért, és azt, aki a sérelmet okozta. És bíróságon.

Ha valaki olyasmit tesz a közös tulajdonnal, ami téged hátrányosan érint, akkor perelhetsz.


"Az osztatlan közös tulajdonba minden tulajdonosnak van beleszólása, nem?"

A rendeltetésszerű használatba nem lehet beleszólása. Ha át akarod építeni, abba igen, de az, hogy valaki beköltözik egy házba, ami az övé, az nem lehet vita tárgya. Akkor sem, ha úgy hívják az illetőt, hogy Lakatos Zsanklódvandamm.

2023. ápr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"A közös tulajdon lehet megosztási szerződéssel egyértelműsített."

Hát az nagyon praktikus, és megoldás lehet a Kérdezőéknek!

2023. ápr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
82%

"Hát az nagyon praktikus, és megoldás lehet a Kérdezőéknek!"

Tartok tőle, hogy nem.

Megosztási szerződésbe nem foglalhatsz bele olyat, ami a rendeltetésszerű használatot korlátozza, tehát nem tudsz olyan szerződést írni, hogy mondjuk a fürdő az enyém, tehát ha itt is laksz, nem fürödhetsz. Lakáson belül nem fogsz tudni ilyet csinálni. Esetleg ha kétgenerációs a ház, külön bejárattal, akkor megugorható volna, bár akkor is inkább a társasházzá alakítás volna a célravezető.

2023. ápr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!