Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Babaváró hitellel hogy...

A Babaváró hitellel hogy tudom megszívni?

Figyelt kérdés

Van egy lány akivel kitaláltuk, hogy felvennénk ezt a hitelt, mert kedvezőbb a kamatozása mint egy sima hitelnek, aztán lepapíroznánk hogy fele-fele arányban fizetjük, a 10 milliót pedig elfelezzük. Így havi 25.000ből megúsznánk, viszont elválni ahogy olvastam nem szabadna, sőt, ha nincs gyerek (egyikőnk sem akar) 5 éven belül akkor piaci kamatozásúvá válik és egy csomó kamatot egybe kell kifizetni az 5.évnél. Ezeket tudom, bár nem biztos hogy jól, de 5 év alatt csomó minden történhet, pozitív irányban is, szóval lehet hogy akkorra már nem lenne érdekes annyira a kamat.

Viszont egy ismerősöm azt mondta, hogy ezzel nagyon meg is szívhatom, mert ha például gyereket csinál valakivel, aki nem én vagyok, akkor azt alapból úgy jegyzik be mintha az enyém lenne, ráadásul apaságit sem kérhetek szerinte, ha a csaj nem egyezik bele. Ez igaz? Valamint, van más dolog is, amivel megszívathat ha elveszem? Gondolom a "közösen" szerzett dolgokat is viheti, ha úgy alakul. Mármint amim esetleg a "házasság" alatt lesz.


2023. márc. 13. 05:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora ostobaságot már rég hallottam. A babaváró kölcsön az egyik legdrágább kölcsön, ha 5 éven belül nem születik gyerek. Jelenleg több, mint 6M Ft az utólag egyösszegben kifizetendő kamattámogatás és ezen semmi nem változtat a jövőben, mivel most ennyi az ÁKK miatt a kamat, utána pedig a 45E Ft-os részlet várhatóan 120E Ft körül lesz.

Azon kívül, hogy egy életre elintézitek magatokat és nem csak a hitellel, hanem a kamu házassággal, még pénzügyileg is butaság.


Ennél még 5-5M Ft személyi kölcsön is jobb döntés, sokkal alacsonyabb a kamata, mint a babavárónak támogatás nélkül.

2023. márc. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Na várj. Most akkor az is megszívta, aki pár éve felvette úgy, hogy egy-az-egyben betolta állampapírba és esze ágában se volt gyereket csinálni?


Mert pár éve voltak ilyen számolgatások, hogy még úgy is megéri, mert a visszafizetett kamattámogatással együtt is nyer rajta 2-3 milliót.

2023. márc. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
15.14, pár éve még az ÁKK (babaváró referencia kamata) alacsony volt, most viszont az egekben van. Aki évekkel ez előtt vette fel a babavárót, az bukni valószínűleg nem fog rajta, ha akkor állampapírba tette a megtakarítást, de az biztos, hogy 2-3M Ft-ot nem nyer (kivéve ha azóta átpakolta a MÁK-nál a megtakarítását infláció követő állampapírba).
2023. márc. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Miért lepedünk meg a kérdezőn?

Ez az ország és lakói világverők a mutyizásban,ügyeskedésben.


Ott van pl. a polgármester aki a saját telkére építetett Eu pénzekből lombkorona sétányt,csak éppen fa nincs azon a telken,mert a polgármester kivágatta az összeset.


Vagy az állatmentes vágóhíd esete.


Vagy a tyukodi pusztaságba,Eu pénzekből épült kilátók esete.


Szóval ja,ebben az országban mindenki a saját képességeihez, lehetőségeihez képest mutyizik.

2023. ápr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
13-as: Akkor bukik, ha egy gyerek sem született meg, de aki nem vált el és legalább egy gyereke van, az az évek alatt már milliókat keresett állami pénzel az állam pénzel. Vicc ez az egész konstrukció...
2023. nov. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15, a kérdező és a "kamufelesége" egyértelműen nem akarnak gyereket, én erre válaszoltam, hogy ezen most csak bukni lehet, ha most akar trükközni. A 2019-2021 között felvett babavárókon valóban lehetett nyerni még akkor is, ha nem született gyerek az első 5 évben, mert közben egekbe ment az infláció, az állampapír hozama is, de az igényléskori ÁKK alacsony volt (1-2%), most viszont egekbe ment a Babváró kamata is, mivel megemelkedett az ÁKK 7,47%-ra, de volt idén már 10% föltött is.
2023. nov. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!