Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyivel kisebb a kockázat...

Mennyivel kisebb a kockázat ha magánszemély ad pénzt és a házamra bejegyezzünk, mintha banktól veszek fel hitelt?

Figyelt kérdés
Banktól félek ha bármi történne es nem tudnám fizetni akkor elveszíteném a házamat. Lenne lehetőség hogy magánszemély adná a pénzt ügyvéd előtt és ott bejegyeznék a házra záradékként ezt az összeget.
2023. márc. 23. 08:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
58%
10: egy honapert nem is fog a bank se. Ellenben barattol én így nem is kérnék. Ismerős házát úgy vette hogy én adtam neki a pénzt. Meg is van terhelve az ingatlana jelzáloggal. Megbeszéltük ha nem fizet én eladstom a házát, O ezt konkretan helyeselte tekintve hogy én segítek neki, és nem korrekt hogy az én családomtol elvesz valaki valamit. O motorozik, na most a lányom azért kapjon később vagy soha lakást mert O elesett a motorral. Nonszensz. Én pont ezért csak banktól veszek fel pénzt mert az én hibám miatt ne bunhodjon más
2023. márc. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A banknak sem érdeke, hogy bedőljön a hitel, mert akkor sokkal később jut a pénzéhez, illetve az árverezés a banknak költség és adminisztráció.

Fizetésképtelenség esetén is előbb egyezkedik a bank és csak végső esetben mondja fel a hitelt.

A bankkal adott esetben meg tudsz egyezni, hogy pl. átütemezi a hitelt, hogy kisebb legyen a törlesztő és a futamidő nőjön.

2023. márc. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%
Pénzügyekben nincs barátság.
2023. márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
#3: a banknál is az az első, hogy add el, és végtörlessz.
2023. márc. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
55%
Azért ha én lennék az a barát, és olvasnám amit itt írsz vagy tudnám, hogy csak a "tolerancia" miatt választasz engem a bank helyett, akkor az életbe nem adnék neked pénzt - talán te is megérted, hogy ezek a dolgok képesek nagyon elfajulni.
2023. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Magánszemély nem kérhet kamatot a kölcsönre, csak hitelintézet adhat ilyet."


Hitelintézet hitelt adhat, magánszemély kölcsönözhet.


Már hogyne kérhetne kamatot a kölcsönre? Kérhet. Sőt! Ha kamatmentesen biztosított egy kölcsönt, de a kölcsönvevő késedelembe esett, akkor is van joga felszámítani késedelmi kamatot arra az időre, hiába kamatmentes kölcsönt adott.


Teljesen mindegy, hogy bank hitelez, vagy magánszemély kölcsönöz, a végrehajtási eljárása ugyanaz. Mindig a kölcsönadón/hitelezőn múlik, hogy mikor lépi ezt meg és milyen módon.


Nyilván egy magánszemélynél (barátnál) könnyebben el tudod érni, hogy ne legyen nagyon csúnya a dolog vége. Míg egy bank nem lát benned barátot. :)


Gondolom, valamilyen biztosítékot adnál érte cserébe. Például az ingatlanodra bejegyzett jelzálogjogot.


Valóban egyszerűbb a baráttal egyezkedni egy fizetési nehézség esetén.

2023. márc. 25. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


"Nyilván egy magánszemélynél (barátnál) könnyebben el tudod érni, hogy ne legyen nagyon csúnya a dolog vége. Míg egy bank nem lát benned barátot. :)"


Pontosan erre gondoltam a kérdés kiírásakor, te beleláttál, köszi


Jó barát 10 éve, mintha a testvérem lenne és ő ajanlotta fel hogy segít, mert szerinte a bankkal rosszul járok ha fizetési nehézség adódna.

2023. márc. 25. 08:13
 18/19 anonim ***** válasza:

"mert szerinte a bankkal rosszul járok ha fizetési nehézség adódna."


Ez így igaz.


Akkor fogadd el, és légy vele végig korrekt, amiért segített neked.

Ez a legfontosabb része a kettőtök kapcsolatának. Bizalmat szavazott neked, ne verd át!

2023. márc. 26. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Persze, nem szeretném átverni, barátom és örülök hogy segít. Mindenképp visszatörlesztem neki ezen leszek
2023. márc. 27. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!