Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek mennyire lesz...

Szerintetek mennyire lesz rugalmas a bank?

Figyelt kérdés

Elbírálás alatt van a hitelkérelmem. Külföldi munkahelyem van, de mindennek bőven megfelelek, az ügyintéző is azért tepert, hogy átmenjen a kérelem, de végülis nem ő dönt.


Az egyetlen buktató a munkáltatói igazolásom: a munkahelyem hivatalból nem tölt ki külső formanyomtatványokat, csak a sajátját adja ki, a bank viszont csak a saját formanyomtatványát fogadja el, enélkül kb. kuka az egész (kivéve a gyevi bírót, ezt reméli az ügyintéző is).


A bank formanyomtatványa amúgy tulajdonképpen egy keresetigazolás, ami helyett kaptak 3 hónapra visszamenőleg bérszámfejtési jegyzéket, külön igazolást a bankomtól, hogy oda érkezik a fizetés, illetve 3 havi folyószámla-kivonatot, amin szintén ott szerepel, hogy oda érkezik a fizetésem. Ezen kívül a munkahelyem kiállított 3-féle igazolást arról, hogy ott dolgozom és mióta, illetve egy külön keresetigazolást.


Tudom, hogy általánosságban beszélek (és nem írtam hol dolgozom és melyik bank, ez teljesen lényegtelen - amúgy a bank az Erste, az egyetlen bank, aki külföldi munkaviszonnyal szóba állt velem, és semmi bajuk nem is lenne, ezen az egy papíron kívül), de mi a véleményetek, képes egy bank rugalmas lenni vagy muszáj ragaszkodnia a szabályaihoz?


2023. febr. 20. 06:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A magyar bürokráciat ismerve el sem jut bírálati szakaszba, visszadobjak, hogy az xxxxx nyomtatvány hiányzik...
2023. febr. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is ezt tippelném, de ezért indította el az ügyintéző is, mert úgy gondolja, ez mégsem így lesz (én meg azért tettem fel a kérdést, mert úgy gondolom, hogy de mégis :P)
2023. febr. 20. 07:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Remény hal meg utoljára, drukkolok neked :D
2023. febr. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2023. febr. 20. 07:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Más bank is ad hitelt külföldi keresetre. Ne muszáj a bank formanyomtatványa, de ugyan azon adatoknak szerepelnie kell rajta. Ezenkívül szokott kelleniegy igazolás is, de ez már országfüggő
2023. febr. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5. Lehet, hogy van, de sajnos velük nem találkoztam. 6 másik banknál voltam, azt se kérdezték hol dolgozom, mennyit keresek, 4-nél már a külföldi munkaviszonynál elbukott az egész, 2-nél a magyar bankszámla hiánya miatt. Az Erste eredetileg örült nekem, mert mivel hajlandóak voltak meghallgatni, kiderült, hogy a fizetésem kevesebb mint 10%-a lenne a törlesztőrészlet, és eléggé kockázatmentesen keresnének rajtam pénzt...de hát a formanyomtatvány ugye.
2023. febr. 20. 09:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Az erste ragaszkodni fog a saját formanyomtatványukhoz. Az ügyintézőnek ezt tudnia kellene.

A bíráló vissza fogja dobni a kérelmet hiánypótlásra.

2023. febr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg, hogy mi van rajta az Erste formanyomtatványán! Amilyen papírokat te tudtál szerezni azokon még ha elszórtan is, de rajta van-e MINDEN információ, adat ami az Erste-féle igazoláson szerepelne?


Ha igen, akkor azért van rá bőven esély.

Ha nem, akkor biztos, hogy visszadobják, mert a saját formanyomtatványukat is visszadobnák, ha hiányosan lenne kitöltve.

2023. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7. Uhh, remélem nem, ezt körbejárták többen, és külön ezért jött ki egy mobilbankár...de én is nyilván ettől félek, hogy ezen az egy dolgon megbukik az egész.


8. Minden rajta van a beszerzett papírokon, még sokkal részletesebben is, mint ahogy a bank kéri. Az ügyintézővel kitöltöttük a formanyomtatványt is (csak ugye a munkáltató ellenjegyzése hiányzik, az általam beszerzett papírokon viszont rajta van), és odaírta megjegyzésként, hogy a munkáltatóm nem adhat ki külsős papírokra igazolást. Szerinte minden rendben van, és simán át kellene mennie, de azt ő sem tudta megmondani, hogy a központban hogyan döntenek majd (nem hiszem, hogy neki erre lenne ráhatása - sajnos).

2023. febr. 20. 11:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!