Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldröl utalas Magyarorszag...

Külföldröl utalas Magyarorszagra - olcson?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Következö a helyzetem: Jelenleg Nemetorszagban dolgozom (es van EUR bankszamlam) es Kanadabol erkezik jovairas a reszemre, viszont en magyar allampapirba szeretnem fektetni a kapott penzt. A problema az, hogy a kanadai felado csak EUR/CAD/USD-s szamlara tud utalni. Na mar most, en nekem ugyan van Nemetorszagban EUR szamlam, de en nem szeretnem itt parkoltatni a penzt, es inkabb magyar allampapirokat szeretnek venni. Ehhez viszont be kell vonni egy közbülsö valutat, ami az EUR ebben az esetben. Szerintetek, hogy eri meg jobban (ertsd: kevesebb tranzakcios dijjal szamolva): ha Wise/Revolut EUR szamlara utaltatom egyböl a CAD-ot, es onnan a HUF-os allampapiraszamlamra, vagy olcsobb, ha magyarorszagon nyitok (online) EUR devizaszamlat, es onnan utalom (belföldröl belföldre) tovabb a HUF allampapirszamlamra? Tudom, varialos, de mindenkeppen szeretnem, ha csak minimalisat 'bukjak' az atvaltasokon... Javitsatok ki, ha tevednek, de nem eri meg jobban, ha csak egy rövid idöre, de nyitok egy EUR devizaszamlat otthon Magyarorszagon es onnan olcsobban tudok utalni a Magyar Allamkincstarba HUF-ba, mint hogy ha Wise/Revolut EUR szamlarol utalnek Magyarorszagra HUF-ba? Tudom, mindenhol van költseg, de nagyobb összegnel nem mindegy, hogy mennyit csippentenek le itt-ott...
2023. febr. 2. 22:09
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Pontosan. Ki tudja mekkora adot vetnenek ki a Revoluton/Wise-on törtenö utalasokra, igy viszont, hogy egybölMagyarorszagra utalom a penzt, legalabb a nemet reszet 'megsporolom'...

ez viszont felveti bennem a kerdest a jövöre nezve, hogy megeri-e a jövöben (akar mas utalasokra Nemetorszagi adoalanykent) a Wise-t / Revolutot hasznalni, ha magyarorszagra szeretnek utalni, ha nem akarok belefutni a plusz adoba...

Azert ez most kicsit megdöbbent, mert eddig mindig mar leadozott penzeket utaltam Wise-on keresztül (es ez az örökseg is mar Kanadaban leadozott összeg), igy meg mindig nem vilagos szamomra, milyen adoközelezettsegem merülhet fel meg ezutan a helyi orszag adohatosaga szrint (akar a jelen esetben Nemetorszagban, de ahogy olvasom Angliaban is pl), ha kizarolag arra hasznalom a Wise/Revolut platformot, hogy kizarolag penzt valtsak at es utaljak egyik orszagbol a masikba mindenfele penzmosasi egy egyeb hatso szandek nelkul...

2023. febr. 3. 01:43
 22/28 A kérdező kommentje:
azert ezt megkerdeznem attol a több millio embertöl is, akik evek ota boldogan hasznaljak a Wise/Revolut szolgaltatasait es hozzam hasonloan nem hallottak erröl a plusz adofizetesi dologrol es hogy bejelentenek-e barmit is a helyi hatosagoknak... csodalkoznek, ha a többseg tudna erröl...
2023. febr. 3. 01:46
 23/28 anonim ***** válasza:
A Revolut Litvániában van.
2023. febr. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Igazaból én nem látok sok különbséget a között, hogy német adóalanyként egy magyar eurós számlára kapod az örökséged és veszel magyar állampapíart, vagy egy litván Revolut CAD számlára kapod és onnan veszed vagy egy litván Revolut EUR számlára, vagy egy kanadai Wise CAD számlára, vagy egy belga Wise EUR számlára. Német bank egyik esetben sincs bevonva.


És ezzel nem azt mondom, hogy a Revlutos tranzakciókat ne kéne bejelenteni a német hatóságoknak. Erről nincs infomrációm. Csak azt akarom mondani, hogy e tekintetben nem látok különbséget a magyar EUR számla és fintech cégek számlái között.

2023. febr. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

köszönom, idöközben kinyomoztam egy jobb megoldast:

A Magyar Allamkincstarnak van egy olyan nemzetközi utalasokra hasznalt IBAN szama, amire barmilyen devizaban lehet utalni, igy kihagyom ezuttal a Wise-t/Revolutot, es devizaszamlat sem kell nyitnom Magyarorszagon, hanem eleve igy utalom a Kincstarnak (MNB-nek), es utana atkonvertaljak HUF-ba es utana meg tudom venni az allampapirokat.

2023. febr. 3. 09:42
 26/28 anonim ***** válasza:

Rendben, te tudod.


Amúgy az MNB az nem egyenlő az Államkincstárral. Szóval nagyon nem az MNB középárfolyammal fogsz találkozni a deviza-forint konverzió során.

2023. febr. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Igen, sejtem, de ugy direktbe megy a penz a Kincstarba, Wise/Revolut/vagy barmilyen mas bank bevonasa nelkül, igy tranzakcio(k)at sporolhatok meg.


De ettöl függetlenül:

Raadasul meg csak szamlam sincs a Wise-nal, csak utalasra hasznalom, de nincs penzem naluk egy devizanemben sem...ergo, mivel nem szarmazik jövedelmem a naluk tartott penzbol, nincs is mit bevallanom...en igy ertelmezem..


Lehet azokra szolnak ezek az adoszabalyok, akiknek rendszeresen van penzük (ahogy lattam akar lekötesek formajaban is) a Wise-on/Revoluton.. ergo, ha abbol jövedelemre tesz szert az ember, akkor valoban lehet adobejelentesi kötelezettsege.


De arra, ha valaki csak utalasra hasznalja, es nem tartja ott/kamatoztatja a penzet, nem hiszem, hogy barmi adokerdes felmerülne, de javitsatok ki, ha rosszul ertelmezem.

2023. febr. 3. 11:17
 28/28 A kérdező kommentje:
2023. febr. 3. 11:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!