Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy lassan...

Miért van az, hogy lassan arra jövök rá, hogy ha nem használom ki keményen az embereket én fogom megszívni nagyon?

Figyelt kérdés

Volt egy kis programozó gyerek 18-19 éves akivel csináltattam pár projectet persze kis is fizettem neki. Én elég komolyan benne vagyok a szakmámban évek óta és értem a dolgom. Jó kis munkatárs volt.


Elkövettem azt a hibát, hogy a facebookon a munka mellett elkezdtem vele jófejkedni, beszélgetni.

Az lett a vége, hogy nagyon burkoltan lehülyézett és letiltott. Most meg csak nézem hogy mi lehetett a kis f..fejnek a baja és nagyon meg is sértett. Olyan szarul érzi az ember magát ilyenkor. Mintha valami undorító alak lenne.


És akkor most jut az eszembe, hogy ha előre tudom, hogy ebből az egészből ez lesz, akkor ha az elején 10x annyi munkát kisajtoltam volna belőle mint amennyit megcsinált, és még, és még, és még. Akkor akkor is jól jártam volna, ha most letilt.


mert minek jófejkedjek meg fizessek neki többet ha látod.... úgy sem értékeli?


Mi a véleményetek erről?


Amúgy meg tök értelmes értékes kis srác volt és számoltam vele és be akartam kapcsolni egyébként milliós nagyságrendű projectekbe is a későbbiekben.


2016. dec. 6. 23:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

De ugyanez volt egy fiatal építész lánnyal, aki elég durva szinten megcsinált nekem tervrajzokat nagyon olcsón.


És amikor vele kapcsolatban viszont lelkifurdalásom volt, hogy milyen keveset fizettem neki, és el akartam vinni sétálni meg kávézni, gyakorlatilag valami olyasmi volt a válasza, hogy "nem hiszem, hogy olyan nagy barátok leszünk" és szintén letiltott.


Amíg nem nyíltam meg ezeknek az embereknek személyes szinten (amit én igénylek) csak dolgoztattam őket mint a málhás szamarat, addig nem volt semmi probléma. tejeltek mint a fejőstehén.


Ahogy elkezdtem jófej lenni, meg együttérző jött a nyakamba a jeges víz.


Akkor a konzekvencia az, hogy jobban megéri kihasználni őket?

2016. dec. 6. 23:10
 2/13 anonim ***** válasza:
Én ezeknek pont az ellentettje vagyok, akkor dolgozom jobban málhás szamárként, ha megvan egy picit szeméylesbeb kapcsolat, de sokan munkában nem akarnak barátkozni és jófejkedni. Egyáltalán nem gond, hogy nyitsz a "kollégáid" felé, de a legközelebb a heyledben már inkább akkor tenném, ha egyértelműen ők is hajlanak erre.
2016. dec. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az elején hajlott a srác, aztán jött valami elhangolódás.
2016. dec. 6. 23:23
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kihasználnod kell, egész egyszerűen nem kell jópofáskodni. Te vagy a " megrendelő", elvégzi a munkát, meg kapja a pénzét amiben megállapodtatok, te meg kifizeted, mit kell ezt túl dramatizálni.
2016. dec. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Eleve ő kezdte a személyeskedést. Például amikor jött valami olyan, (példa) hogy bocs nyávognak a macskák nem hallak. Akkor teszem azt (szintén csak kitalált példa) mondjuk azt mondja, hogy "nekem is van, etesd őket xy táppal, attól kevésbé nyávognak"

És akkor egyre több kis magán jellegű dologba avattam be például hogy elakadtam egy termékkel nincs-e valami ötlete, meg átbeszéltünk egy csomó mélyebb témát is. Én élveztem mert szeretek beszélgetni, de most utólag megbántam.

2016. dec. 6. 23:29
 6/13 A kérdező kommentje:
Az is lehet, hogy csak egy mocskos csaló a gyerek és jelszavakra, bankszámlaszámokra pályázott és volt annyi eszem, hogy ilyen területekre nem engedtem át. És ezért akadt ki.
2016. dec. 6. 23:30
 7/13 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy te milyen korabeli vagy, egy 18-19 éves srác hiába is programozgat nincs azonos súlycsoportban egy 30-40 éves emberrel.
2016. dec. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az nagyon ritka, hogy valami jó sül ki abból, hogy keverjük az üzletet a magánélettel.
2016. dec. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

26 vagyok szóval még én sem matuzsálem, de tényleg nem volt velem azonos súlycsoportban.

Egyszerűen a fontossági sorrend náluk nem létezik. Amíg az anyja tartja el, addig azt csinál amit akar.

Nekem már át kell gondolnom mit teszek, mert a vállalkozásom vezetése helyett az utcán találhatom magam ha elromantikázok valami tini hülyeségen és elfelejtem fizetni a dolgaimat, intézni az ügyeimet.


Szerintem itt szakadt el a dolog, elég fiatalos vagyok néha, talán ez zavarta össze.

2016. dec. 7. 00:19
 10/13 anonim ***** válasza:

haver senkinek se az kell hogy jófej legyél, hanem a pénzed.

Ha jófej vagy, nem lesz olcsóbb.

Szimplán nem volt kedve veled beszélgetni szerintem,.

2016. dec. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!