Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elveszíthetem a lakásom az...

Elveszíthetem a lakásom az anyós miatt?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel vettünk egy lakást közösen, 1/3 az ő tulajdona, 2/3 az enyém. A családja nem ál fényesen pénzügyileg, adósságaik vannak. Lehet nekünk valami károsodásunk abból ha megy a behajtó és megtudja hogy a barátnőmnek van 1/3 tulajdonrésze egy lakásból?

2023. márc. 26. 13:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy megtehetjük, hogy 100%-ban átírjuk a nevemre az ingatlant? Akkor biztos nem zaklatnának engem hosszútávon mert nincs semmi közöm hozzájuk.
2023. márc. 26. 13:18
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Kinek a nevén van az adósság? Ha nem a barátnőd nevén akkor ne aggódj, a lakásotokhoz nem nyúlnak. Viszont ha az ő nevén akkor nyúlhatnak. Ja, és azt is nézzétek meg,hogy nem vállalt-e kezességet vagy hasonló szerepet a hiteleknél amiket felvettek.
2023. márc. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Amit a kettes mond. Annyit tennék hozzá (nem tudom milyenek a családi viszonyok), hogy beszélj a barátnőddel, hogy az anyja nehogy belerángassa valamibe.
2023. márc. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem az ő nevén van az adósság szernecsére, attól félek inkább hogy hosszútávon hogyha esetleg maghalnak a hozzátartozói, utána rá hárulna a felelősség...
2023. márc. 26. 15:09
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Ha örökli az adósságot, akkor azt csak az örökség erejéig. Szóval ha nagyobb az adósság mint maga az örökség akkor le tud mondani róla. Csak adósságot nem tudtok a nyakatokba kapni ilyen úton.
2023. márc. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat.
2023. márc. 26. 15:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Le is lehet mondani a teljes örökségről, tehát ettől nem kell félned. Szerencsére nem ilyen egyszerű egy rossz családnak ledöntenie mindenki sorsát dominóként.
2023. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xswerdy ***** válasza:
44%
a gyerek nem felelős a szülei tartozásáért. Alapvetően mindenki a saját tartozásáért felel, kivéve a házastársakat, ők felelnek egymásért (hacsak nincs a házassági szerződésben az ellenkezője kikötve).
2023. márc. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!