Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Babaváró hitellel hogy...

A Babaváró hitellel hogy tudom megszívni?

Figyelt kérdés

Van egy lány akivel kitaláltuk, hogy felvennénk ezt a hitelt, mert kedvezőbb a kamatozása mint egy sima hitelnek, aztán lepapíroznánk hogy fele-fele arányban fizetjük, a 10 milliót pedig elfelezzük. Így havi 25.000ből megúsznánk, viszont elválni ahogy olvastam nem szabadna, sőt, ha nincs gyerek (egyikőnk sem akar) 5 éven belül akkor piaci kamatozásúvá válik és egy csomó kamatot egybe kell kifizetni az 5.évnél. Ezeket tudom, bár nem biztos hogy jól, de 5 év alatt csomó minden történhet, pozitív irányban is, szóval lehet hogy akkorra már nem lenne érdekes annyira a kamat.

Viszont egy ismerősöm azt mondta, hogy ezzel nagyon meg is szívhatom, mert ha például gyereket csinál valakivel, aki nem én vagyok, akkor azt alapból úgy jegyzik be mintha az enyém lenne, ráadásul apaságit sem kérhetek szerinte, ha a csaj nem egyezik bele. Ez igaz? Valamint, van más dolog is, amivel megszívathat ha elveszem? Gondolom a "közösen" szerzett dolgokat is viheti, ha úgy alakul. Mármint amim esetleg a "házasság" alatt lesz.


2023. márc. 13. 05:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Erős felhozatallal indul a nap 😂 De komolyan, egyesek tényleg nyitottak ilyen kiskapukat keresni? Ez nem így működik.
2023. márc. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Miért, talán poligráfos vizsgálat alá vetnek minket hogy szeretnénk-e gyerekeket majd? Nem azt írtam hogy nem áll szándékunkban visszafizetni, a havi törlesztőt ígyis úgyis kell minimum, sőt majd a kamatokat is ha nem lesz gyerek, márpedig jelen állás szerint egyikőnk sem akar sőt együtt se vagyunk. Annyi volt a kérdésem, hogy mennyire tudom ezzel a hitellel megszívni, pl válás esetén, vagy ha esetleg mástól csinál gyereket.
2023. márc. 13. 06:47
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"5 év alatt csomó minden történhet, pozitív irányban is, szóval lehet hogy akkorra már nem lenne érdekes annyira a kamat"

De, az lesz. Főleg ilyen környezetben, mint ami most van. 3-4 éve elhiszem, hogy ez senkit nem zavart, mert éppen csak nem negatívak voltak a kamatok, de a jelenlegi kamatok mellett hidd el, érdekelni fog, hogy mennyit kell visszafizetni. Ha meg arra vársz, hogy 5 éven belül megnyered a lottót, vagy örökölni fogsz egy vagyont, akkor inkább várd ki az öt évet, jobban jársz.

2023. márc. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon rossz ötlet ...

10 milliót 20 èvig kell fizetni.

Egy bankszámláról vonják, ès ha mondjuk a csaj bankszámlájáról vonnák de nem tudják levonni? Mert nincs rajta annyi? Te meg hiába fizeted a törlesztőket ès nem is tudsz róla... Aztán persze èrtesít tèged is a bank hogy milyen elmaradás van .. Ès akkor rajtad követelik az elmaradásokat, ès neked kell fizetni a havi 50.000-et, 20 èven át.Gondold el ha lelèp az 5 millióval, simán megteheti ....

Mert erről gondolom nem írnátok papírt ügyvèd előtt , hiszen illegális lenne ha ezt csinálnátok egy kamu házasságban...

Ès akkor gondold el egyedül fizeted, ès 5 èven belül nem jön gyereked akkor fizetheted ki egy összegben a kb 2,5 millió forintot, plusz havi 80.000-re is emelkedhet a törlesztő. Teljes csőd lenne.

Èn biztos nem mennèk bele ilyenbe egy kamu házassággal.

Ez nem játèk.

2023. márc. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a pènzedet nem veheti el ha írtok házassági szerződèst.

Egy ügyvèdet keres fel ha ezt akarjátok csinálni, de mint írtam sok a buktató, ès illegális.

2023. márc. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
Pl a házasságban vagyonmegosztás van. Ergo ha ez idő alatt nyersz a lottón, akkor a válásnál a felét viszi a lány.
2023. márc. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Csak nyerhetsz vele. Üdv egy kormànyközeli munkatàrs
2023. márc. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ez úgy ahogy van egy rossz ötlet. 20 év rohadtul sok idő és még házastárssal belevágni is át kell gondolni többször, akivel elvileg szeretitek egymást és közös a célotok. A másik, hogy kb 60 oldal a szerződés, plusz van még 20 oldalnyi mindenféle nyilatkozat.

Hidd el nem éri meg azt az 5 misit, amibe bele akarsz keveredni, mert durván meg lehet szívni, plusz egy "negyed életre" olyan szinten lekorlátozod magad és a másik felet is, hogy csak rosszul jönnétek ki belőle.

2023. márc. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kezdodik a reggeli muszak es elgondolkodtal prolikam? Tudod ugye hogy hazassag is kell a babavarohoz?
2023. márc. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, csináld csak meg.

Aztán majd írhatsz egy könyvet rőla "Hogyan tegyük tönkre az életünket" címmel. Ha bestseller lesz, még meg is érheti. :D

2023. márc. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!