Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldröl utalas Magyarorszag...

Külföldröl utalas Magyarorszagra - olcson?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Következö a helyzetem: Jelenleg Nemetorszagban dolgozom (es van EUR bankszamlam) es Kanadabol erkezik jovairas a reszemre, viszont en magyar allampapirba szeretnem fektetni a kapott penzt. A problema az, hogy a kanadai felado csak EUR/CAD/USD-s szamlara tud utalni. Na mar most, en nekem ugyan van Nemetorszagban EUR szamlam, de en nem szeretnem itt parkoltatni a penzt, es inkabb magyar allampapirokat szeretnek venni. Ehhez viszont be kell vonni egy közbülsö valutat, ami az EUR ebben az esetben. Szerintetek, hogy eri meg jobban (ertsd: kevesebb tranzakcios dijjal szamolva): ha Wise/Revolut EUR szamlara utaltatom egyböl a CAD-ot, es onnan a HUF-os allampapiraszamlamra, vagy olcsobb, ha magyarorszagon nyitok (online) EUR devizaszamlat, es onnan utalom (belföldröl belföldre) tovabb a HUF allampapirszamlamra? Tudom, varialos, de mindenkeppen szeretnem, ha csak minimalisat 'bukjak' az atvaltasokon... Javitsatok ki, ha tevednek, de nem eri meg jobban, ha csak egy rövid idöre, de nyitok egy EUR devizaszamlat otthon Magyarorszagon es onnan olcsobban tudok utalni a Magyar Allamkincstarba HUF-ba, mint hogy ha Wise/Revolut EUR szamlarol utalnek Magyarorszagra HUF-ba? Tudom, mindenhol van költseg, de nagyobb összegnel nem mindegy, hogy mennyit csippentenek le itt-ott...
2023. febr. 2. 22:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Revolut-ra érkezik a CAD, ott átváltod HUF-ra, majd leutalod az államkincstári pénzszámlára a HUF-ot. Várhatóan ez jár a legkevesebb tranzakciós költséggel.
2023. febr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
köszi, de ugy erted, hogy a Revolutos EUR szamlara utalnak elöször (tehat mar ott eleve törtenik egy tranzakcio CAD-rol EUR-ra), es Revolutrol HUF-ba?
2023. febr. 2. 22:32
 3/28 A kérdező kommentje:
Revolutot megneztem, CAD-rol nem lehet HUF-ba utalni... tehat muszaj bevonni az EUR-t is..
2023. febr. 2. 22:32
 4/28 A kérdező kommentje:
raadasul nem is tuzdom, hogy ha megis Magyarorszagon nyitott EUR-szamlara utaltatnam, akkor onnan a Kincstarba a HUF-os szamlara megnt nem fog menni, mert at kell megint valtani EUR-bol HUF-ba...
2023. febr. 2. 22:39
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Most nyitottam CAD számlát egy kattintással a Revoluton…
2023. febr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
amikor beirom proakeppen, mintha utalnek, elkezdem irni hogy CAD az indulo valutabol, es azt irja, hogy 'egyelöre nem tamogatjuk az utalast ebböl az orszagbol'...
2023. febr. 2. 22:53
 7/28 A kérdező kommentje:
probalj mintha nemzetközi utalast neznel, es nem fogja elfogadni a CAD-ot
2023. febr. 2. 22:53
 8/28 anonim ***** válasza:
De a CADot előbb váltsd át forintra és azt utald el a webkincstárba
2023. febr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Én egy másik válaszoló vagyok:

- Forintban akarsz állampapírt venni? Mert lehet Eurósat is venni, és akkor az egész váltogatás felesleges. Igaz, az euró alapú magyar állampapír az eurózóna inflációját követi, a forint alapú meg a forintét, így az utóbbi százalékos értékban magasabb kamtot fizet.

Ha forintos állampapírt akarsz venni: Magyaországon semmiképp ne nyiss EUR számlát, az csak egy extra lépés lenne miden féle hozzáadott érték nélkül. Eurós számlád már Németországban is van, még egyet nyitni Magyarországon teljesen felesleges, ráadásul ha nem Revoluton vagy Wise-on váltasz, az iszonyatosan megdobja a költségeidet.


Wise vagy Revolut a jó választás, onnan sem kell "átutalnod" az államkincstárhoz az összeget, hanem csak átváltod forintra Revoluton vagy Wise-on belül és megveszed az állampapírt a Revolut vagy Wise kártyáddal.



"CAD-rol nem lehet HUF-ba utalni... tehat muszaj bevonni az EUR-t is.." Ez szinte biztosan nem igaz, valamit tuti félrenézel. De mivel bankkártyával ésszerű megvenni az állampapírt és nem utalással, igazából mindegy is, hogy mit tudsz utalni és mit nem.


Abban igazat adok az előttem szólónak, hogy ha a kanadai munkáltatódtól úgy kapod EUR-ban az összeget, hogy rosszabul váltódik át az összeg CADból EURba, mintha Revoluton váltanál, akkor érdemes egy CAD számlát nyitni Revoluton (vagy Wise-on) és oda kérni a fizetésed.

2023. febr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
probalok en is regisztralni Revolutra, de most ker mindenfele adodolgot tolem...tudtommal nem kell adot fizetni Revoluton törtenö penzvaltasbol..nem? Attol, hogy Nemetorszagban dolgozom, de kanadai penzt valtok at rajtuk keresztül HUF-ra, miert keri megis a nemet adoszamomat a regisztracio soran? Furcsa...
2023. febr. 2. 23:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!