Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes eurót venni most (401)?

Érdemes eurót venni most (401)?

Figyelt kérdés
2022. dec. 23. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Természetesen
2022. dec. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Mindig erdemes, evtizedek ota folyamatosan erosodik a forinthoz kepest.
2022. dec. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
En ma vettem ja.
2022. dec. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem nem, a közeljövőben tovább fog gyengülni a kereslet visszaszorulása miatt (hirtelen megnőtt benzinár és gázár okozza). Véleményem szerint Márciusig tovább erősödik.
2022. dec. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi a célod az euróval?


Hogyha szükséged lehet rá nyaralás, vásárlás miatt euróban, akkor érdemes. Hogyha euró alapú államkötvénybe, részvénybe fekteted, akkor is jó ötlet! Ha csak euróban akarod évekig tárolni a megtakaritásod, az nem optimális.

2022. dec. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Ha sürgősen szeretnél eurót, akkor érdemes. Ha nem sürgős, akkor én inkább várnék. A következő hónapokban erősödés jöhet mert a külker mérleg valószínűleg javulni fog (ahogy 4-es írta). 392 /383 erős szintek, ott érdemes váltani.
2022. dec. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krwkco ***** válasza:
64%

"Érdemes eurót venni most (401)?"

Szerintem érdemes. Legalább a pénzed egy jelentős részéért. Most megvolt a nagy csinnadratta, hogy aláírtunk az EU-val. Mindennap jött valami hír. A piac -szerintem- főleg erre reagált. Azután jön majd a kijózanodás, hogy aláírásunk az van, de az EU-s pénzek csak alig csordogálnak a feltételek miatt. Én ezt tippelem.

Viszont a egy részével talán még érdemes várni. Ha kb. 12%-os diszkont kincstárjegyben van a forint, akkor a kamat havi 4 forintos árfolyamemelkedést kompenzál.

Szóval nem lehet biztosat tudni. Érdemes elosztani a kockázatot.

2022. dec. 24. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A pénzre egyelőre nincs szükség. MÁK vagy deviza a kérdés most, a gyűjtő év végén! Az SXR8 (Sp500)-ba még nem mertem belevágni. Most 380$, de 410 is volt. Talán lejjebb megy még, addig EUR-ban lenne.
2022. dec. 27. 11:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!