Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mivel tovább emelkedik a...

Mivel tovább emelkedik a Magyar infláció - megéri euróba/dollárba váltani?

Figyelt kérdés
Ha valakinek van 10-20 milliója. Azt megéri átváltani? Mibe? Kínai jüan?

2022. dec. 29. 14:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Talán Kína stabilabbnak tűnik mint bármi más...
2022. dec. 29. 14:39
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Kína stabilabbnak tűnik? Ezt a napi 37 millió COVID esetből szűrted le? A lezárások elleni lázadásokból? A tavaly összeomlott ingatlanpiacból? A második leghatalmasabb vezető nyilvános letartóztatásából? Esetleg az amerikai chip piaci korlátozások miatt összeomló elektronikai iparból? Vagy talán a fél év alatt dollárhoz képest 15%ot gyengülő valutából? Kb. fél óráig sorolhatnám még, csak kiváncsi vagyok te milyen színvonalas elemzésekből következtettél arra, hogy ha stabilitás, akkor kína.


Egyébként nekem épp most esett be kb 15M év végi kifizetés. Én devizában befektetek, stablecoinba rakok, meg esetleg állampapíron gondolkodom, csak még matekozok rajta.

2022. dec. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem válságtól függetlenül érdemes a befektetéseket diverzifikálni, hiszen senki se lát a jövőbe. Valaki megtakarítása egy részét aranyba teszi, más dollárba avagy euróba. Hogyha számodra jüan a biztos pont, akkor hajrá!


Ugyanakkor azzal, hogy más devizába váltod a pénzed és nem fekteted be, kapásból elfogadod a tranzakció és infláció okozta veszteséget, így szerintem nem optimális választás. Érdemesebb céltól függően dollár avagy részvény alapú befektetésben gondolkodni.

2022. dec. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
...kötvény avagy részvény alapú befektetésben gondolkodni.*
2022. dec. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!