Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miert nem nyit nekem az Otp...

Miert nem nyit nekem az Otp szamlat?

Figyelt kérdés

A mai napon voltam az otpnel, hogy szamlat nyissak naluk de azt mondtak, hogy “nem kivannak velem szamlat nyitni”.

Kerdeztem, hogy megis miert? Annyi volt a valasz, hogy nem tudjak, nem mutatja nekik a gep csak ennyit ir ki, hogy nem kivannak velem szamlat nyitni.

Elmultam 18 eves, nincs hitelem, nincs tartozasom sem.

Nem ertem, valaki jart mar igy?

Vajon miert nem nyitnak nekem szamlat?

Koszonom a valaszokat!



2023. márc. 28. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Koràbban volt ott szàmlàd? Esetleg ők szüntették meg az előzőt? Követtél el màr valamilyen banki csalàst? Esetleg vettél fel hitelt valamikor amit nem tudtàl visszafizetni? Magyar lakcìmmel /àllampolgàrsággal rendelkezel? Esetleg van céged ami pénzt mos? Stb Ha a felsoroltak közül valamelyik igen akkor igen jogos lehet h kihagytam valami,de tuti OKA van ha nem akarnak neked szàmlàt nyitni amit te is tudsz csak nem mered bevallani még ott sem..
2023. márc. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
*itt sem
2023. márc. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Buntetlen eloeletu vagyok!

Soha nem vettem fel hitelt, magyarallampolgar vagyok,

Nem volt ott korabban szamlam es 22 eves vagyok..

Nem tettem volna fel a kerdest, ha tudnam az okat, megy egy szabalysertest sem kovettem el egesz eletemben..

Ha valami rosszat tettem volna akkor tudnam, hogy azert.. de meg tisztesseges munkam is van, BV-ben dolgozok eloadokent.

Szoval tenyleg nem tudom az okat. Ezelott 3 evvel is probalkoztam es ugyan ez volt a valaszuk…

Lehet azert mert mas banknal van szamlanyitasom?

Koszi a valaszod!

2023. márc. 28. 18:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de itt milyen megoldást reméltél, ha az OTP ügyintéző nem tudta az okát? Lehet tippelni, te pedig írogatod, hogy nem nyert a tipp.


Ha én egy pénzintézetnél számlát szeretnék nyitni, mert számomra alkalmasnak tartom, és indoklás nélkül elutasítanának, akkor nem a gyakorin bocsátanám találgatásra az okát, hanem továbbmennék. Nem találom rendjén valónak, hogy az ügyintézőt ilyen buta helyzetbe hozó működés van, de ha ilyen, akkor írásos panaszt adnék be. Arra adott határidőn belül kötelesek válaszolni.

Ha nem válaszolnának, vagy a válaszban sem adnának indokot, vagy ha adnának indokot, de az megalapozatlan lenne, akkor pedig a felügyeleti szervhez, az MNB-hez fordulnék.


Ha mindegy neked, mert csak olyan, mint amilyen volt már néhány éve, akkor számodra rendben van; nem érdemes firtatnod.

2023. márc. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azert itt kerestem az okat mert ilyen helyzetben meg nem voltam, nem tudtam mit kell tenni ez ugyben, vagy kihez is fordulhatnek..

De koszonom a valaszod mindenkepp a tovabbi teendoket megteszem!

2023. márc. 28. 19:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen itt csak tippeket tudunk adni làthatatlanul. Tegyél panaszt,fordulj MNB hez stb.. De ahogy koràbban ìrtam valami nyomós oka lehet ha tiltott szàmodra a szàmlanyitàs..Kb minden banknak az a célja hogy megnyitsd a számlát ez csak akkor nem lehetséges ha törvénybeütköző lenne a nyitás..màrpedig a te esetedben ez lehet
2023. márc. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy van valami negatív előzmény, amit elhallgatsz. Ok nélkül nem vagy feketelistán.
2023. márc. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

↪ „Azert itt kerestem az okat mert ilyen helyzetben meg nem voltam, nem tudtam mit kell tenni ez ugyben, vagy kihez is fordulhatnek..”


Akkor nem azt kellett volna kérdezned, hogy „Miert nem nyit nekem az Otp szamlat?”, hanem azt, hogy milyen további lépéseket tehetsz, ha az OTP nem hagyja, hogy számlát nyiss nála, és az ügyintéző nem tudja az indokot?

A kérdésben, a hozzáfűzött kiegészítésben, és a 3-as (18:29) kommentedben nyoma sincs annak, hogy nem csak azt tudakolod, hogy miért nem?


És a 3-as kommentedben azt írtad, hogy voltál már ugyanilyen helyzetben, 3 éve; ez ütközik azzal, hogy „ilyen helyzetben meg nem voltam”.


Amit találgatsz a 3-as kommentben, az biztosan nem ok az elutasításra.

Sok embernek van több bankban számlája. Egyrészt azért, hogy ha az egyik csődbe megy, akkor ne lehetetlenüljön el, míg napok, de inkább hetek múlva az OBA védelem alapján hozzájut a pénzéhez, tudja használni a bankkártyáját stb. Másrészt azért, mert igen eltérőek az egyes bankok szolgáltatásai, és adott esetekben az egyik bankban vezetett számláján tudja használni a számára előnyösöket, míg másfajta esetekben, a másikban.

Épp a több bankban vezetett számlalehetőség miatt kell nyilatkozni, hogy melyik számlán kívánja valaki igénybe venni a havi legfeljebb két alkalommal történő összesen legfeljebb 150 ezer forint ingyenes ATM-es készpénzvételét. Nehogy több bankban is igénybe vegye, mivel egyik bank nem lát bele a másik számalügyeibe (sem). Ugyanakkor, a bankfelügyeletet ellátó MNB az összes nyilatkozat összevetésével meg tudja vizsgálni, hogy valaki nem kérte-e több bankban a lehetőséget, és ha igen, akkor a bankoknak történő visszajelzéssel tiltatni tudja a sumákolást.

2023. márc. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor az utolsó válaszom!

MONDOM SEMMIT NEM KÖVETTEM EL!

Ha büntetett előéletű lettem volna alapvetően nem vettek volna fel a rendőrséghez sem! (Onnan szereltem át a BV.-hez)

Ne kelljen már magamat ismételni 100x, hogy NEM TUDOM AZ OKÁT, NEM TUDTAM KIHEZ FORDULHATNÉK azért tettem itt fel a kérdést!

De “valamit elhallgatsz“ és társain kívül segítséget nem kaptam. (Tisztelet a kivételnek)

Igazad van utolsó, rosszul tettem de a kérdést, de már tárgytalan.

Üzenem a “valamit elhallgatsz” üzenet író/inak sikerült elintézni végül.

2023. márc. 30. 00:10
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Olyan helyzetben nem voltam még , hogy a két egymást követő bank utasított volna vissza.

A lényeg, hogy a harmadik banknál sikerült számlátnyitnom

2023. márc. 30. 00:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!