Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire kockázatos kb. 3...

Mennyire kockázatos kb. 3 millió forintot tartani OTP-s számlán?

Figyelt kérdés
Még anno, amikor másfél millió volt a számlámon az ügyintéző személyes intézésnél minden előzmény nélkül egyszer csak annyit mondott, hogy a bank nem vállal garanciát arra, hogy az összeget nem tüntetik el hackerek, nyomta a szokásos sablon szövegeket, és próbált volna rávenni fizetős dolgokra, mellyel nagyobb biztonságban lenne a pénzem. Mondtam, hogy köszönöm szépen, nem élek vele. Azóta eltelt kb. 7 hónap. A kérdésem az, hogy ténylegesen veszélyes ennyi pénzt tartani egy sima számlán?
2023. febr. 20. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire

100k EUR-ig védve van a betéted

2023. febr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A kártyaadataidat csak biztosan leinformálható megbízható helyeken szabad kiadni és nem fognak tudni a pénzedhez nyúlni.
2023. febr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért mondta, hogy eladjon neked valamilyen pénzügyi terméket. A helyedben megkérdeztem volna tőle, hogy ennyire rossz a bank rendszere, hogy a hackerek csak úgy ki-be járkálnak? :)


Egyébiránt nem veszélyes a dolog, de a jelenlegi inflációs és kamatkörnyezetben nettó pénzkidobás jelentős összeget banki folyószámlán tartani. A kockázatmentes prémium állampapírokból a 7 éves 16% kamatot fizet. Bármikor visszaváltható, jelenleg 1% bukóval. Tehát 1 év után, 16% kamattal a zsebedben már pluszban vagy. Én a helyedben nyitnék egy számlát az államkincstárnál, totál ingyen, neten is megtehető, ha van ügyfélkapud és ebből a 3 millióból (hasra csapok) 2,5 milliót betennék. Jövő februárra kapnál 400 ezernyi kamatot...

2023. febr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Ugyanannyira kockázatos, mint 3 forintot vagy 30 millió forintot… nem értem az összegnek mi a szerepe itt.


Ha bankban tartod a pénzedet, akkor az alábbi kockázatnak vagy kitéve:


-Bankcsőd

-Államcsőd


Első esetben az állam (OBA) kártalanítja a betéteseket. A második esetben a bank a jelentős államkötvény vagyonának nemteljesítése miatt válhat fizetésképtelenné - ilyenkor értelemszerűen az OBA sem segít.


Nem tudom erre voltál-e kíváncsi…

2023. febr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha valamilyen csalàs àltal emelik le a pènzt a bankszàmlàdról, nem vagyok biztos benne, hogy azzal a betètbiztosítàsi alap foglalkozna.
2023. febr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Infláció miatt jövőre kb 20%-kal kevesebbet fog érni mint most, ezt leszámítva nem kell aggódnod.
2023. febr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
Kb. Semmenyire.
2023. febr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!