Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 21 éves diákként melyik...

21 éves diákként melyik bankhoz érdemes mennem ha nagyrészt csak arra kell, hogy a revolutomat tápláljam vele, esetleg néha néha 1 utalást intéznék vele ha azonnal kell és nem ér rá a revolut átfutási ideje?

Figyelt kérdés

2023. jan. 3. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Én az OTP Junior Számlacsomagot választottam, de csak is azért, mert szeretek hosszútávban gondolkozni és nem akartam a bankmonitor által ajánlott cib 2-3 évig ingyenesféle csomagját, ami a 2 év letelte után van vagy 2800 forint havonta ahogy a nagyon-nagyon apróbetűs résznél olvasható... Utána meg mondhattam volna le és kereshettem volna olcsóbbat. (ami a SMART az OTP-nél)


Az OTP junior 25 éves korig teljesen ingyenes, viszont ha ez letelt, tudsz váltani 35 éves korig igényelhető SMART csomagot, ami szintén ingyenes minden téren, annyi hogy 2. évtől évi 2600 forint a kártya díja, ami 216 forint havonta.. Ettől viszont már nem létezik olcsóbb ami nem junior lenne, de akkor már felesleges most máshol nyitnod számlát így, hogy végül ugyanígy itt köss ki. Nekem is ha lejár a junior, erre kéretem át magam.


Persze tőled függ, hogy mire használod. Én csak arra, hogy megkapjam a fizetést, a pénzlevételeket, utalásokat megoldom ingyen Revolut-tal ha a kereten felül is lennék, de ugye 2 levétel ugyanúgy ingyenes minden banknál. Másra nem igen használom csak fizetésre, tehát nekem pl nem éri meg fix havidíjat fizetnem utalásra, beszedésre stb stb. A juniornál 0,35% az utalási díj, míg a SMART-nál 0,2%, tehát legalább valamit kapsz is cserébe azért a havi 200 forintért miután lejárt a juniorod, bár az még messze van.

[link]


Egy fél éve nem néztem a többi bank csomagjait, de ha valaki talál itt valamit ami olcsóbb mint 216 forint/hó ami már nem junior, akkor szóljon, mert majd arra váltok ha betöltöm a 25-öt :D

2023. jan. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Erste-nek, Raiffeisen-nek és CIB-nek van jó diákszámlája, alacsony költségekkel. Ha nem akarsz diákszámlát, akkor ott a Gránit és a MagNet Bank, ahol feltétel nélkül ingyenes a számla, csak pár ezer Ft kártyadíj van.

Az OTP-t nem javaslom, korábban volt náluk diákszámlám, de csak a gond volt vele. (Arról már nem is beszélve, hogy a Smart az egyetlen jó számlacsomaguk, ahhoz pedig jövedelem kell.)

2023. jan. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!