Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meddig lesz ilyen magas az...

Meddig lesz ilyen magas az allampapir kamatja?

Figyelt kérdés
Van 40milliom, amibol lakast akartam volna venni de 15%os allampapirkamanal jobb dontesnek latom, hogy alberletbe menjek havi 150-200ezerert es 3 havonta az allampapir kifizet 1500000-et. Azt olvastam, hogy 1%ot kell fizetni ha ki akarom venni ami elenyeszo osszeg a megteruleshez kepest.Kerdes ugye az, hogy mennyi ideig varhato ez a magas kamat. Mit gondoltok?
2023. febr. 3. 07:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
A mostani PMÁP sorozatnak 1 évig nem változik a kamata, de ahogy az inflációt nézem, a jövő évi kamat is minimum ennyi lesz. Szóval 2-3 évig marad szerintem ez a szint.
2023. febr. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha PMÁP-ról beszélünk, akkor addig amíg magas az infláció.
2023. febr. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

1 évig biztos de jövőre is magas kamat várható még az MNB szerint is,nem fog hirtelen beesni az infláció.

De lehet hülyeséget csinálsz mert ha meg visszamegy az infla a lakásárak kilőnek.

Nem lehet megmondani de én most vagy pár hónap múlva vennék lakást,addig maradnék a helyedbe ahol vagy.A pénzt fél évre is érdemes PMÁP-ba rakni.A lakásáraknál már most is érezhető némi enyhülés,alkudni is lehet kihasználva a kereslet csökkenést.

2023. febr. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Azt is érdemes megfontolni,ha hitelképes vagy hitelt veszel fel,akkor is ha megvan a pénz,a pénzt pedig beteszed valamilyen állampapírba aminek magasabb a kamata mint a hitel
2023. febr. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha a lakásárak nem emelkednek évente legalább 15%-ot (márpedig nem fognak szerintem, most egy kis stagnálás lesz, esetleg nominális visszaesés is lehet) akkor reálértéken bukó lenne a lakásba tenni a pénzt. "Kilőni" meg nem egy hét alatt fognak az árak. Szerintem egyelőre jobb a kamatozó papírokban tartani a pénzt.
2023. febr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Mostantól indulva még 2 évig biztos magas lesz a kamata, jövő ilyenkor fizeti ki a mostani 15%-ot. A jövő évi kamatot az idei infláció alapján számítják ki, azt is magasra várják, simán lehet az is 15% körül majd. Messzebbre egyáltalán nem látni a jövőbe, de 2 évig biztos megéri.


Most kamatos kamat nélkül csak úgy simán számolva, ha két évig 15% a kamat, akkor 40 millióra kapsz majd 12 millió kamatot.

2023. febr. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha lakásra akarod költeni, akkor érdemes beletolni mert ugyan az infláció még mindig magasabb mint a kamat, de a lakásárak most kezdenek stagnálni, és a következő egy évben nagy bezuhanás várható.
2023. febr. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Lakásomat 1995-ben 700 000 ft-ért vettem, most 45 milliót ér. Ez stabil évi 75 %-os kamatnak felel meg, szemben a máp kamataival ami most 16% de amúgy meg 2-3-4-5 % békeidőben.
2023. febr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8, És szerinted aki most akar lakást venni, annak is évente 75%-ot fog drágulni a lakása? Nem fog, sőt, most jobban jár, ha kamatoztatja a pénzét, és később reálértéken olcsóbban fog tudni venni.
2023. febr. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Semmi nem akadályozza meg őket hogy a visszavaltasi kamatot megemeljék. Szerintem amúgy ezt fogjak csinálni amikor már nagyobb összeg lesz bent és beragad az emberek pénze
2023. febr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!