Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem enged be az OTP direkt,...

Nem enged be az OTP direkt, miért?

Figyelt kérdés
Arra hivatkozik, hogy hibásak a belépési adatok. De mindig ezekkel az adatokkal léptem be, akkor most mi a baja?
2023. ápr. 15. 08:36
 1/9 A kérdező kommentje:

Chromeban nem enged be, Firefoxban meg azonnal beengedett. Ez hülye!

Szóval már nem aktuális, a gond valószínűleg nálam van, vagy náluk, mindenesetre már elintéztem, amit el akartam :)

Jó hétvégét mindenkinek!

2023. ápr. 15. 08:45
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy valamilyen blokkoló plugin van neked Chome alatt, amit az OTP oldalára ki kellene kapcsolni?

Engem a mobilapp nem szokott beengedni, vagy nem szokta elfogadni a pin kódot QR kódos azonosításnál, ezt már inkább náluk lévő hiba okozza, mert sok próbálkozásból egyszer mégis elfogadja és beenged. Mindig akkor csinálja ezt, amikor utalnom kellene az áfát, adókat, járulékokat.

Ilyenkor a vérnyomásom normálról duplázódik.

2023. ápr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Chrome alatt UBlock Origint használok reklámblokkolóként. Eddig még soha nem volt baja.

Az érdekes viszont az, hogy Firefoxban is az UBlock origin fut, ott pedig simán beengedett.

2023. ápr. 15. 09:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Töröld az összes cookie-t a chrome-ban az otp oldalaihoz.
2023. ápr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Engem sem engedett be, frissítenem kellett a jelszavam hozzá


Nem örülök neki, mivel az OTP nem adott ki hírlevelet vagy bármilyen közlést arról (még) hogy bármi lett volna a rendszerükkel, és ilyenkor gyanakvó vagyok hogy nem-e valamilyen biztonsági rést aknázott ki valamilyen harmadik fél a bank rendszerében...


Reménykedjünk és imádkozzunk, hogy nem történt valami hasonló

2023. ápr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A tolvajok mostanában azt csinálják, hogy a böngésző fájljait (sütik, beállítások) a gépeden, vagy telefonodon a valahogy rákerült kémprogrammal elküldetik maguknak, ezután már a saját gépükön, a saját böngészőjükben tudják használni azt, amit te is. Ilyen kémprogram sokféleképpen kerülhet a gépre, kapsz egy fertőzött adathordozót, megnyitsz egy olyan levél mellékletet amit nem kellett volna, telepítesz egy plugint a böngészőbe, használsz valamilyen tört programot, amiben elrejtettek egy kémprogramot.

Ez ellen jó védelem lenne, ha a sessionhoz ellenőriznék az IP címet és ha az megváltozik, akkor rögtön kidobjon. Sok szolgáltatás ezt nem teszi meg. Erről beszélt már az "Egy hacker naplója" is.

A szokásos védelem az időkorlát, amikor 5-10 perc inaktivitás után kidob, ez nem véd az előbb ismertetett módszer ellen IP cím ellenőrzés hiányában. A bankoknál nehezítés, hogy minden lépéshez, átutaláshoz egyeztetni kell egy kódot a mobilapplikációval is. De ha azon is ott van a képrogram, akkor gondok lesznek.

Van a régimódi módszer, amikor levelet küldenek a csalók, az eredetivel egyező de hamis oldalra mutató linkkel, ahol önként megadod nekik a kódjaidat.

Legalább valamilyen jó vírusirtó legyen a gépen és a telefonon, webes védelemmel, a fizetősek is megérnek annyit, hogy ne lopják el a pénzed, vagy akár csak a Youtube csatornádat.

2023. ápr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5: Valamikor késő éjjelre/hajnalra jeleztek előre karbantartást.
2023. ápr. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

"Nem enged be az OTP direkt": Honnan tudod, hogy direkt nem enged be, és nem csak véletlen? 🤔😆


Azok a szemétládák leültek egy asztalhoz és direkt kiterveltek egy gonosz tervet, hogy ne tudj belépni ma 🤷‍♂️

2023. ápr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#6:

Igen, én is szoktam nézni Szabi videóit minden csütörtökön, vagy ahogy épp sikerül kiraknia :)


#8:

Hahaha :)

2023. ápr. 16. 10:49

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!