Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek megéri felvenni...

Dr. Bori András kérdése:

Szerintetek megéri felvenni jelzálog-kölcsönt azért, hogy további 10-15 millió 2030/J-t vegyek?

Figyelt kérdés

10 millió felvett hitelre 15,408-16,048 millió forintot kellene visszafizessek. De gondolom, hogy csak abban az esetben ekkora a visszafizetendő összeg, ha a teljes futamidőt kivárom, és nem szüntetem meg előbb, előtörlesztéssel/végtörlesztéssel.

Jól gondolom, hogy ha előbb fizetek, akkor ennél kevesebb összegre jön ki a visszafizetendő összeg?


Ugyanis minden, állampapírba befektetett 10 millió forinttal - a jelenlegi 16% kamatot feltételezve - 1,6 millió hozam realizálható/év.

Akkor érdemes ebbe az egész történetbe belevágni, ha a realizálható hozam jelentősen meghaladja a teljes visszafizetendő összeget.


Ha idő előtt (indulástól 2 éve elteltével, 2025. márciusa végén) visszafizetem a teljes összeget, akkor mekkora visszafizetendő összeggel számolhatok?

A KSH prognózisa szerint 2023-ban még 15-19,% %-os lesz, tehát ennyi + 1,5 % kamatprémium lesz a várható állampapír-hozam 2024. márciusától (2030/J).

Viszont, 2024-re már csak 2,3–4,5 % inflációt prognosztizálnak, így 2025. márciusától (2030/J) ennyi + 1,5 % kamatprémium lesz a várható állampapír-hozam.

Ebből az következik, hogy 2025. márciusában, legkésőbb áprilisában vissza kellene fizetnem a teljes fennálló tartozást, még mielőtt deficitessé válna a történet.

Ezért próbálom kikalkulálni, hogy így, az inflációs időszak végéhez közeledve, érdemes -e belevágni,

és ez nagymértékben függ a fentebb feltett kérdéseimre érkező válaszoktól. Köszi.



#befektetés #hozam #állampapír #PMÁP #Állampapír - vásárlás #jelzálog-hitel
2023. ápr. 8. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Bankmonitoron külön kategória van a témának, böngészd át.

[link]

2023. ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ez igaz. Csak egy nem derül ki nekem, ha 2025. márciusában eladom a 2030/J azon rézét, amit jelzálog-hitelből vettem, akkor mennyit kell visszafizessek mondjuk 10 millió hitelre? Ezt még a szerződéstervezetek között sem láttam feltüntetni, amiket a bankmonitoros nő átküldött nekem emailben.
2023. ápr. 8. 09:54
 3/10 krwkco ***** válasza:
44%

"mennyit kell visszafizessek mondjuk 10 millió hitelre?"

Ennyire nem vagy tisztában a felvenni szándékozott hitel feltételeivel?

Lesz egy kezdeti költség a hitelfelvételkor (közjegyző, ingatlanértékelés, stb.). Utána havonta tőketörlesztést és kamatokat kell fizetned. És végül lesz egy előtörlesztési díj a szerződésed szerint. Ez mind bankonként változó és a hitelező banktól tudhatod meg hirdetmény vagy egyedi elbírálás formájában.

2023. ápr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%

“ mennyit kell visszafizessek mondjuk 10 millió hitelre?”


Végtörlesztés összege = 10 millió - addig törlesztett tőke + elhatárolt kamat + előtörlesztési díj

2023. ápr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2023. ápr. 8. 10:23
 6/10 A kérdező kommentje:
Eddigiek alapján, amit láttam, a CIB Bankké a legkedvezőbb ajánlat.
2023. ápr. 8. 10:25
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Kb. annyira érdemes és biztonságos, mint békésen aludni egy égő házban.
2023. ápr. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Az ördög a részletekben rejlik. Ha te nem ismered a hitel részleteit mi honnan ismernénk? Elviekben akár nyereséges is lehet az ügylet, de amennyire lehet pontosan ki kellene matekozni hogy érdemes-e vele bajlódni. Ezen kívül nem árt ha van elég puffer arra az esetre ha valami balul sül el.
2023. ápr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na belevágtál?
2023. jún. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem. Megelégszem a saját pénzből vett és veendő állampapírokkal.Túl kockázatosnak ítéltem meg, olvasva a bankok önelégült, már-már uzsorás ajánlatait, győzött az óvatosságom a kapzsiságom felett.
2023. jún. 29. 06:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!