Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudok banknál eurót venni?

Hogyan tudok banknál eurót venni?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy bankot, ahol a legalacsonyabb az euro vételi árfolyam, viszont nem ennél a banknál vagyok ügyfél. Tegyük fel, ha a kinézett banknál 388 forint az euro, és viszek mondjuk 130 ezer kp-t, akkor tudok venni kb. 335 eurót? Vagy hogyan működik ez? Mehetek bármelyik bankba ahol a legkedvezőbb?
2023. jan. 4. 10:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Bemehetsz barmelyik penztarral rendelkezo bankba es ott fognak neked valuta eladasi arfolyamon forintot eurora valtani, akkor is ha nem vagy az ugyfeluk.


A bankok mondjuk jellemzoen nagyobb arressel dolgoznak, mint a penzvaltok, en a helyedben korbe meznek meg egyszer.

Amelyik baknal a legalacsonyabb az euro veteli arfolyam, ott valoszinuleg magas lesz az euro eladasi, igy ott fogsz a legroszabbul jarni.

2023. jan. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Te ezt nagyon benézted, a vételi árfolyam az, amikor tőled veszik meg azaz ha 335 euróval állítasz oda kaosg 130 ezer forintot. Fordítva az eladást kell nézni, akkor veszel te eurót forintért a banktól. Amúgy igen, besétálsz és átváltják, de nem ajánlom, mert a bankok rosszabb árfolyamon dolgoznak mint a pénzváltók, ha kápéról van szó. Számlák közti átvezetés már más tészta, de ahhoz rendelkezned kell eurós számlával.
2023. jan. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sosem értettem ezt a dolgot.

Tehát akkor amikor én veszek mindig az eladási árfolyamot nézzem, és ez legyen mindig alacsonyabb? Ha pedig én adom el, mindig a vételi árfolyamot nézzem és ekkor a legmagasabbat keressem?

2023. jan. 4. 10:41
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#3

Pontosan. Mindig a bank/pénzváltó szemszögéből nézd a dolgokat.


Eladási árfolyam: amikor ő elad neked, vagyis te megveszed

Vételi árfolyam: amikor ő megveszi, vagyis te eladod

2023. jan. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vételi árfolyam - ennyiért veszik meg tőled az euródat

Eladási árfolyam - ennyiért adnak el neked eurót


De pofon a kettő közül mindig az a szarabb ár, amiért tőled átveszik, és az a nagyobb amennyiért neked eladják.

2023. jan. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

[link]


Ha mégis bankba megyek, és nem kp hanem kartyaval fizetek, akkor az otp-nel éri meg a legjobban most?


Pénzváltónál is tudok kartyaval fizetni?

2023. jan. 4. 10:45
 7/13 anonim ***** válasza:
24%

Én meg azt nem értem miért nem Revolutot használsz, ahol nincs árfolyamveszteség.


Néhány ember tényleg azért született, hogy megfejjék.

2023. jan. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 Koszi a hasznos infót, nagyon sokat segitett…
2023. jan. 4. 11:02
 9/13 anonim ***** válasza:
22%

#8


Mi? Hogy használj revolutot, nem elég konkrét tipp? A kezedet is fogjam közben?


Aki pénzváltó ablakokat meg hagyományos bankokat használ valuták közötti váltásra, az egy lúzer, akit lehúznak kemény százalékokkal. Pont.

2023. jan. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Pénzváltásnál ritka esetben tudsz kártyával fizetni. És akkor is jó eséllyel két tranzakció lesz, ha nyújt a pénzváltó vagy a bank ilyen szolgáltatást. Egyik a forint felvétel kártyáról, a másik pedig a valutaváltás.

Vannak helyek, ahol a kártyát az adott devizában terhelik, ekkor viszont a bankod fogja váltani a forintot euróra a kártyaszerződésedben rögzített feltételek szerint.

Budapesten találsz olyan ATM-et, ahol tudsz eurót felvenni, itt a fentebb említett második opció alapján számol el.

Ökölszabály, a bankok nem valutakereskedelemre valók, nem hiszem, hogy találsz olyan bankot, aki valutaárfolyamban számodra jobb lenne, mint egy átlagos pénzváltó.

Nálam a váltási árfolyamokban a primachange.hu, ennél nem nagyon szoktam jobbat találni. Érdemes arra is figyelni pénzváltónál, hogy ne legyen tranzakciós költség (comission fee), mert az főleg kis összegnél nagyot dob az árfolyamon...


A bankok devizakereskedelmi árfolyamát ne keverd készpénzes tranzakciókkal, a deviza "számlapénz", kizárólag számlamozgások közötti elszámolóárat jelent, ha készpénzről van szó, mindig a valutaárfolyamokat figyeld.

2023. jan. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!