Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pécs vagy Debrecen térségében...

Pécs vagy Debrecen térségében vennétek lakást inkább?

Figyelt kérdés

Melyik térségnek jobbak a kilátásai?

Közbiztonság terén milyenek?

Csak maga a szimpátia melyik felé billen

stb...


2023. márc. 11. 13:23
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
61%
10-es már csak emiatt is jobb választás Pécs.
2023. márc. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

#8-al teljesen egyetértek!

Debrecen Kósa Lalival elkezdett hanyatlani. A Fidesz persze óriási fejlődésnek nevezi, de én mást tapasztalok. 20 éve volt egy árnyas belváros, ma térkő és beton van mindenhol, mert a Fidesznek a zöldterület az pár fűcsomót jelent, nem fákat. Kósa is és Papp Laci is hülye fanyűvő. Bármilyen fejlesztést csinálnak, azzal kezdik, hogy az összes fát kivágják. A belvárosban nem maradt olyan utca, ahol fák lennének az út szélén, csak pár csenevész dézsás vackot tettek le. Aztán amióta az egyirányúsítást megcsinálták, azóta kínszenvedés a belvárost megközelíteni, pedig amúgy is nehézkes volt a kelet-nyugat irányú forgalom, mert Debrecen utcaszerkezete pocsék. Az ablakomból rálátok az egyik legforgalmasabb útra, reggelente hatalmas dugó van, még jó, hogy én itthonról dolgozok. A belvárosban parkolni lehetetlen, az összes korábbi parkolót felszámolták, most épp egy ostoba mélygarázs épül ott, ahol annak idején felszínen lehetett parkolni, természetesen az összes fát legyalulták hozzá és méregdrága lesz majd a parkolás ott, vasárnap is.

És akkor még a vasútállomás környékét is szét akarják bombázni, na hát azt a kb 4 évet, amíg azt megcsinálják, nem várom. Több pályázat közül a legelmebetegebb és legtöbb munkával járó változatot fogadták el, ami megint csak az öszes fa kiirtásával fog kezdődni és a felszíni parkolók felszámolásával. Persze az ocsmány szocreál állomásépületet azt nem bontják le.

Igaz, rengeteg kerékpárút épült és könnyebb a városban közlekedni biciklivel, ez tényleg pozitív.


Kirándulóhely alig van a közelben, ami van pl Vekeri tó, azt se tartják normálisan karban. Én szeretek kirándulni, de mindig 150km-t kell kocsikázni, ha normális helyre akarok menni. Pécs mellett meg ott van Orfű, Szigetvár, Villány és még sok más.


Ne akarj Debrecenben lakást venni! Irreálisan magasak az árak is.

2023. márc. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Megvallva az őszintét egyikben sem laknék, de ha már választani kéne a kettő közül akkor Debrecen.


Debrecen több adottsággal rendelkezik munkalehetőségek terén. Pécset akármennyire mondják szép városnak, csak azért mert van a Mecsek, meg a sétálóút ami kinéz valahogy, attól még nem egy nagy szám. Mondom ezt úgy, hogy 2 éve ide járok egyetemre. Pécs nincs közel egy nagyvároshoz sem, mindegyik legközelebbi is messze van. Gondolok itt Kecskemétre, Szegedre és Székesfehérvárra.


Debrecenre most eléggé nagy figyelmet fordítanak a politikában, ugyanis a BMW gyár és hát a sokak által ellenzett akkumulátor gyár is oda fog épülni. Természetesen én nem azt mondom, hogy ennek örülök, vagy ezt támogatom (gondolok itt az akkumulátor gyárra), de csakis Debrecen térségét erősítik ezek a jövőtervek. Holott Pécsen semmilyen fajta nagyobb szektor nincs és nincs is eltervezve. Nincs autógyár, ami végképp durva egy ekkora városban. Még Esztergomban is van, ami 7-ed akkora, mint Pécs.


Nyilván a véleményem most ebből adódóan nagyon egyoldalúnak tűnik, sokak fejében megjelenhet az a mondat, hogy "hát ez utálja Pécset". Viszont akármennyire is próbálok pozitív dolgokra gondolni, nem igazán megy.


Mi annyira jó Pécsben? Az itt-ott világító TV torony? Vagy az omladozó épületek? A mocskosul szmogos József Attila, Rákóczi, Hungária út? A hepehupás járdák, ahol kitöröd a nyakad? A drága tüke busz?


Elmaradott, és akármennyire mondják, próbálják az embert idecsalogatni felesleges. Kit érdekelnek lakhatás, megélhetés szempontjából a látnivalók, nevezetességek, emlékművek? Hát nem sok embert.


Viszont, ha érdekelnek ezek a dolgok, megtalálsz más városban számos szobrot, szökőkútat, hidat, emlékművet ugyanúgy.


