Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldröl utalas Magyarorszag...

Külföldröl utalas Magyarorszagra - olcson?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Következö a helyzetem: Jelenleg Nemetorszagban dolgozom (es van EUR bankszamlam) es Kanadabol erkezik jovairas a reszemre, viszont en magyar allampapirba szeretnem fektetni a kapott penzt. A problema az, hogy a kanadai felado csak EUR/CAD/USD-s szamlara tud utalni. Na mar most, en nekem ugyan van Nemetorszagban EUR szamlam, de en nem szeretnem itt parkoltatni a penzt, es inkabb magyar allampapirokat szeretnek venni. Ehhez viszont be kell vonni egy közbülsö valutat, ami az EUR ebben az esetben. Szerintetek, hogy eri meg jobban (ertsd: kevesebb tranzakcios dijjal szamolva): ha Wise/Revolut EUR szamlara utaltatom egyböl a CAD-ot, es onnan a HUF-os allampapiraszamlamra, vagy olcsobb, ha magyarorszagon nyitok (online) EUR devizaszamlat, es onnan utalom (belföldröl belföldre) tovabb a HUF allampapirszamlamra? Tudom, varialos, de mindenkeppen szeretnem, ha csak minimalisat 'bukjak' az atvaltasokon... Javitsatok ki, ha tevednek, de nem eri meg jobban, ha csak egy rövid idöre, de nyitok egy EUR devizaszamlat otthon Magyarorszagon es onnan olcsobban tudok utalni a Magyar Allamkincstarba HUF-ba, mint hogy ha Wise/Revolut EUR szamlarol utalnek Magyarorszagra HUF-ba? Tudom, mindenhol van költseg, de nagyobb összegnel nem mindegy, hogy mennyit csippentenek le itt-ott...
2023. febr. 2. 22:09
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

köszömom 9-es!

most nezegetem közben a magyar bankokat, hol lehet devizaszamlat nyitni online es mik a trazakcio koltsegei, es kb fele annyiba kerül, mintha Wise7Revoluton keresztül menne... 0.40% a belföldi utalas dija pl. a Granit Banknal, max. 107 EUR...Revoluton keresztül pedig 255 EUR..

Mondjuk azt sem latom vilagosan, ha megis EUR devizaszamlat nyitnek Magyarorszagon, es mindenkepp HUF alapu allampapirokat vennek (nem EUR alaput pontosan az alacsonyabb kamatok miatt), akkor ki vegzi az atvaltast az EUR devizaszamlamrol a HUF allampapirszamlamra? A Bank vagy pedig a Kincstar?


Mindegy, közben, probalom ertelmezni amit irtal: szoval ha nem utalgatok, hanem Wise/Revoluton keresztül megy az egesz, akkor a folyamat az, ugye, hogy nyitok Wise-on keresztül CAD szamlat, megadom a kanadai felnek ezeket az IBAN stb adatokat es amint ott a penz, akkor tudom is utalni a KIncstar fele HUF-ban? Vagy kapok egy elektronikus Wise bankkartyat es abbol veszek HUF allampapirt?

2023. febr. 2. 23:32
 12/28 A kérdező kommentje:
ott viszont, mivel CAD Wise (vagy Revolut) bankkartyaval veszem az allampapirt, ott is lesz tuti egy szep kis tramzakcios illetek, ugye?
2023. febr. 2. 23:33
 13/28 A kérdező kommentje:
meg egy kerdes: ha csak elektronikus kartyam van Wise/Revolutnal, azzal szerintetek lehet venni allampapirt Webkincstaron keresztül? Köszönom!!
2023. febr. 2. 23:34
 14/28 A kérdező kommentje:
az a problema, a kanadai összeg, több 10,000 EUR, amivel nem hiszem, hogy a Wise/Revolut kartya müködne a Kincstarnal online...szoval szerintem az összegnek elöbb atutalva kellene lennie a Kincstari szamlan es majd onnan megvenni a,z allampapirt...szerintetek?
2023. febr. 2. 23:37
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

1) Munkáltatód utalja a CADot a Revolut CAD számládra

2) Revoluton váltod a CADot HUFra

3) Revolutrol utalod a HUFot webkincstárba vagy Revolut kártyáddal fizetsz az àllamkötvényért.


Ennél jobban nem tudom leegyszerűsíteni.

2023. febr. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

köszönom, vilagos.

Mar csak az nem tetszik, hogy a Revolut-os regisztracional kerik az adoszamomat...megis miert van erre szüksegük?

A kanadai utalt összeg egyebkent nem munkaber, hanem örökseg, amit kint mar leadoztak...

Lehet Wise-on keresztül egyszerübb, nem?

2023. febr. 2. 23:50
 17/28 anonim ***** válasza:

Nem csak adószámot kérnek hanem majd a személyidet is be kell scannelned valamint arc fotót is csinálnod kell hogy ellenőrizzék valós személy vagy. Ez az ügyfélazonosítás része, amire az EUban minden bankot köteleznek a pénzmosás és terrorizmusfinanszírozás elleni szabályok.


(Azt is meg kell említeni, hogy a Revolut néha “gyanús tranzakciók” esetén zárolhatja a számlát, hogy bekérjen dokumentumokat annak alátámasztására, hogy az összeg nem illegális eredetű, azaz nem pénzmosás. Egy algoritmus végzi e zárolásokat, ha szokatlan tranzakciót észlel, egy 10000 CAD beutalás potenciálisan kicsapja a biztosítékot. Szóval ez egy kockázat, aminek van egy minimális esélye. De ekkor is 1-2 nap alatt ha megküldesz nekik valami dokumentumokat amin látszik az összeg akkor az ügyfélszolgálatos feloldja a zárolást.)

2023. febr. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

köszönom szepen!

viszont sajnos mar több helyen is olvasom, hogy ha evente 12000 eur-nal többet utal az ember külföldre (es ebbe valoszinü beletartozik a Wise-on vagy Revoluton keresztüli utalas is), akkor be kell jelenteni a nemet adohivatalba... erdekes...

2023. febr. 3. 00:24
 19/28 A kérdező kommentje:
ugyhogy maradt (sajnos) a magyarorszagi devizaszamla nyitas es az onnan valo kincstari utalas (es atvaltas), mivel a külföldi (lehetseges) adokötelezettseg meg ennel is magasabb lehet...
2023. febr. 3. 00:58
 20/28 anonim ***** válasza:
Ez a megoldas egeszen pontosan miert lesz jobb mint az osszes tobbi? Mert igy Kanadabol egybol oda kered az utalast es igy meguszod a “Nemetorszagbol kiutalas”ra vonatkozo bejelentesi kotelezettseget?
2023. febr. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!