Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy történhetett, mit tehetek?

Hogy történhetett, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Felhívott az előbb az OTP-ből valaki, hogy zároltak egy a számlám terhére indított tranzakciót, ami Kecskemét környékéről egy iphonról indított emag vásárlás volt 78.000.-Ft értékben, én voltam-e?

Mondtam, hogy nem, mondta akkor jó, akkor zárolják véglegesen. Kérdezte, hogy mikor indítottam utoljára tranzakciót a számlám terhére, és mennyi van rajta. Aztán mikor kérdezte, hogy van-e másik számlám az OTP-nél, megszakadt a vonal.

Egyébként Debrecenben lakom és a Raiffeisennél van számlám.

Megnéztem, és nem hiányzik pénz a számlámról, de rettenetesen aggaszt az eset. Hogy történhetett meg, és mit kellene most tennem, hogy biztonságban legyen a számlám?

Hogy működik ez, hogy lesz a banknak gyanús egy tranzakció (szerencsére!!!), és honnan tudja az OTP a telefonszámomat, mikor nem vagyok az ügyfele?


2023. márc. 7. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sima átverés, nem az OTP volt.

Elég gyakori mostanában

2023. márc. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Àtverés.. ha azt mondod hogy nem is vagy OTP-s akkor mondja h àtkapcsol az Rafi ügyfélszolgàlatra majd jelentkezik a kolléga aki kiszedi belőled a banki adatokat és màr meg is történt a baj.. ha nem adtàl ki semmilyen kàrtya/belépési adatot akkor biztonságban van a pénzed..
2023. márc. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem hogy nem adtam ki semmit, nem is kért semmit. Semmi nem akart tudni, csak hogy én, vagy a családból valaki aki hozzáfér a számlámhoz, indítottuk-e a tranzakciót. Ebben nem látom az átverést, de attól még nem értem az egészet, és aggaszt.
2023. márc. 7. 10:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan valóban előfordul, hogy egy gyanús tranzakciót zárol a bank, majd felhívja az ügyfelet. Olyankor szokott előfordulni, ha pl rövid időn belül két, fizikailag távol lévő helyen használják a kártyát.


Node a te eseted az szimpla csalási kísérlet volt. A fél ország az OTP-nél bankol, ezért hivatkoztak az OTP-re. Megszakadt a hívás, de hidd el, hogy majd jött volna valami olyan, hogy add meg a netbank jelszavadat, hogy ellenőrízzék, minden rendben van-e, vagy hogy utald át a számládon lévő egyenleget "ideiglenesen" egy általuk megadott számlaszámra, hogy "a csaló ne tudja leemelni, amíg kivizsgálják az esetet".

Sajnos vannak, akik bedőlnek ezeknek.

2023. márc. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezekről már olvastam, őszintén remélem, hogy sokkos állapotomban sem lennék olyan bolond, hogy bármit kiadnék.

Ha elmegyek az OTP-hez, akkor tudom ezt tisztázni, hogy valóban ők hívtak-e?

Mert az hogy megszakadt a vonal, valóban nem tetszik.

Vagy akkor mivel semmilyen információt nem adtam ki, nincs is veszélyben a bankszámlám? És az általa jelzett zárolt tranzakció is csak egy kamu volt?

És ne is foglalkozzak az egésszel?

2023. márc. 7. 10:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

OTP ügyfélszolgálatát hívd fel!

De csak egy csalási kísérlet volt

2023. márc. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Híába hívod az OTP-t, nem ők voltak. Ha nem adtál ki semmilyen adatot, akkor biztonságban vagy.
2023. márc. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok, és végiggondolva veletek, valóban úgy ítélem, meg hogy sima csalási kísérlet volt, s ez megnyugtat.
2023. márc. 7. 11:22
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs otp-s számlád szerint mi más lehetett volna mint csalás?
2023. márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azért nem hittem egyből azt, mert sok netes bankkártyás vásárlás az OTP-n fut keresztül. Egy OTP felület, ahol kéri a kártyám adatait. Nem értek hozzá, hogy hogyan és miért van így, de attól még így van.
2023. márc. 7. 12:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!