Egy szónak is száz a vége, aki Pécsett él, az mindenképpen ajánlani fogja a várost, mert ez az otthona, bele van szerelmesedve. Ugyanez elmondható a debreceni lakosokról is. Szóval közbiztonsággal, iskolázással és komolyabb kérdésekkel őket bíznám meg. Viszont, ha a negatívumokról kéne beszélni, akkor mindenképpen egy nem odatartozót, aki mondjuk egy hallgató, ott dolgozó vagy aki sokat jár rajta keresztül. Ők úgy sem fogják elfogultan ajánlani egyik várost sem, így talán egy fokkal realistább képet kaphatsz.

2023. márc. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

"Pécs nincs közel egy nagyvároshoz sem"

Miért, Debrecen igen? A legközelebbi Nyíregyháza, de az se olyan nagy város. Mellesleg Budapesttől Debrecen a második legmesszebb fekvő megyeszékhely, csak Nyíregyháza van messzebb, de az is csak 5 km-rel.

Ja, és Pécshez közelebb van Szeged és Kecskemét is, mint Debrecenhez.


Én tős-gyökeres debreceni vagyok, mégsem ajánlanám a várost.

2023. márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
13-as, végletekig elhanyagolt rossz járdákat, utakat, brutál szmogot Debrecenben is találsz gazdagon. A fideszes hátszél csak annyit jelent, hogy a ner cégek azt építenek a városba amiből gennyesre tudják rabolni magukat, a végeredmény pedig az, hogy betonba öntik az egész várost. A gyárak idetelepülése csak azt eredményezte, hogy a lakhatás teljesen megfizethetetlenné vált főleg azért, mert az ingatlanáremelkedést semennyire sem követte a bérek emelkedése. Az ingatlanárak győri, sőt néhol budapesti szinten vannak, a fizetések meg maradtak kelet-magyarországiak. Az lehet, hogy Pécs még annyira se fejlődik mint Debrecen, de az, hogy sokkal szebb környezet veszi körül, sokkal jobb az elhelyezkedése azt Debrecen soha nem fogja tudni űberelni, mert hegyeket, tájakat nem fognak sosem építeni Debrecen környékére.
2023. márc. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:
100%

8, 12, 14, szomorú, de szintén debreceniként írom: mindannyiótoknak maximálisan igaza van.

Kérdező! Ne gyere ide, sokkal többen vagyunk már, mint amit a város "elbír". Én itt születtem...

Attól függ, mit akarsz itt csinálni, milyen életkorban vagy, stb., de helyiként írom, hogy amit a 8-as, 12-es kifejtett, az mind igaz!

2023. márc. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Debrecen a fideszes hűbéres prolimetropolisz, míg Pécs a fidesz kirekesztett mostohagyermeke. Ezért nem megy előre az ország mert sose odateszik a pénzt ahova kell, csak cimbik,haverok,spanok zs be számít.
2023. márc. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
50%

Én vagyok a 13-as, és csak azért írtam a véleményemet így, hogy ne magasztaljunk egy várost az egekbe. Reálisabb képet kapjunk.


Egyébként 15-ös szmogos utca mindenhol van, és ez tény, csak hiába mondja azt valaki, hogy Pécs zöld, mert nem az. Én nem is azt mondtam, hogy Pécs környezete nem szép, de az istenért sem költöznék egy olyan városba, ami szép de nem elég a fizetés, hogy megélj.

2023. márc. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
18-as Debrecen lakhatási, szolgáltatási, közlekedési árszínvonala mellett az itteni fizetésekből rosszabbul lehet kijönni mint Pécsett.
2023. márc. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

19-es


Egyik magyar városban sem elégedettek az emberek, Pécsett sem lehet normálisan meglenni. Mert amennyivel kisebbek a lakbérek, annyival kevesebb a fizetés is csak úgy mondom. A tükebusz iszonyat drága még diákként is. A diákbérlet 3900 Ft egy diáknak, holott Győrben ahol nagyobbak az árak mégis 2200 Ft a bérlet. Akkor most hogy is van ez? Pécs miért is élhetőbb?


Szép város, nem tagadom, de egyik magyar város sem kielégítő. Mindegyikben van egy tömérdek probléma. Most lehet méregetni, hogy melyikben van kevesebb, de ha csak egyszerű dolgozó vagy akkor sehol sem fogsz jól megélni. Majd ha Pécsre esetleg jön egy autógyár és lesz jelentős ipara akkor lehet elgondolkodni, hogy élhető e vagy sem.


Addig is ez egy bányaváros marad, szép környezettel. Mióta a bányákat bezárták azóta ez a város hanyatlik. Kész.

2023. márc. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!