Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen lehetőségeink vannak...

Milyen lehetőségeink vannak jelenleg lakásvásárlás terén?

Figyelt kérdés

A párommal lakást szeretnénk venni. Neki van egy Fundamenta megtakarítása, de az nem nagy összegű. Tehát nincs 5-10 millió önerőnk.

Jelenleg ketten élünk albérletben. Úgy gondolkodunk, hogy amit jelenleg albérletre fizetünk plusz még egy picit többet tudnánk a hitel törlesztőre fordítani. (kb 100 ezer forint)

Gondolkodtunk a csok és babaváró lehetőségeken is. Ezekben tudna valaki segíteni? Két gyereket szeretnénk, milyen összeget tudunk igényelni? (igen, tudom, olvassam el a neten ... saját tapasztalatra vagoyk kíváncsi, nem akarok órákig bogarászni, ezért írtam ki a kérdést.)


2023. márc. 22. 09:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, ha nincs 2-3 milliótok, akkor légyszi ne vágjatok bele hitelbe. Azt vissza is kell fizetni.

Ha jelenleg nem nő a megtakarításotok a leendő törlesztőreszlet MINIMUM 2X-ével havonta, akkor mem szabad belevágni.

Amúgy röviden 2 gyerekre:

1.4M CSOK "segély"

10M babaváró (1gyerek után kamatmentes, havi 50e törlesztő)

10M támogatott CSOK hitel, szintén havi 50e törlesztővel.

2023. márc. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Annyit kell tudni, hogy a babaváró és a csok esetén is talán 5 éven belül meg kell legyen a gyerek (csok-nál talán kettő is).


Amúgy meg vissza kell fizetned elég magas büntetőkamattal (a sima piaci kamattal jobban jársz), illetve egy részét talán rögtön vissza is kell adnod nem csak törlesztőnek.


Csoknál vannak egyéb feltételek is: nem költözhettek se külön se kisebb lakásba (ha nem újépítésű, de akkor is vissza kell fizetni az egészet), se külföldre (ezt babavárónál sem), nem válhattok el. Ha nincs meg a gyerekszám, akkor négy lombik programot kell végigcsinálnotok 5 éven belül, hogy igazoljátok, hogy “egészségügyi okokból nincs”, ami kb. a lehetetlen kategória.


Babavárót akkor érdemes felvenni, ha megfogant a gyerek de még nem született meg. Csoknál nyilván nincs ennyi mozgástered, akkor veszed fel, amikor a házat.


Ha felveszitel a babavárót, akkor 6 millió forintot tudtok mellé felvenni, hogy beleférjetek a 100 ezres keretbe. De ezt csak akkor, ha lakható ingatlant vesztek, nem házrészt vagy külterületi ingatlant, amúgy ennél kevesebbet tudtok felvenni.


Az illeték 4%-a az ingatlan értékének. Az ügyvédi költségre érdemes 500 ezer forinttal legalább számolni.


Az önerő az ingatlan legalább 20-30%-a kell legyen. (Az ingatlan árát megszorzod 0,2-vel vagy 0,3-al)

2023. márc. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

A válaszadók többsége borzasztó rosszindulatú... Gondolkodtok ti néha? Csak úgy puszta kíváncsiságból ...



12-es szerinted annyira világtalan vagyok hogy nem tudom hogy a hitelt vissza kell fizetni?? Komolyan muszáj ennyire lenézni a másik embert?


Hálistennek a ti szüleitek se úgy gondolkodtak hogy élére állítva vannak a milliók és csak akkor jöhet a gyerek ... Na mindegy, köszönöm szépen a 13-as válaszolónak, hogy volt kedves leírni az információkat.

2023. márc. 23. 09:40
 14/21 anonim ***** válasza:
37%

"Hálistennek a ti szüleitek se úgy gondolkodtak hogy élére állítva vannak a milliók és csak akkor jöhet a gyerek"


:D Mondjuk hálistennek úgy sem, hogy adósodjunk el durván ebben a gazdasági helyzetben, a valaha látott legdurvább gazdasági világválság küszöbén, aztán majd lesz ami lesz.


Nem, a válaszadók többsége nem rosszindulatú, és épphogy téged próbáltak rávenni a gondolkodásra. Tudom, kár, van akit nem lehet.

Mert még rákeresni is lusta vagy, de azzal eltöltesz egy csomó időt, hogy itt megkérdezed - "volt kedves leírni az információkat": most akkor mégsem tapasztalatra voltál kiváncsi?


Én csak annak örülök, hogy már külföldön vagyok, nem az én adómból kell majd fizetni a te hibáidat.

(és ez a hozzászólásom még mindig nem rosszindulatú, maximum kissé cinikus, bár nem hiszem, hogy ez ráébreszt bármire is)

2023. márc. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Ó igen, csodásan ráébredtem, hogy mostantól kezdve az egész életemet egy egérlyukban fogom eltölteni, csak azért mert a neten néhány újgazdag azt mondta hogy sose fogok tudni előre lépni mert nincsen milliós megtakarításom. Sőt, gyereket se tervezek mert az pénzbe kerül, vacsorát se, mert az is pénzbe kerül.


Örül neki hogy te voltál olyan világi bátor ember hogy elmentél külföldre, jól élsz és kolbászból van a kerítés.

Majd a többi ember adóját használom. (Nyilván csak az aki hitelt akar felvenni, mi vagyunk az egész ország megrontója, ugye? Senki más nem tesz ellenetek, keményen dolgozó emberek ellen?)

2023. márc. 23. 09:59
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan azt írtad válaszként, amit vártam (csak halvány remény volt több értelemre). Nevetnék, ha vicces lenne.
2023. márc. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Mit tegyek hogy eltakarodj innen ?



Örülj az idióta picsádnak hogy te mindenkitől jobb, okosabb és tökéletesebb vagy, nincsen anyagi gondod, tökéletes életed van és mindenkitől fentebb vagy!

2023. márc. 23. 10:16
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
:D Igen, ez volt a lényege a mondandómnak, nagyon jól összefoglaltad.
2023. márc. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

#14: igen, a kerdes felteveséből egyértelműen kiderült, hogy ennyire világtalan vagy.

Ha nem lennél az, elolvasát volna már 10 kifejtős cikket a "lehetőségeidről" a google találatok alapján.

2023. márc. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Igen, persze mert az emberek nem szokták kikérni egymás tapasztalatát ugye?

Vagy már csak dildókról meg műfaszokról szabad kérdezni ezen az oldalon ?

2023. márc. 23. 10:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!